Компанію «НІБУЛОН» відвідала офіційна делегація Ради директорів ЄБРР

2 жовтня 2012
Джерело: Прес-центр
26 вересня 2012 року Рада директорів ЄБРР відвідала компанію «НІБУЛОН», завітавши до елеваторного комплексу філії «Глобинська» (Полтавська обл.).

Компанія «НІБУЛОН» – це драйвер вітчизняного аграрного ринку. Підприємство за свою двадцятиоднорічну історію розвитку отримала бездоганну кредитну історію і користується довірою першокласних європейських банків, іноземних фінансових інститутів та партнерів.

Важливою ланкою розвитку компанії став патріотичний інвестиційний проект – із відродження річок Дніпро, Південний Буг як судноплавних транспортних артерій України. Компанія реалізує власний проект не завдяки, а всупереч – пліч-о-пліч із фінансовими партнерами, не користуючись підтримкою держави.

Одним з головних партнерів «НІБУЛОНа», починаючи з 2010 року, є Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). В перший рік співпраці українська компанія отримала від міжнародної фінансової установи кредит у сумі 50 млн доларів США – на ці кошти було закуплено елеваторне обладнання для підприємств, що будувалися в рамках інвестпроекту. У 2012 році партнерство між компанією «НІБУЛОН» та ЄБРР планується розширити, адже в липні Рада директорів ЄБРР схвалила надання компанії трирічного кредиту на поповнення обігових коштів в розмірі 130 млн доларів США.

З 24 по 28 вересня 2012 року Україну відвідала офіційна делегація Ради директорів ЄБРР. До складу делегації увійшли:

– Петер Баш (Директор від Європейського Союзу);

– Джорджіо Леччезі (Директор від Італії);

– Андраш Карман (Директор від Угорщини, Чехії, Словаччини, Хорватії, Грузії);

– Йохім Штеффенс (Заступник Директора від Німеччини);

– Стефка Славова (Заступник Директора від Болгарії, Польщі, Албанії);

– Вернер Грубер (Директор від Швейцарії, України, Ліхтенштейну, Туреччини, Сербії, Чорногорії, Молдови);

– Андре Куусвек (Директор ЄБРР в Україні);

– Артем Шевальов (Заступник Директора від Швейцарії, України, Ліхтенштейну, Туреччини, Сербії, Чорногорії, Молдови);

– Антон Усов (Старший Радник ЄБРР);

– Франклін Стівз (Провідний Політичний Радник ЄБРР).

В ході візиту делегація міжнародної установи відвідала Харківську та Полтавську області і місто Київ, зустрічаючись із клієнтами банку та обговорюючи макроекономічний розвиток України.

26 вересня 2012 року делегація ЄБРР відвідала компанію «НІБУЛОН», завітавши до елеваторного комплексу філії «Глобинська» (Полтавська обл.). Це був не перший візит ЄБРР до компанії. У 2010 році члени Ради директорів відвідали перевантажувальний термінал «НІБУЛОНа» у м. Миколаїв. Для керівництва та колективу компанії такі візити є особливо цінними і значущими, адже виражають довіру та партнерські відносини.

Цього дня гостей (хлібом-сіллю, на знак гостинності та поваги) зустрічав особисто генеральний директор компанії, Герой України Олексій Вадатурський.

На початку зустрічі гості ознайомилися з історією будівництва філії «Глобинська» в рамках інвестпроекту та власне із ходом реалізації останнього, що відбувається за участі ЄБРР. «Завдяки Світовому банку, ЄБРР в Україні розвиваються такі компанії, як наша. Якби така підтримка була відсутня, можливо, багато вітчизняних підприємств припинили би своє існування. Завдячуючи вашій підтримці та довірі з нами також почали працювати уряди та кредитні фонди Данії, Голландії, Швеції, США та ін.», – зазначив Олексій Вадатурський.

Знайомлячи гостей із ходом розвитку компанії, окремо Олексій Вадатурський зупинився на інвестиційній активності останньої. Він зауважив, що починаючи із 2009-2010 маркетингового року (початок співробітництва із ЄБРР), інвестиційна активність компанії зросла у понад три рази, складаючи на сьогодні більше 255 млн доларів США.

Ознайомились гості і з експортною діяльністю компанії: це понад 60 країн-імпортерів сільгосппродукції з України, зокрема 19 у 2011-2012 маркетинговому році, та 3,5 млн тонн відвантаженої на експорт продукції у тому ж році.

Також гості оглянули фотогалерею підприємств «НІБУЛОНа», збудованих в рамках інвестпроекту компанії. «Зі збудованих 22 підприємств 12 (філія «Глобинська» в тому числі) були зведені саме на інвестиції ЄБРР. Відтак ми є єдиною компанією в Україні, яка користується виключно власними елеваторними ємностями, обсягом 1,7 млн тонн. «НІБУЛОН» – єдина компанія, яка будує власний вантажний та буксирний флот, проводить днопоглиблювальні роботи на Дніпрі, забезпечуючи його судноплавність. У наступному році ми плануємо довести обсяги щорічних водних перевезень з 800 тис. до 3 млн тонн. Завдяки такій вертикальній інтеграції (від виробництва до кінцевого споживача) наша компанія стала найбільшим вітчизняним експортером. Також наша компанія є соціально відповідальним підприємством – ми розвиваємо інфраструктуру кожного населеного пункту, куди заходимо. Відтак на прикладі «НІБУЛОНа» можна створити модель розвитку України як аграрної держави. Все це зміцнює авторитет компанії як в Україні, так і за кордоном», – зауважив Олексій Вадатурський.

В ході зустрічі члени офіційної делегації більш детальніше ознайомилися із полтавським підприємством – Олексій Вадатурський особисто провів для них екскурсію. Під час неї члени ЄБРР ознайомилися із виробничими потужностями елеватора, оглянули технологічне обладнання, а саме: транспортне «CIMBRIA UNIGRAIN A/S» (Данія), зерноочисне «SCHMIDT-SEEGER AG» (Німеччина), сушарки «MATHEWS COMPANY» (США), аспіраційне «SIMATEK A/S» (Данія), ємності для зберігання зерна «SYMAGА» (Іспанія). Оглянули гості і лабораторію підприємства, де могли поспостерігати за процесом візирування зерна та подальшим його лабораторним аналізом (від відбору проб до аналізу показників якості). Загалом гості відмітили повну автоматизованість, комп’ютеризованість  всіх виробничих процесів та високий технологічний рівень виконання підприємства.

Окремим і особливо приємним етапом знайомства представників ЄБРР із філією та «НІБУЛОНом» взагалі стала дегустація власних ковбасних виробів компанії.

Гостям була запропонована власна стовідсотково натуральна ковбасна продукція, яка виготовляється на м’ясопереробному цеху філії «Бистрицька» (Житомирська область) під торговою маркою «Бистрицькі ковбаси», згідно з державними стандартами якості. Олексій Вадатурський зауважив, що висока якість продукції дала змогу останній відразу добре зарекомендувати себе і наразі вона користується попитом у багатьох регіонах України, де працюють філії компанії.

По завершенні зустрічі Петер Баш, Директор від Європейського Союзу, звернувся до Олексія Вадатурського:

«Від свого імені і від імені всіх членів Ради директорів ЄБРР хочу подякувати Вам за гостинність. Вже з перших кроків по елеваторному комплексу нам стало зрозумілим, що це високотехнологічне підприємство, яке характеризується високим рівнем енергоефективності. І ми бачимо, що Ваша компанія володіє величезним потенціалом. Але з іншої сторони, мабуть, є певні обставини, які не дають цьому потенціалу розвинутися в повному обсязі? Вважаю, що комусь в Україні (наприклад, уряду) потрібно було би більше докладати зусиль або навпаки, чогось не робити – щоб такі компанії, як Ваша (яка є гордістю України), могли би повноцінно працювати».

Прочитали: [2138]
Останні новини
20 серпня 2019
Офіційно повідомляємо, що ТОВ СП «НІБУЛОН» не має на території Російської Федерації будь-яких рахунків, майна чи підприємств.
16 серпня 2019
Сьогодні, 16 серпня, на вантажному причалі філії «Голопристанська» ТОВ СП «НІБУЛОН» відбулось завантаження несамохідного судна найсмачнішими та з сертифікатом якості херсонськими кавунами і динями, які вже вночі відправляться до Києва.
Вгору