ЄБРР виділив «НІБУЛОНу» 50 млн доларів США на продовження проекту відродження річкових перевезень

15 лютого 2018
Джерело: Прес-центр
Угода є частиною великого проекту співпраці компанії і банку в рамках фінансування на 200 млн доларів США. Проект спрямований на розвиток аграрної інфраструктури та внутрішніх водних шляхів України.
Підписання угоди
Підписання угоди
Підписання угоди
Підписання угоди

Європейський банк реконструкції та розвитку і лідер аграрного ринку України ТОВ СП «НІБУЛОН» підписали угоду про надання фінансування на суму 50 млн доларів США для продовження реалізації національного проекту з відродження вантажного судноплавства Дніпром і Південним Бугом, а також розвитку аграрної логістики. Урочисту церемонію провели в офісі представництва ЄБРР в Києві 15 лютого, угоду підписали голова представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер та генеральний директор «НІБУЛОНа», Герой України Олексій Вадатурський.

Угода є частиною великого проекту співпраці компанії і банку в рамках фінансування на 200 млн доларів США. Проект спрямований на розвиток аграрної інфраструктури та внутрішніх водних шляхів України.

«Цим проектом ми не лише допомагаємо компанії "НІБУЛОН" і в цілому Україні в збільшенні і розширенні можливостей для експорту зернової та сільськогосподарської продукції. Ми робимо це в сталий екологічний спосіб, шляхом переведення цих вантажних потоків із залізниці, з автомобільних шляхів на річкові шляхи. Ми усвідомлюємо і розуміємо важливість розвитку внутрішніх водних шляхів і збільшення їхньої пропускної спроможності», – відзначив Шевкі Аджунер, коментуючи важливість угоди для України та ЄБРР.

Він підкреслив, що ЄБРР імпонує підхід компанії «НІБУЛОН», який не передбачає монополізації ринку, а спрямований на розвиток річкової і аграрної інфраструктури для всіх його учасників.

«Особливо, я пишаюся тим фактом і дуже радий цьому, що, хоча компанія "НІБУЛОН" хоче розвиватися в цій сфері і бути одним з провідних гравців, вона не ставить собі за мету досягнення домінуючого становища в цьому секторі. Тобто на додаток ця ініціатива буде реалізовуватися також з огляду на необхідність створення і ініціювання цього ринку в конкурентний спосіб і фінансово сталий надійний спосіб», - додав він.

Шевкі Аджунер також підкреслив, що угода є продовженням багаторічної плідної співпраці із «НІБУЛОНом». «Ми підписуємо це на день пізніше, ніж мали підписати. Мали підписати 14 лютого, у Валентинів день, щоб це символізувало ту любовну історію, яка відбувається між нами і цією компанією. Якщо серйозно, то я дуже пишаюся, я особисто і я як представник нашого банку і нашої організації, тим що зараз підписано вже п’ятий проект з цією компанією», – відзначив Ш. Аджунер.

За його словами, той розвиток, який Україна демонструє в частині обсягів вирощування зернових, показує, що є нагальна потреба в проектах такого роду для подальшого розвитку такої інфраструктури.

«Роль компанії "НІБУЛОН" у цьому процесі, у цьому розвитку є очевидною для всіх і для ЄБРР у тому числі. Тому я хотів би подякувати Вам не лише за те, що Ви обрали ЄБРР в якості партнера, а й за те, що ви в цілому робите свій внесок у ці процеси. І ви робите це у сталий надійний спосіб», – підкреслив Ш. Аджунер, звертаючись до Олексія Вадатурського.

У свою чергу, генеральний директор «НІБУЛОНа» подякував за можливість довготривалої надійної співпраці із ЄБРР.

«Я дуже вдячний і керівництву ЄБРР, зокрема Шевкі Аджунеру і його команді за те, що наша компанія має можливість співпраці з таким великим банком. Завдяки співпраці з ЄБРР нашу компанію знають не тільки в Україні, а і в цілому світі, як одну з найбільш сучасних компаній, з сучасною логістикою, яка сьогодні, не завдяки підтримці влади, а завдяки співпраці з банком реконструкції, займається розвитком внутрішніх водних шляхів,  розвитком інфраструктури зернового ринку. І завдяки співпраці з банком ми є лідерами у всіх цих напрямах», – підкреслив він.

О. Вадатурський нагадав, що компанія на сьогодні має 2 млн тонн елеваторних потужностей. «Хтось бачить у нас аграрну компанію. Інші нас оцінюють як велику судноплавну компанію, яка має в Україні найсучасніший флот, збудований з українського металу, який ходить під українським прапором, який обслуговується в українській компанії, українськими людьми», – додав він.

«Нас знають у світі вже як представника України, як українську компанію, яка постачає сільгосппродукцію в 64 країни світу. Тому я дуже вдячний, що в мене є така можливість: планувати роботу з розвитку нашої компанії на чергових 7 років співпраці з Європейським банком розвитку і реконструкції», – підкреслив генеральний директор «НІБУЛОНа».

 

Прочитали: [4964]
Останні новини
15 лютого 2019
12 лютого другий секретар Посольства США в Україні Нейтан Рінггер та економічний аналітик Посольства Олена Сочнєва провели робочу зустріч з генеральним директором компанії «НІБУЛОН» Олексієм Вадатурським.
14 лютого 2019
Днями суднобудівний завод «НІБУЛОН» ввів в експлуатацію перший буксир пр. POSS-115 NIBULON-8 та готує до спуску останнє із серії цього проекту судно – NIBULON-11.
Вгору