На «Вадан Ярдс Океан» відбувся спуск первістка «НІБУЛОНівського» флоту

12 серпня 2009
Джерело: Прес-центр
11 серпня 2009 року в Миколаєві на заводі ВАТ „Вадан Ярдс Океан” відбулися урочистості з нагоди спуску на воду першого новозбудованого судна «НІБУЛОН-001».

11 серпня 2009 року в Миколаєві на заводі ВАТ „Вадан Ярдс Океан” відбулися урочистості з нагоди спуску на воду першого новозбудованого судна «НІБУЛОН-001».

Урочистий спуск першої баржі ТОВ СП «НІБУЛОН» відвідали почесні гості зі всієї України, працівники ВАТ «Вадан Ярдс Океан» та сільгосппідприємства „НІБУЛОН”.

Попередньо ця урочиста церемонія планувалася на 15 серпня, але завдяки відмінній та злагодженій роботі трудових колективів ТОВ СП «НІБУЛОН» і ВАТ «Вадан Ярдс Океан» спуск баржі стало можливим провести раніше.

«Для нас вже стало доброю традицією майже кілька разів на місяць зустрічатися на заводі „Вадан Ярдс Океан” з приводу  спуску на воду одного, а то й декількох суден.  Приємно відмітити, що багато років підприємство працює стабільно, є гарантом виконання бюджету, забезпечує виплату заробітної плати, що безумовно дуже важливо при тих складних економічних умовах», - зазначив Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Гаркуша Олексій Миколайович.

Губернатор Миколаївщини також відмітив, що пишається тим, що в нашому регіоні відбулась ця унікальна подія: «Таких подій в Україні дуже мало, коли одне українське підприємство  вкладає серйозні інвестиції, забезпечує нові робочі місця, а інше українське підприємство виконує ці замовлення. Така співпраця - це приклад того, як потрібно сьогодні працювати та реалізовувати ті можливості, які є сьогодні в державі, а не скиглити,  посилаючись на труднощі. Безумовно, проблеми є і це відкидати не можна, але їх потрібно вирішувати».

Таку ж вдячність ТОВ СП «НІБУЛОН» і особисто генеральному директору, Герою України Олексію Опанасовичу Вадатурському висловив і мер міста Миколаєва Володимир Дмитрович Чайка, зазначивши, що міська влада завжди підтримувала компанію і пишається сьогодні, що це сільгосппідприємство розмістило ці замовлення не в Голландії, Норвегії, а створило такі умови, щоб і метал, і все необхідне обладнання було наше, українське.

Підтримку ініціативам ТОВ СП «НІБУЛОН» висловили і представники уряду: заступник Міністра аграрної політики України Бойко Віктор Олексійович і перший заступник Голови агентства з питань оборонно-промислового комплексу України Сіренко Володиир Євгенійович.

Зокрема, Бойко Віктор Олексійович зазначив, що втілюючи в життя свій інвестиційний проект, ТОВ СП „НІБУЛОН” зможе розв’язати проблему занадто низьких цін на сільськогосподарську продукцію, значно зменшивши транспортні витрати для сільгоспвиробників, що ж звичайно, в свою чергу, зміцнить позиції України як аграрної держави у світі.

За словами Олексія Вадатурського, Прем’єр-міністр України Юлія Володимирівна Тимошенко, під час робочого візити на Полтавщину в понеділок, особисто передала вітання та подяку працівникам двох підприємств, висловивши свою підтримку їх ініціативній та наполегливій праці.

Цього святкового дня відвідав миколаївську землю і голова Полтавської обласної державної адміністрації Асадчев Валерій Михайлович, який передав вітання від полтавських хліборобів та відзначив: «Ми відкриваємо  одну з найпотужніших транспортних артерій, якою є Дніпро. І вона стає фактично конкурентом нашим залізничним шляхам. Україна буде колосальним зернотрейдером, світовим трейдером, який зможе серйозно впливати на зернову позицію не тільки в Європі, а й у світі. Створення власного флоту - це важливі замовлення не лише для корабелів, а й для аграріїв».

Крім того, серед почесних гостей свята на честь спуску на воду першого новозбудованого судна «НІБУЛОН-001» були Президент Української зернової асоціації Клименко Володимир Георгійович, генеральний директор Регістра судноплавства України Севрюков Володимир Васильович, перший заступник Миколаївської обласної державної адміністрації Бракован Наталія Володимирівна.

«Всі аграрії, які працюють та вирощують с/г продукцію вздовж Дніпра, будуть мати кращу ціну на 10-15 доларів за зерно, а це значить, що вони будуть розвиватись, а якісного зерна будуть вирощувати все більше й більше» - підкреслив економічну доцільність проекту Клименко Володимир Георгійович.

Звертаючись до суднобудівників, генеральний директор ТОВ СП „НІБУЛОН”, Герой України Олексій Опанасович Вадатурський сказав: «Ми разом з вами робимо загальну справу. І я дуже хвилююся. Ми до цього купували трактори і комбайни, будували термінали і елеватори. А тепер я увійшов в роль суднобудівника, і мені це дуже сподобалося. Завдяки цим суднам праця аграріїв стане ще ефективнішою і конкурентоздатною, а у вас буде робота».

Після виступів почесних гостей відбулася церемонія спуску судна на воду. Перед цим технічний директор рапортував щодо готовності баржі до виходу з доку. Вадатурська Раїса Михайлівна гідно виконала роль хрещеної матері, з першого разу розбивши пляшки з шампанським, що й ознаменувало народження первістка «НІБУЛОНівського» флоту.

Всіх журналістів було запрошено на прес-конференцію. Серед питань найпопулярнішими були пов’язані зі специфікою будівництва, економічною доцільністю проекту.

«Це не  просто баржа, це дуже складне судно. Варто відзначити і унікальні, запатентовані люкові закриття, яким немає аналогів, і складне якірно-швартове обладнання. Крім цього, це судно типу «річка-море». Воно може працювати в льодових умовах. Це судно льодового класу. - Чи були якісь проблеми? - Проблем ніяких. Не вистачає у 24-х годинах ще однієї години. Зараз ми працюємо навіть в неділю» - зазначив генеральний директор ВАТ «Вадан Ярдс Океан», Герой України Романчук Микола Павлович.

Щодо питання преси про рентабельність проекту Олексій Вадатурський відповів: «При будь-якому бізнес-проекті стоїть питання рентабельності. Безумовно, і цей бізнес-проект передбачає рентабельність інвестиційних коштів, ми розраховуємо повернути вкладені інвестиції протягом 5 років. Варто відмітити і проблему розвантаження державних автотранспортних та залізничних шляхів. Давайте підрахуємо: одна баржа може транспортувати 4,5 тис. тон с/г продукції, в той час як для перевезення такої ж кількості зерна потрібно 180 вантажівок чи 69 залізничних вагонів. Іншими словами, це серйозна конкуренція і автомобільним, і залізничним перевізникам. А буде конкуренція, значить, не буде монополізму, в свою чергу, ринок відпрацює адекватно, значить, буде зростання ціни на 50-100 грн. за тонну. Якщо, наприклад, в регіоні виростять 15 млн. тонн зерна, помножте на 50 грн за 1 тонну, це буде вже 750 млн. грн. додаткового доходу в аграрному секторі  України тільки з одного регіону».

Свято завершено, а баржа „НІБУЛОН- 001” сьогодні ж почне працювати за призначенням. В добрий путь!
 
Фото Олександра Кремка та Дмитра Ласкіна..
Прочитали: [3519]
Останні новини
20 серпня 2019
Офіційно повідомляємо, що ТОВ СП «НІБУЛОН» не має на території Російської Федерації будь-яких рахунків, майна чи підприємств.
16 серпня 2019
Сьогодні, 16 серпня, на вантажному причалі філії «Голопристанська» ТОВ СП «НІБУЛОН» відбулось завантаження несамохідного судна найсмачнішими та з сертифікатом якості херсонськими кавунами і динями, які вже вночі відправляться до Києва.
Вгору