«НІБУЛОН» – лідер аграрного ринку не лише України, але й Чорноморського регіону. Компанія займає значну частку в українському експорті більшості зернових та олійних культур, на вирощуванні яких спеціалізується Україна. Завдячуючи діяльності компанії, створеній нею унікальній логістичній системі, Україна відома сьогодні у світі як постачальник високоякісного зерна.

«НІБУЛОН» зберігає лідируючі позиції з експорту сільгосппродукції протягом останніх років. У 2017/18 МР загальний експорт групи компаній «НІБУЛОН» склав 4,1 млн тонн сільгоспродукції. У рейтингу експортерів зерна з України «НІБУЛОН» впевнено посів перше місце. Компанії вдалося здобути долю на ринку у 8,1 %. Незважаючи на щорічну зміну кількості експортерів, ці досягнення свідчать про дійсно високий рівень конкурентоспроможності підприємства. Слід також відзначити і збільшення обсягів річкових вантажоперевезень для оптимізації внутрішньої логістики як конкретні кроки, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності української сільгосппродукції на світовому ринку.

Динаміка експорту групи компаній «НІБУЛОН» у розрізі загального експорту з України за маркетинговими роками, млн тонн

Нинішній (2018/19) маркетинговий рік компанія планує завершити з рекордним показником у 6 млн тонн сільгосппродукції, поставленої на зовнішні ринки! І результати першого півріччя 2018/19 МР дають всі підстави для таких очікувань. Експорт компанії вже склав близько 3 млн тонн. Це найбільший результат за всю історію діяльності підприємства.

Компанія експортує продукцію у більше ніж 70 країн світу. У 2017/18 МР географія експорту склала 29 країн. У поточному маркетинговому році «НІБУЛОН»  вперше поставила продукцію до таких країн, як Фінляндія, Данія і Норвегія та побудувала міцні зв’язки з регіональними споживачами. З кожним роком поставки «НІБУЛОНа» до країн Європейського Союзу складають все більшу частку від загального експорту компанії. У першому півріччі 2018/19 маркетингового року ця частка склала 35,5 % проти 11,3 % за аналогічний період минулого року. У першій п’ятірці країн-імпортерів – Німеччина, Нідерланди, Іспанія, Франція та Данія. Традиційно компанія продовжує розвивати східний напрямок експорту та нарощувати обсяги поставок у Китай, Індонезію та інші країни Південно-Східної Азії. У цьому маркетинговому році «НІБУЛОН» вперше відвантажив кукурудзу до Індії.

У структурі експорту серед 7 сільськогосподарських культур, що експортує «НІБУЛОН», домінує пшениця з часткою 44,7 % (1,84 млн тонн). Частка кукурудзи становить 38,1 % (1,56 млн тонн), ячменю – 10,0 % (412 тис. тонн), ріпаку – 3,5 % (143 тис. тонн), сої – 2,8 % (115 тис. тонн), сорго – 0,9 % (37 тис. тонн).

Ми переконані, що Україна – це країна, що може дати додатковий потенціал для вирощування сільськогосподарської продукції з метою вирішення проблеми голоду.  Сьогодні весь світ дивиться на Україну, яка має всі можливості для росту виробництва сільгосппродукції. Саме тому сьогодні українська компанія «НІБУЛОН» робить реальний внесок у забезпечення сталого розвитку та світової продовольчої безпеки.

 З 2008 року «НІБУЛОН» співпрацює з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Program, WFP). Завдячуючи компанії високоякісну сільськогосподарську продукцію отримало голодуюче населення Пакистану, Ефіопії, Бангладеш, Кенії, Мавританії, Ємену та інших країн.

6 грудня 2017 року в Каїрі (Єгипет) відбулась важлива подія у питанні збереження світової продовольчої безпеки. FAO та «НІБУЛОН» підписали Меморандум про співпрацю для покращення продовольчої безпеки Єгипту та ефективності роботи єгипетських компаній, які займаються виробництвом зернових, їх зберіганням і транспортуванням.

Продовжує «НІБУЛОН» активно займатися і імпортною діяльністю. Зокрема, здійснюється поставка обладнання від провідних виробників світу для будівництва флоту та перевантажувальних терміналів компанії. 

З 2015 року «НІБУЛОН» займається закупівлею дизельного пального напряму з Європейського Союзу, що дозволяє забезпечувати потреби підприємства нафтопродуктами високої якості. Незалежність від внутрішнього ринку нафтопродуктів – важливий перспективний напрям у діяльності компанії. І за перше півріччя імпорт пального загалом збільшився на 60,53 %, порівняно з аналогічним періодом минулого маркетингового року.

Усього за період 2017/18 МР було укладено 145 зовнішньоекономічних контрактів з іноземними виробниками на постачання спеціалізованої імпортної техніки, обладнання різного рівня складності, комплектуючих та запчастин до нього на загальну суму у доларовому еквіваленті більше ніж 32,2 млн. Компанія зберегла показники з кількості укладених зовнішньоекономічних контрактів, залишивши загальну суму витрат за прямими контрактами на минулорічному рівні. Так, для порівняння, у 2016/17 МР було укладено 142 зовнішньоекономічні контракти на загальну суму у доларовому еквіваленті близько 32 млн. доларів США. Близько 90 % розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами було здійснено в європейській валюті, сума контрактів у доларах США склала близько 10 % від загальної вартості імпортних товарів. Географія імпорту компанії «НІБУЛОН» у 2017/18 МР охопила 22 країни: Канада, Індія, Великобританія, Білорусь, Болгарія, Данія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Латвія, Литва, Норвегія, Румунія, Іспанія.

Відділ зовнішньоекономічних зв'язків та маркетингу ТОВ СП «НІБУЛОН» 

тел.: (0512) 58 04 06

e-mail: VKunytskyy@nibulon.com.ua 

 

 

Прочитали: [30683]

© 2019 ТОВ СП НІБУЛОН