«НІБУЛОН» відвідала голова Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва

8 травня 2012
Джерело: Прес-центр
Голова Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва пообіцяла, що за участі фахівців компанії «НІБУЛОН» буде створено робочу групу з розробки законопроекту, спрямованого на урегулювання українського законодавства

 7 травня 2012 р. компанію «НІБУЛОН» з робочим візитом відвідав Комітет Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва на чолі з головою – Наталією Королевською.

В ході зустрічі було проведено робочу нараду представників Комітету і керівництва компанії «НІБУЛОН».
 
Сьогодні «НІБУЛОН» є провідним українським сільгосптоваровиробником та експортером, компанія успішно реалізує свою інвестиційну програму, будує нові елеватори та річкові термінали, створює власний флот. Проте на заваді нормальній діяльності підприємства стають певні неврегульованості, суперечності та прогалини у національному законодавстві з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.
 
Головними темами наради стали  нагальні проблеми українського зернового бізнесу, серед яких, зокрема: недосконалість законодавства про дозвільну систему. Так, сьогодні суб`єкти як внутрішнього ринку зерна, так і експортери не можуть своєчасно отримати в дозвільних центрах документи дозвільного характеру при переміщенні зерна як по території України, так і оформленні експортних операцій. Зокрема це пов’язане з тим, що графік роботи дозвільних центрів не адаптований до реальних потреб суб’єктів і не передбачає цілодобового приймання заяв для отримання документів дозвільного характеру та їх безпосередньої видачі. В свою чергу, транспортування і перевантаження зернових вантажів в експортному сполученні має здійснюватись цілодобово без врахування святкових та вихідних днів впродовж року. З огляду на це вбачається необхідним внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» з метою виключення низки документів з переліку документів дозвільного характеру, які видаються виключно через дозвільні центри.
 
По-друге, були обговорені недоліки законодавства про державний контроль за вмістом ГМО в зерні та продуктах його переробки.  Наразі в державі зовсім відсутній контроль за ГМО при посіві і вирощуванні сільгосппродукції та контроль за діяльністю сільгосптоваровиробників. Сільгоспсуб’єкти, яких в Україні більше 70 тис., у своїй переважній більшості не мають можливості перевірити власну продукцію на вміст ГМО. У той самий час відповідно до Порядку здійснення експортно-імпортних операцій експортована сільгосппродукція в обов’язковому порядку повинна супроводжуватися сертифікатом якості зерна та продуктів його переробки, який окрім іншого включає і інформацію про наявність або відсутність ГМО. Таким чином, весь тягар лягає на плечі операторів зернового ринку, перевізників та експортерів, що супроводжується пресингом з боку органів Державної інспекції сільського господарства України. Складається анекдотична ситуація: ми, українці, можемо споживати продукцію з вмістом ГМО, а на експорт – для харчування слонів і верблюдів – відправляється зерно без ГМО. Для врегулювання даного питання необхідним є  внесення відповідних змін і доповнень до Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів», передбачивши створення державної програми з контролю за використанням насіння і посівного матеріалу і вирощуванням сільгосппродукції товаровиробниками, а також за реалізацією сільгосппродукції на внутрішньому ринку України.
 
Інша проблема полягає у введенні в експлуатацію новозбудованих зерносховищ. Сьогодні після завершення будівництва нових виробничих потужностей та оформлення права власності неможливо відразу приступити до експлуатації новозбудованого об`єкта, оскільки для отримання вперше сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки необхідно отримати додатково документи органів державного пожежного нагляду, охорони праці та промислової безпеки, санітарно-епідеміологічної служби та охорони навколишнього природного середовища. Це в свою чергу призводить до вимушеного простою новозбудованих виробничих потужностей, затримки початку експлуатації та втрати значної частини доходів, скорочення бази оподаткування тощо. Для усунення цього недоліку вітчизняної дозвільної системи необхідно внести зміни і доповнення до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та підзаконні акти Кабінету Міністрів України, що регулюють порядок видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
 
Також були розглянуті суперечності підзаконних актів Кабінету Міністрів України Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні», через що територіальні органи Державної інспекції сільського господарства України безпідставно вимагають проведення сертифікації зерна при його транспортуванні по території України різними видами транспорту між окремими зерносховищами (підрозділами) в межах одного сертифікованого зернового складу. З огляду на це пропонується внести зміни до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні», виключивши необхідність сертифікації зерна при переміщенні в межах території України між окремими зерносховищами в межах одного зернового складу і привести підзаконні акти Кабінету Міністрів України у відповідність до закону.
 
Крім того, на сьогодні законодавчо не врегульовані питання сертифікації зерна при його транспортуванні водним транспортом внутрішніми водними шляхами України з подальшим перевантаженням на рейді порту, що призводить до необхідності проводити повторну сертифікацію на вимогу територіальних органів Державної інспекції сільського господарства України. Тож, на сьогодні нагальним є питання про внесення доповнень і змін до підзаконних актів Кабінету Міністрів України, що регулюють порядок видачі сертифіката якості на зерно і продукти його переробки, виключивши необхідність повторної сертифікації.
 
Також були обговорені недоліки й низки інших законодавчих проектів, зокрема проектів ЗУ «Про ринок земель», що має неринковий і дискримінаційний характер, та ЗУ «Про морські порти України», що  утискає інтереси приватних морських (перевантажувальних) терміналів, збудованих поза межами існуючих морських портів – державних підприємств. «Існуючий законопроект про ринок земель спрямований виключно на створення земельного банку, обмежує перспективи України і несе за собою монополізацію і тінізацію української землі. Також я взяла на себе зобов`язання розібратися із законопроектом про морські порти, який розглядається не в нашому комітеті, але ми приймемо в розгляді цього законопроекту активну участь», - зазначила голова Комітету.
 
«НІБУЛОН» сьогодні є однією з провідних компаній у різних сферах українського бізнесу: сільгоспвиробництві, експорті, суднобудуванні і судноплавстві, будівництві, логістиці тощо. Комплекс проблем, що сьогодні вирішує наша компанія, міг би стати цікавим досвідом для кожного комітету Верховної Ради. Залучаючи нашу компанію для розгляду цих проблем, дійсно можна допомогти економіці України у вирішенні проблемних питань і недоліків законодавчих актів. Ми готові передати свої знання та досвід, аби допомогти розвитку українського бізнесу», - зазначив в ході зустрічі генеральний директор компанії «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський.
 
Голова Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва детально розібралась з існуючими проблемами дозвільної системи, отримавши інформацію від керівництва компанії «НІБУЛОН» щодо існуючих недоліків і неузгодженостей українського законодавства. Наталія Королевська пообіцяла, що за участі фахівців компанії «НІБУЛОН» буде створено робочу групу з розробки законопроекту, спрямованого на урегулювання українського законодавства, створення належних умов та усунення можливих перешкод для роботи вітчизняних компаній:
 
 «НІБУЛОН» - це підприємство, яке демонструє економічний патріотизм в нашій країні. Нам потрібно вчитися витримувати тиск на бізнес у компанії «НІБУЛОН», адже такі підприємства сьогодні розвиваються, на жаль, не завдяки державній політиці, а всупереч. За минулий рік це підприємство перенесло 440 перевірок, але вижило, вистояло, займається інвестиційними програмами. Ми домовилися вивчити досвід підприємства, скласти таку «дорожню карту», щоб сьогодні наші національні виробники змогли запобігати свавіллю контролюючих органів».
 
«Компанії, що інвестують ресурси, залучають кошти, надають робочі місця, відновлюють втрачений потенціал України, що за 20 років незалежності був зруйновний, безумовно потребують державної підтримки. Я вважаю, що необхідно прискорити процес присвоєння таким інвестиційним проектам статусу національного з метою мінімізації впливу контролюючих органів, дозвільної системи для розвитку і нормальних перспектив таких підприємств», - зазначила Наталія Королевська.
 

 

Прочитали: [2426]
Останні новини
23 серпня 2019
На будівельному майданчику у м. Хмільник вже в розпалі забиття паль та формування фундаментів під основні об`єкти нового комплексу з приймання, зберігання та відвантаження зернових і олійних культур на залізничний транспорт у Вінницькій області.
Вгору