«НІБУЛОН» відроджує український флот

31 серпня 2009
Джерело: Прес-центр
28 серпня 2009 року на заводі ВАТ „Вадан Ярдс Океан” у місті Миколаєві відбувся урочистий спуск на воду трьох нових барж «НІБУЛОНівського» флоту.

28 серпня 2009 року на заводі ВАТ „Вадан Ярдс Океан” у місті Миколаєві відбувся урочистий спуск на воду трьох нових барж «НІБУЛОНівського» флоту. Ця подія позначила новий етап у здійсненні наймасштабнішого за всю історію компанії інвестиційного проекту зі створення власного флоту для перевезення сільськогосподарських культур Дніпром та іншими водними шляхами України.

Свято було розпочато виступом генерального директора ВАТ «Вадан Ярдс Океан», Героя України Миколи Павловича Романчука: «Саме тут і зараз народжується історія України, створюються робочі місця, відновлюється український флот… Дехто сьогодні хоче зачорнити розвиток суднобудування у Миколаєві, називаючи ці дуже складні за технічними характеристиками судна «баржі вагою 60 т». Але це не справедливо і не чесно. Дитині не пояснити 60 це чи 1000 тонн. Діти знають і будуть знати, що їх місто є, було і буде містом корабелів».

Уявляється, що слова генерального директора ВАТ «Вадан Ярдс Океан» були звернені не лише для представників компаній-партнерів, преси та почесних гостей, а й до маленьких гостей свята – учнів підшефних ТОВ СП «НІБУЛОН» і ВАТ «Вадан Ярдс Океан» шкіл. Напередодні навчального року на пам`ять про це свято і особисту участь у ньому маленькі миколаївці отримали у подарунок кольорові рюкзаки і цікаві книжки про рідне місто. Також організатори свята пригостили дітлахів солодощами.

Привітати компанії з цією важливою подією від імені обласної адміністрації та особисто голови Миколаївської ОДА Олексія Миколайовича Гаркуші приїхав заступник губернатора Дмитро Миколайович Оборонько: «Суднобудування має величезне значення для всієї нашої області. Особливо це актуально сьогодні –  в період економічної кризи. Саме тому цей інвестиційний проект має для нас таке велике значення. Він безумовно дасть змогу поповнити бюджет Миколаївщини, задіяти технічні можливості заводу, надати нові робочі місця для наших людей. Проектів, що були хоча б подібні до інвестиційного плану ТОВ СП «НІБУЛОН», на території нашої області немає. Тому з впевненістю можу стверджувати: це проект загальнодержавного значення!»

Відзначив історичне і національне значення цієї події і Миколаївський міський голова Володимир Дмитрович Чайка: «Я вже в котре переконуюсь, що історію творять звичайні люди. І сьогодні історія нашої держави твориться на ваших очах. Глибоко переконаний, що завдяки мудрості, досвіду і сумісним зусиллям керівників  цих двох підприємств будуть створені нові робочі місця, нові можливості та перспективи розвитку наших миколаївських підприємств».

Подякував заводчанам і перший заступник ДП «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» Сергій Євгенович Фадєєв. Саме ця організація здійснює контроль за технічним рівнем будівництва «НІБУЛОНівських» барж. Сергій Євгенович виказав щирі привітання і надію на майбутню плідну співпрацю «Регістру судноплавства» з ТОВ СП «НІБУЛОН» і ВАТ «Вадан Ярдс Океан».

Присутній на заході начальник управління супроводження заставних зобов’язань ВАТ «Укрексімбанк» Михайло Миколайович Буцко так прокоментував дану подію: «Будь-який банк пишається своїми клієнтами. Але особливо цінними є ті клієнти, яких ми можемо назвати своїми партнерами. Олексія Опанасовича я знаю з 1996 р. як нашого надійного партнера, який завжди готовий до новацій у бізнесі. Наш банк навіть іноді не встигає за інноваційними ідеями генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН». Але разом нам завжди вдавалось втілити ці ідеї в життя. Перевантажувальний термінал у м. Миколаєві є перлиною у колекції наших звершень. У економістів є поняття «точка зростання». Гадаю, що зараз тут створюється «точка зростання» української економіки». Представники ВАТ «Укрексімбанк» М. М. Буцко та І.Х.Усманов зробили для ТОВ СП «НІБУЛОН» дуже символічний подарунок – золоту підкову отаманського коня, прикрашену срібними монетами. Такий дарунок – це певна запорука того, що новозбудовані баржі будуть приносити компанії вдачу і великий прибуток 

Як зазначив генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Опанасович Вадатурський, «Завдяки зусиллям колективів двох компаній сьогодні ми створюємо свій український флот. Ще у квітні місяці, коли ми разом з ВАТ «Вадан Ярдс Океан» підписували контракт, ми подивилися документальні кадри про те, як на найбільших річках світу використовуються саме такі баржі. Практично тоді ми й прийняли рішення щодо створення подібного флоту в себе. І сьогодні частина цих моїх мрій здійснилася! За кілька хвилин ми всі побачимо караван з трьох несамохідних суден довжиною більше 270 м. Буквально вчора я був на Запорізькій ГЕС, на запорізьких шлюзах, де ознайомився, як наші судна будуть пересуватися вверх Дніпром. Але це лише частина нашої інвестиційної програми. Сьогодні ми також будуємо елеватори по всій території України. На цих елеваторах лише у Полтавській та Черкаській областях працює 24 будівельні організації. На всіх інших об’єктах нараховується більше150 будівельних організацій, а це –  більше 10 тис. робочих місць».

Також щиру повагу і привітання ТОВ СП «НІБУЛОН» від своїх організацій передали директор представництва «Cimbria Unigrain A/S» в Україні Оксана Юріївна Стретович і голова Миколаївської обласної податкової інспекції Леонід Васильович Корчагін.

Хрещеними матерями нових суден стали представники трьох підшефних ТОВ СП «НІБУЛОН» шкіл Тамара Володимирівна Жеребцова (директор школи №24), Тетяна Іванівна Блакитна ( директор школи №57) і Зоя Юріївна Щербина (заступник директора з виховної роботи школи №51).

Після урочистого виводу каравану трьох нових барж з доку присутні журналісти були запрошені на прес-конференцію. Масштабні звершення ТОВ СП «НІБУЛОН» і ВАТ «Вадан Ярдс Океан» викликали багато уваги і питань преси. «Ці баржі відроджують рух суден українськими річками, – зазначив  генеральний директор ВАТ «Вадан Ярдс Океан», Герой України М.П.Романчук. – Вже у жовтні ми здаємо в експлуатацію ще чотири судна. Сьогодні відроджується державний флот України, річні вантажні шляхи, з’являються робочі місця, створюється соціальна інфраструктура. А за три дні ці судна вже будуть вести зерно. Така плідна робота є запорукою розвитку економіки України».

«Цей проект надасть економічну підтримку передусім аграріям України, що відіб’ється і на рості ціни на сільськогосподарську продукцію, і на конкурентоздатності нашої компанії, і на розвитку аграрного сектору всієї країни. Наше прагнення відродити український флот – це передусім відродження аграрного сектору центральних областей України, великого Дніпра. Ми хочемо наблизитись до аграріїв Полтавської, Черкаської, Дніпропетровської, Запорізької областей. Серйозну підтримку у здійсненні нашого інвестиційного проекту нам надають насамперед представники місцевої влади – губернатори, їх команди. Ми поставили перед собою непросту задачу, особливо у період кризи. Це стане водночас цікавим і складним випробуванням для керівників і колективів як наших підприємств, так і постачальників, західних і українських компаній, банків» - зазначив у відповідях журналістам генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Опанасович Вадатурський.

Після урочистого мітингу на честь спуску трьох барж дітлахи з підшефних ТОВ СП «НІБУЛОН» шкіл отримали ще один подарунок – безкоштовну екскурсію до Миколаївського зоопарку, найкращого зоопарку в Україні. А наразі ще один сюрприз від «НІБУЛОНу» – нові спеціалізовані предметні комп’ютерні класи у цих школах, в яких школярі зможуть навчатися вже з 1 вересня.
Сьогодні в нашій країні особливо в період кризи рідко побачиш таке піклування компанії не лише про свої бізнесові інтереси, а й про соціальні потреби населення. ТОВ СП «НІБУЛОН», здійснюючи масштабні інвестиційні проекти, ніколи не забуває про інтереси громади. Свідченням цього є і сама ідея запросити на спуск нових суден маленьких миколаївців. Три новозбудовані баржі – це втілення надій і сподівань «НІБУЛОНу» на відродження нашого Дніпра, на оновлення економіки, сільського господарства, на розквіт рідної нашої України. Так само як і ці школярі – уособлення майбутнього нашої держави, за яке  ТОВ СП «НІБУЛОН» на чолі з Героєм України Олексієм Опанасовичем Вадатурським буде завжди боротися, яке буде оберігати.
 
Фото Олександра Кремка, Анатолія Білоножка, Василя Вєдєнєєва, Анатолія Романюка.
Прочитали: [3845]
Останні новини
23 серпня 2019
На будівельному майданчику у м. Хмільник вже в розпалі забиття паль та формування фундаментів під основні об`єкти нового комплексу з приймання, зберігання та відвантаження зернових і олійних культур на залізничний транспорт у Вінницькій області.
Вгору