Оригінально привітали один одного із Новим роком колективи ТОВ СП "НІБУЛОН" та ВАТ "Вадан Ярдс Океан"

31 грудня 2009
Джерело: Прес-центр
Переддень Нового року – час підбиття підсумків, оцінки здобутого досвіду і досягнень, пошуку нових шляхів розвитку.
 

Час підводити підсумки

 

Переддень Нового року – час підбиття підсумків, оцінки здобутого досвіду і досягнень,  пошуку нових шляхів розвитку.

2009 рік для компанії «НІБУЛОН» є роком історичним, роком, коли компанія вийшла на новий рівень як у господарській, так і в торговій, економічній, фінансовій сферах.

ТОВ СП «НІБУЛОН» сьогодні є лідером по експорту сільськогосподарської продукції в Україні. Компанія посіла 7-ме місце серед 100 кращих компаній України за обсягом експорту у 2008 році (7 363,1 млн. грн.). Серед компаній АПК – це перше місце! Цей рейтинг було опубліковано видавництвом «Економіка». Ще один не менш високий результат – 24-те місце у «ТОП-100 Найбільших компаній України» за обсягами чистого прибутку за перше півріччя 2009 року.

За результатами рейтингу міжнародної аудиторської компанії Deloitte & Touche, ТОВ СП „НІБУЛОН” – єдина компанія з м. Миколаєва, що потрапила до рейтингу 500 найбільших підприємств Центральної та Східної Європи і зайняла 162 місце, обігнавши таким чином усі інші українські компанії, що спеціалізуються на сільському господарстві.

Незважаючи на світову фінансово-економічну кризу, наша компанія довела свою стабільність та надійність. Нам повністю довіряють. Прикладом цього є тісна багаторічна співправця з великими міжнародними фінансовими установами: ВАТ „Укрексімбанк”, OTP Bank, Індекс-банк, BNP Paribas (Швейцарія), Banque Cantonale Vaudoise (Швейцарія), FORTIS BANK (Нідерланди).

Наразі ТОВ СП „НІБУЛОН” освоєно 20 млн. доларів США – кредиту від уряду Данії для придбання елеваторного обладнання. Досягнуто домовленостей про отримання ще 20 млн. євро.

Компанія отримала кредит за другою програмою розвитку експорту Світового банку (ПРЕ-2) на суму 10 млн. доларів США. Планується також залучення ще 10 млн.

Затверджено кредит ЄБРР за програмою кредитування енергозберігаючих проектів на суму 10 млн. доларів США.

Довіру до нашої компанії показують і іноземні компанії-виробники. Так у 2009 році надійними партнерами компанії стали постачальники обладнання для будівництва елеваторів та флоту зі всього світу: Cimbria Unigrain (Данія), Іnternational Рaint (Великобританія), Mathews Company (США), Telestack (Великобританія), Schmidt-Seeger (Німеччина), Precia Molen (Нідерланди) та ін.

 

Лідер-експортер

 

Цього року компанія «НІБУЛОН» досягла безпрецедентного результату по експортним відвантаженням зернових та олійних культур у загальному обсязі експорту с/г продукції  - близько 5 млн. тонн (результат небувалий для вітчизняного ринку!), зокрема пшениці понад 2,1 млн. тонн, кукурудзи понад 1,1 млн. тонн. На жаль неправомірне блокування експорту, дії капітана, начальника ММТП і Міністерства транспорту і зв’язку стали на заваді отриманню результату у 5 млн. тонн.

При цьому компанія постійно підвищує ефективність збуту вітчизняної сільгосппродукції, здобуваючи вихід на перспективні зарубіжні ринки. Серед недавніх проривів "НІБУЛОНа" - перемога у тендері, оголошеному урядом Бангладеш на постачання зерна в цю країну (вперше такий тендер виграла не бангладеська, а українська компанія). Підприємство також здійснює поставки зерна в Йорданію - найскладнішу країну з точки зору вимог до якості товару. Доцільно відзначити і перемоги ТОВ СП "НІБУЛОН" у тендерах, оголошених урядами іноземних держав на поставки зерна від їх імені в якості гуманітарної допомоги. Такі поставки підприємство здійснило до Еритреї від імені Японії та до Ефіопії від імені Канади.

Також компанія під егідою Світової продовольчої програми перевантажує через власний термінал сільськогосподарську продукцію – в рамках виконання умов тендера на постачання гуманітарної допомоги під егідою ООН. Так, в рамках цієї програми було відвантажено 471,115 тис. тонн продовольчої пшениці у Північну Корею, Судан, Палестину, Афганістан, Ефіопію, планується до відправки 37,5 тис. тонн продовольчої пшениці в Бангладеш. Судан, Палестину.

Компанія постійно розширює географію експорту, так у цьому році ми експортували с/г продукцію до 40 країн світу.

 

Національний інвестор

 

2009 рік – драматичний період у світовій історії. Це період розчарувань, пов’язаних із наслідками світової фінансової кризи. Саме такий непростий час компанія «НІБУЛОН» обрала для втілення у  життя найбільш масштабного за всю історію підприємства інвестиційного проекту вартістю 150 млн. доларів США. Він включає два аспекти – будівництво елеваторних комплексів та створення власного флоту. Мета проекту: відродження судноплавства по Дніпру – головній водній артерії України – від самого його верхів`я і до низу.

 
Будівництво елеваторів та річкових комплексів

Реалізація проекту йде повним ходом. 17 жовтня 2009 року під егідою Президента України Віктора Андрійовича Ющенка відбулося відкриття річкового термінала у с. Вітове Черкаської обл. – першого в Україні, збудованого за найсучаснішими технологіями. Цей об’єкт було збудовано та введено в експлуатацію у рекордно короткі строки – всього 2 місяці! Втілення в життя такого будівництва Президент України В.А.Ющенко охрестив «проектом хорошого настрою» і «зразковим трудом».

30 жовтня 2009 року за головуванням Голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Асадчева, відбулось відкриття двох нових комплексів з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур у м. Глобине та с. Ромодан Миргородського району Полтавської області.

26 грудня 2009 року, за участі голови Запорізької ОДА Старуха О.В., відбулися урочисті закладини нового перевантажувального термінала у м. Кам’янка-Дніпровська Запорізької області.

Взимку буде розпочате будівництво ще чотирьох комплексів у Полтавській області. Таким чином, до 1 липня 2010 року буде функціонувати чотири річкових термінали ТОВ СП «НІБУЛОН». А загальний обсяг  ємностей для зберігання с/г продукції у компанії становитиме 2 млн. тонн.

 

Створення власного флоту

 

            6 березня 2009 року стало початком співпраці ТОВ СП «НІБУЛОН» та ВАТ «Вадан Ярдс Океан» - тоді між підприємствами були підписані контракти на будівництво перших 16 несамохідних суден. Завдяки злагодженій роботі двох компаній, професіоналізму та ентузіазму їх колективів вже 11 серпня 2009 року на воду достроково (!) було спущене перше судно. А станом на 30 грудня флот "НІБУЛОНа" вже налічував 14 несамохідних суден.

3 грудня 2009 року відбулось підписання контракту на замовлення наступних 8 несамохідних суден для компанії. Відтак до квітня 2010 року «НІБУЛОНівський» флот налічуватиме 24 судна.

Тривають роботи і по створенню буксирного флоту компанії. Перші три буксири («Прибужанівський», «Лідіївський», «Баштанський») вже стали повноправними членами "флотської сім’ї". Наразі закуповується обладнання для будівництва наступних буксирів. І що важливо – будуватимуться вони знову-таки на заводі «Вадан Ярдс Океан». Злагоджена співпраця двох надійних партнерів триватиме і надалі!


Розумний господар

 

Вдалим видався 2009 рік для аграріїв підприємства, і незважаючи на зниження валового збору збіжжя до 10% по Україні в цілому, валовий збір врожаю культур в компанії склав понад 300 тис тонн, що на 65% перевищує показник минулого року. Цьогорічне збирання врожаю відзначилося високими результатами врожайності озимих і ярових культур. Так, у філії "Прибужанівська" (Миколаївська область) вдалося досягти рекордного врожаю озимого ячменя - 52,3 ц/га, у філії "Присеймівська" (Сумська область) - озимої пшениці - 57 ц/га. У філії "Сухорабівська" (Полтавська область) урожайність соняшнику досягла відмітки 32,8 ц/га, а найвищого результату по врожайності кукурудзи досягли працівники філії "Бистрицька" (Житомирська область) - 118 ц/га! Вражають і обсяги вирощеного збіжжя в розрізі філій підприємства: найвищі результати досягнуто філіями "Чигирин" (Черкаська область) - 21000 тонн, "Кам’янець - Подільська" (Хмельницька область) понад 18000 тонн, ДП "Лідієвське" (Миколаївська область) - 17000 тонн. Особливістю є і висока якість врожаю поточного сезону, 95% продовольчої пшениці 1-3 класів, з них 50% пшениці І та ІІ класів.

Відслідковуючи світові тенденції, ТОВ СП «НІБУЛОН» цього року з метою збільшення обсягів продукції розпочало посіви зернового сорго у філіях компанії у Миколаївській області. Урожайність цієї культури незважаючи на несприятливі природно-кліматичні умови, була досить високою, наприклад, у ДП «Лідієвське» 50 ц/га.

    

Власна виробнича лінія ковбасних виробів

 

 Цьогорічною новинкою стало те, що компанія розпочала виробництво власної сільськогосподарської продукції на базі філії «Бистрицька». М’ясні вироби компанії не містять жодної «хімії», є стовідсотково натуральним та безпечними. Вони виготовляються згідно з державними стандартами якості, використовується лише натуральне м`ясо та спеції.  Вже виготовлені пробні партії м’ясних виробів. Продукція відразу ж сподобалась людям.  Презентація марки «Бистрицькі ковбаси» для широкої публіки очікується вже у січні 2010 року. Але з планами по порядку.

 

Соціально відповідальна компанія

 

ТОВ СП „НІБУЛОН” намагається наслідувати принципи відповідальності бізнесу перед людьми. Щороку на благодійництво компанія витрачає більше 5 млн. грн. У 2009 році компанія стала переможцем  загальноміського конкурсу „Благодійник року - 2009”.

 

Що рік майбутній нам готує...

 

За словами генерального диктора ТОВ СП «НІБУЛОН», Героя України Олексія Опанасовича Вадатурського, «Наступний рік у компанії буде не менш амбіційним. Нам сподобалось співпрацювати з ВАТ «Вадан Ярдс Океан» і ми плануємо розпочати будівництво самохідного флоту, що буде борознити річки України і Каспій, постачаючи зерно до країн Близького Сходу. Наша компанія поставила перед собою мету перевозити українське зерно під українським прапором. І ми цю задачу будемо реалізовувати у 2010 році повномасштабно. Компанія стане прикладом для всього світу, як треба відроджувати кораблебудування і аграрний сектор України. Крім того, ми серйозно займаємось удосконаленням логістики, плануючи найближчим часом розширити парк автотранспортних засобів. Вже завершений переговорний процес і компанією закуповуються 30 великотоннажних вантажівок «MAN» (Німеччина) та «DAF» (Нідерланди), що дадуть змогу оперативніше вирішувати логістичні задачі: доставляти сільськогосподарську продукцію із філій та елеваторів компанії до перевантажувального термінала для зернових та олійних культур (м. Миколаїв) та з річкових терміналів у зимовий час, коли закрита навігація. Ми рішуче налаштовані створити поштовх для того, щоб Міністерство транспорту і зв’язку і Кабінет Міністрів не ловили ґав, а замислились щодо тарифів на залізничний транспорт і обсяги перевезень. Ми все зробимо для того, щоб ринковими методами продемонструвати, що економіку в Україні треба розбудовувати за правилами».

Продовжуються роботи і по створенню буксирного флоту компанії. Наразі закуповується обладнання для будівництва наступних буксирів. В планах «НІБУЛОНу» не лише будівництво суден і буксирів. Спеціалістами  компанії нині проробляються варіанти придбання плавучого крана іноземного виробництва – високошвидкісного перевантажувача грейферного типу. Наявність такого крана дасть змогу завантажувати судна будь-якого типу (як на рейді, так і біля причалу) незалежно від їхніх розмірів, зі швидкістю до 900 тонн на годину.

В планах компанії  - будівництво в рамках інвестиційної програми ще 8 елеваторів, 4 з яких – в селищі Градизьк,  місті Кременчук, селі Артемівка і селищі Мар’янівка Полтавської області – будуть збудовані до травня 2010 року.

Ще один напрям діяльності компанії - розвиток експорту українського зерна до країн Африки, таких як: Алжир, Туніс, Лівія, Єгипет, Судан, Сомалі, Ефіопія, Еритрея; а у поточному році компанія відкрила ринок Кенії. У наступні роки планується подальше розширення як обсягів, так і географії експорту сільгосппродукції.

В планах компанії подальше нарощування обсягів виробництва та реалізації сільгоспкультур, розвиток вітчизняної інфраструктури транспортування, зберігання та управління якістю сільгосппродукції; подальше збільшення частки компанії на зерновому ринку та відкриття нових перспективних ринків збуту української сільгосппродукції в різних країнах світу.

Такий успіх завдячується низці факторів, серед яких одним з ключових є колектив компанії – професійна, згуртована, молода (середній вік – 29 років) команда, що забезпечує злагоджену роботу підприємства.

Важливим є і те, що підприємство регулярно оновлює і забезпечує виробничий процес повним набором сучасного високопродуктивного обладнання, в т.ч. імпортного виробництва лідируючих компаній («Джон Дір», «Фендт», «Кейс», «Лемкен» та ін.).

Крім того, у 2010 році компанія планує впровадити систему управління персоналом SAP, що дозволить підняти на більш високий рівень бухгалтерський, податковий і виробничий облік підприємства. Ця система об’єднає в єдине ціле центральний офіс компанії і всі філії, кількість яких з кожним роком зростає.

 

Уроки боротьби з корупцією

 

На жаль, сьогодні «НІБУЛОН» зустрічає масу перепон у своїх намірах відродити Україну як сільськогосподарського лідера. Компанія навчилася і зрозуміла як працюють корупційні схеми Міністерства транспорту і зв’язку та чиновників морської галузі. Завдячуючи спеціалістам компанії «НІБУЛОН» сьогодні зумів протистояти рейдерським атакам і захватницьким операціям.

«Сьогодні у нашій країні вижити непросто, - говорить Олексій Опанасович Вадатурський, – суцільна корупція і неприйняття чиновниками позицій підприємств. Я не можу сьогодні сказати, що бізнес і влада – партнери. Таке враження, що все робиться для того, щоб підприємства не працювали, і , чим більше компаній банкрутує, тим краще для уряду. На щастя, наша компанія довела, що завдяки чесному веденню бізнесу можна протистояти цьому свавіллю. Нашу компанію почули. Президент України Віктор Ющенко підписав Наказ №1080/2009 «Про призупинення дії постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №854 та від 22 жовтня 2008 року №934», а Миколаївська міськрада прийняла рішення, яким не узгодила проекти постанов Кабміну №№ 854, 934, підтверджуючи, що у Миколаєві не може бути монополії ММТП.

Кілька днів тому наша компанія розпочала будівництво нового елеватора у м. Кам’янка-Дніпровська Запорізької обл., де я зазначив, у нормальній країні люди розпочинають будівництво навесні, а у нашій країні нормальні компанії починають будувати взимку, тому що перед цим вони змушені 1,5-2 роки займатися отриманням дозвільної документації. Подолати цю бюрократію практично неможливо. Українські підприємства хочуть розвиватись, але не мають для цього можливості».

Та навіть у такій ситуації колектив компанії налаштований оптимістично. Адже нинішні експортні показники (враховуючи всі перепони та перешкоди на шляху) свідчать, що величезний потенціал «НІБУЛОНа» ще далеко не реалізований. Відтак на компанію вже найближчим часом чекають нові і нові звершення!

 

Хто ще вміє святкувати так, як «НІБУЛОН»?

 

Відсвяткувати Новий 2010 рік компанія вирішила досить оригінально. 30 грудня 2009 року під час спуску двох несамохідних суден ТОВ СП «НІБУЛОН» на заводі ВАТ „Вадан Ярдс Океан” в Миколаєві працівники компанії на чолі з генеральним директором Олексієм Опанасовичем Вадатурським і генеральним директором ВАТ „Вадан Ярдс Океан” Миколою Павловичем Романчуком підійнялись на палубу, де біля новорічної ялинки підняли келихи за майбутнє своїх компаній. «Мені дуже приємно святкувати сьогодні нашу спільну перемогу, - привітав колективи О.О.Вадатурський. - Незважаючи на ті проблеми, що існують у нашій економіці, наші два підприємства сьогодні працюють і розвиваються.  Ми переможемо кризу разом без будь-якої допомоги уряду та чиновників. У наступному році ми зробимо все, щоб колективи наші йшли тільки вперед. ВАТ «Вадан Ярдс Океан» - один із лідерів кораблебудуванням, ТОВ СП «НІБУЛОН» - один із лідерів в аграрному секторі. Отож, кому як не нам задавати загальний тон розвитку країни».

Щороку компанія «НІБУЛОН» вітає своїх пайовиків – 25 тис. власників, які довірили компанії свої землі. До кожної з цих родин напередодні Нового року приходить Дід Мороз, який від імені генерального директора компанії вітає їх новорічною листівкою, шампанським і солодощами, фірмовими календарями. Школярі отримують новорічні подарунки. «НІБУЛОН» вміє святкувати сам і вміє дарувати свято іншим.

2009 рік став для «НІБУЛОНа» роком, за який компанія встигла ще раз довести, що це підприємство – сильний і серйозний гравець, якого не налякають корумповані і жадібні чиновники, який прагне йти вперед, наслідуючи принципи рівності, справедливості і порядності, сповідуючи правила чесної конкуренції і прозорого бізнесу. З Новим роком, «НІБУЛОН»! З Новим роком перемог і звершень!

 

ФОТОРЕПОРТАЖ про спуск несамохідних суден

 

Прочитали: [4487]
Останні новини
20 серпня 2019
Офіційно повідомляємо, що ТОВ СП «НІБУЛОН» не має на території Російської Федерації будь-яких рахунків, майна чи підприємств.
16 серпня 2019
Сьогодні, 16 серпня, на вантажному причалі філії «Голопристанська» ТОВ СП «НІБУЛОН» відбулось завантаження несамохідного судна найсмачнішими та з сертифікатом якості херсонськими кавунами і динями, які вже вночі відправляться до Києва.
Вгору