«НІБУЛОН» завершує виконання комплексу весняно-польових робіт

10 травня 2018
Джерело: Прес-центр
Виробничі філії компанії «НІБУЛОН» перейшли до завершальної фази виконання весняно-польових робіт.

Станом на 10 травня повністю завершено посів кукурудзи, соняшнику, сорго і сої на Миколаївщині, Полтавщині, Вінниччині та Хмельниччині. Що ж стосується східного,  центрального та північного регіонів, то тут посів ярих майже завершено.

Наразі філіями компанії «НІБУЛОН» виконано посів близько 13,5 тис. га кукурудзи та 18  тис. га соняшнику, що складає відповідно 81 % та  86 % від запланованих обсягів посіву. Сорго та соя посіяні  в обсягах до 50 % площ. Увесь комплекс робіт із сівби «НІБУЛОН» планує завершити вже цього тижня.

«Особливістю поточного сільськогосподарського сезону є дуже коротка весна з високими температурами, – розповідає заступник генерального директора із сільськогосподарського виробництва Костянтин Хмельницький. – Це зумовило високий темп виконання робіт: буквально протягом тижня-півтора аграріям треба було виконати і друге підживлення озимини, і посів, і внесення засобів захисту рослин. Зокрема ще на початку другої декади квітня нами на 100% завершено друге підживлення озимини, а на сьогодні виконано внесення добрив під  сівбу ярини на площі близько 40 тис. га. Також повністю проведено обробіток озимих засобами захисту рослин та внесено 21 тис. га ґрунтових гербіцидів для захисту посівів просапних культур».

У сезоні 2018 року компанія «НІБУЛОН» зробила ставку на інтенсифікацію виробництва  – збільшення обсягів використання мінеральних добрив, поширення використання високопродуктивних широкозахватних агрегатів. У рамках виконання цього завдання проведено й оновлення парку сільськогосподарської техніки.  Завдяки цьому польові роботи вдалося виконати в оптимальні терміни. Незважаючи на всі примхи природи, темп їх виконання зберігся на рівні минулих років.  Наразі виробничими філіями компанії розпочинається проведення позакореневих підживлень рослин, підготовка до внесення добрив та операції з догляду за посівами ярих культур.

Стосовно ж перспектив формування врожайності ярих у поточному сезоні особливу тривогу викликає стан ярого ячменю, – зазначив Костянтин Хмельницький. – Незвично пізні терміни сівби культури, стрімкий розвиток ґрунтової та повітряної посухи погіршили стан культури й зменшили надії на формування гідного врожаю. Врожайність ж пізніх ярих залежатиме від багатьох факторів, найважливішим з яких буде наявність опадів найближчими днями.

Довідково: на підприємстві заплановано до сівби близько 44 тис. га ярих культур, у тому числі, 17 тис. га кукурудзи, 21 тис. га соняшнику, 2,5 тис. га сорго та 2 тис. га сої. У першій декаді квітня виконано посів 700 га ярого ячменю. Перезимувало і формує врожай 33,5 тис. га озимих культур, у тому числі 28,6 тис.  га пшениці, 1,6 тис. га ячменю озимого та 3,3 тис. га ріпаку.

Прочитали: [740]
Останні новини
7 грудня 2018
Компанія, яка підтверджує статус незалежної України як світового експортера зерна, відроджує судноплавство на водних шляхах України та здійснює масштабне будівництво надсучасних суден у Миколаєві. Про компанію НІБУЛОН дивіться у проекті «ПроУкраїнське».
6 грудня 2018
Важливою і невід’ємною складовою ефективного виконання суднобудівної програми та масштабної реконструкції суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» є також переоснащення кранового господарства підприємства, з чим компанія успішно справляється.
Вгору