Управління логістикою

        У рамках інвестиційного проекту з відродження річок Дніпро та Південний Буг як судноплавних транспортних артерій України «НІБУЛОН» створює власну логістичну систему з метою зменшення залежності від зовнішніх факторів, зниження рівня ризиків у господарській діяльності. Розширення власної логістичної системи забезпечило компанії «НІБУЛОН» такі конкурентні переваги: мінімальна вартість перевезення, зручність, легкість і гнучкість, маневреність, оперативність та якість доставки вантажу. Уже сьогодні «НІБУЛОН» транспортує 2 млн тонн зерна на рік річками України, а в найближчі роки перевезення по воді становитимуть 4-6 млн тонн щорічно.

Компанія й надалі дотримується тієї ж позиції транспортної логістики, щоб вантажівки із зерном взагалі не заїжджали в міста. У найближчі роки логістику компанії практично повністю буде переорієнтовано на водний транспорт. Запланована у 2017/18 МР частка до 10 %, що припадає на автомобільні перевезення, – це переміщення продукції з елеваторів на перевантажувальні термінали, які розташовані на річках. З цією метою «НІБУЛОН» сформував найсучасніший в Україні автопарк вантажного транспорту, що дозволить підвищити ефективність не тільки автомобільної, але і річкової логістики вантажних перевезень компанії.

 

Згідно зі структурою закупівель сільгосппродукції зменшено міжобласні перевезення і постачання зернових автотранспортом на перевантажувальний термінал у м. Миколаєві. Натомість збільшено частку приймання зерна на річкових та лінійних елеваторах, що зумовлено будівництвом наших елеваторних комплексів та перевантажувальних терміналів ближче до зон вирощування сільськогосподарської продукції.

 Структура транспортної логістики компанії «НІБУЛОН»

 

 

Водний вантажний транспорт. Вантажний флот підприємства є наймолодшим в Україні, адже побудований протягом 2009-2017 років. Він налічує 40 несамохідних суден загальною водотоннажністю понад 166,8 тис. тонн, 15 буксирів, самохідний плавучий кран «Святий Миколай», несамохідний плавкран з навантажувальною машиною Terex Fuchs mHL 385 D, сучасний земснаряд виробництва Фінляндії «Watermaster Classic IV», потужне самохідне днопоглиблювальне судно проекту СДС-15, 2 вантажовідвізні самохідні шаланди.

Автомобільний вантажний транспорт. Одним із ключових аспектів і факторів успішної реалізації патріотичного інвестиційного проекту ТОВ СП «НІБУЛОН» є покращення логістичної складової і у сфері сухопутних транспортних вантажних перевезень. Зокрема менеджментом компанії було прийнято рішення щодо оновлення та розширення власного вантажного автопарку. Так, у 2017 році компанія збільшила власний автопарк за рахунок придбання 60 нових тягачів – автомобілі Volvo, Mercedes і Scania. Саме вони і мають з’єднати річкові термінали компанії з сільгосптоваровиробниками в радіусі 80-100 км.

На сьогодні вантажний парк компанії налічує 103 сучасні вантажівки. Його потужності дозволяють одночасно транспортувати майже 2500 тонн зерна з різних регіонів України. Обслуговування вантажних автомобілів здійснюються на фірмових станціях компаній-виробників (MAN, Scania, Volvo, Mercedes).

Для зменшення впливу потоків автомобільного транспорту на навколишнє середовище передбачене використання маршруту руху вантажного транспорту, узгоджених з відповідними місцевими органами влади.

Залізничні перевезення. Компанія має вертикально інтегровану структуру, забезпечена власними елеваторними потужностями і здатна самостійно планувати перевезення без узгодження з третьою стороною.

Завдяки запровадження маршрутних перевезень та своїй оперативній роботі в компанії домоглись зниження оборотності залізничних вагонів втричі, з 8-10 днів (в середньому по Україні) до 3! Це очевидна економія оборотності рухомого складу, яку «НІБУЛОН» може забезпечити, не перешкоджаючи інтересам інших учасників ринку.

Така ефективна та оперативна робота компанії в сфері залізничних перевезень дає можливість:

– створити умови для стабільного та прогнозованого розвитку зернового сектору України;

– дотримуватися принципу вільної конкуренції на ринку зерна та продуктів його переробки;

– підвищити конкурентоспроможність та ефективність функціонування зернового сектору України.


 З питань організації перевезень  звертайтеся до відділу транспортної логістики:

тел: (0512) 50 00 48

e-mail: shmakov@nibulon.com.ua

Прочитали: [30537]