Прес-реліз: Миколаївський суднобудівний завод «Океан» завершив будівництво першого «НІБУЛОНівського» буксира проекту POSS-115

31 травня 2011 року на Миколаївському суднобудівному заводі «Океан» на воду спускається перший буксир проекту POSS-115, «NIBULON-1» – результат плідної роботи «союзу серпа та молота».

Будівництво серії цих суден було розпочато 30 червня 2010 року. В церемонії закладки першого із серії буксирів взяв участь голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Круглов.

19 жовтня 2010 р. Прем’єр-міністр України Микола Азаров взяв участь в урочистій церемонії закладки другого та третього буксирів ТОВ СП «НІБУЛОН».

Створення буксирного флоту відбувається в рамках масштабної інвестиційної програми ТОВ СП «НІБУЛОН», ціллю якої є відродження Дніпра та Південного Бугу як судноплавних транспортних артерій України. Суднобудівний проект ТОВ СП «НІБУЛОН» фінансується за підтримки уряду Королівства Нідерланди. Буксири обладнуються обладнанням провідних світових виробників Королівства Нідерланди, Німеччини, Королівства Швеція, Королівства Данія, Польщі та ін. У 2011 році для фінансування суднобудівного проекту отримано схвалення Шведського кредитного агентства «ЕКМ» на надання гарантії в сумі 4,3 млн. євро, а Голландське експортне агентство «Atradius» надає гарантії в сумі 4,1 млн. євро.

На жаль, попри підтримку світової спільноти, з огляду на непрозору ситуацію на вітчизняному зерновому ринку ми були змушені призупинити реалізацію інвестпроекту. На свій час очікують нові суднобудівні проекти, вже розроблені для нашої компанії і для яких в повному обсязі закуплено обладнання – несамохідні судна проекту NBL-91, буксири проекту POSS-120, пасажирські судна проекту POSS-601.

Зупинка інвестиційного проекту – це наслідок чиновницького свавілля, а вітчизняна економіка зазнає від цього значних втрат:

– не збудовано серію із 30 несамохідних суден і 12 буксирів, використання яких збільшило би обсяги водних перевезень, а вітчизняна морська галузь отримала би новий поштовх до розвитку;

пасажирські самохідні судна (типу «катамаран») мали стати першою ластівкою у відродженні пасажирських перевезень річками України; обсяги одночасних пасажирських перевезень «НІБУЛОНівським» флотом лише попервах сягали би 2400 чоловік;

– фахівці Миколаївського суднобудівного заводу «Океан» (біля 2500 чол.) позбавилися можливості на два роки вперед у три зміни бути завантаженими роботою;

– по завершенню інвестиційного проекту компанії додаткові постійні робочі місця мали би отримати понад 1000 працівників.

І це зважаючи на той факт, що вітчизняний буксирний флот безнадійно застарів. Річкові буксири-штовхачі (їх український флот наразі налічує лише 11) морально та технічно зношені, досягли гранично допустимого віку користування (21-30 років). За роки незалежності не було збудовано жодного (!) буксира-штовхача, який призначався би для експлуатації внутрішніми водними шляхами, не кажучи вже про змішаний клас плавання «річка-море». Такою же є ситуація і з морськими буксирами. Строк використання їх подекуди сягає 27 років, а 80% всіх суден потребують нагального оновлення. Всього експлуатується 38 таких буксирів.

ТОВ СП «НІБУЛОН» будує сучасний стовідсотково український флот. Буксири на технічне замовлення компанії проектувалися вітчизняним конструкторським бюро «Торола Дизайн Груп», виготовляються з української сталі, а в процесі будівництва задіяна низка українських підприємств.

Судна розроблені для експлуатації внутрішніми водними шляхами України та враховують їх особливості, мають змішаний клас плавання, відповідають нормам екологічного законодавства Європейського Союзу.

Сучасне високотехнологічне судно проекту POSS-115, буксир «NIBULON-1» – це перша ластівка у створенні власного буксирного флоту. До вашої уваги технічна характеристика судна.

Буксир спроектовано на клас Регістру судноплавства України: КМ ЛП4 III ЗП А1 «Буксир». Довжина складає 37,81 м; ширина – 11,52 м; осадка – 2,4 м; дедвейт – 150 т. Швидкість вільного ходу – 11,5 вузлів, швидкість в каравані – не менше 5 вузлів.

Автономність судна за запасами палива, води, масла і провізії становить 12 діб.

В якості головних двигунів на судні встановлено два високооборотні дизельні двигуни потужністю 940 кВт кожний, виробництва «Mitsubishi»; в якості допоміжних – два двигуни марки «Volvo».

На буксирі встановлено дві повноповоротні гвинторульові колонки з гвинтом фіксованого кроку діаметром 1600 мм та кутом повороту 3600 – задля досягнення високої маневреності судна.

Для забезпечення видимості з ходової рубки при штовханні каравану вона виконана підйомною. Гідравлічна система забезпечує підйом-опускання і фіксацію рубки у верхньому положенні.

На судні встановлено кормову буксирну лебідку з електроприводом та шість ручних лебідок, кормовий буксирний гак з дистанційною віддачею (для вальних операцій), а також якорі типу «Pool–TW» (для швартовних операцій).

Для спуску та підйому робочої шлюпки, проведення вантажних операцій із провізією та іншими вантажами на буксирі встановлено електрогідравлічний кран вантажопідйомністю одна тонна.

Навігацію судна забезпечують магнітний компас «КМО-Jupiter» та інтегрований супутниковий компас «Furuno SC-50».

Технічні характеристики буксирів серії POSS-115 дозволяють використовувати їх для проводки штовханням або буксируванням несамохідних суден, обслуговування їх та інших плавзасобів у портах, надання допомоги у проведенні швартовних операцій. Високий криголамний клас дозволяє використовувати судна в якості криголамних буксирів в зимовий час тощо.

Розбудовуючи власний флот, ТОВ СП «НІБУЛОН» пліч-о-пліч із партнерами неухильно продовжує реалізовувати свій інвестиційний проект всім недоброзичливцям на зло. Ми вдячні колективу Миколаївського суднобудівного заводу «Океан» за неоціненну допомогу та надійну, перевірену роками співпрацю. Незважаючи на непрості часи для вітчизняної «флотської сім’ї», ТОВ СП «НІБУЛОН» доводить: перспективи розвитку судноплавства в нашій країні досить оптимістичні.

Ми на ділі демонструємо можливість об’єднання всіх небайдужих в одну команду заради спільної реалізації єдиної загальнонаціональної програми. Будівництво сучасних високотехнологічних суден ТОВ СП «НІБУЛОН» має стати сигналом до всіх – українська логістична система потребує оновлення та модернізації. Україна володіє крупними водними магістралями, грамотне використання яких має приносити державі реальний економічний зиск.

© 2019 ТОВ СП НІБУЛОН