Прес-реліз: «НІБУЛОН» вводить в експлуатацію вже другий термінал на Херсонщині

14 липня 2017
Джерело: Прес-центр
14 липня у м. Гола Пристань Херсонської області відбудеться урочисте відкриття нового перевантажувального термінала з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт та підписання кредитної угоди на загальну суму 90 млн доларів США з Європейським банком реконструкції та розвитку.

Серед запрошених поважних гостей заходу – державний секретар Міністерства аграрної політики та продовольства України Владислав Андронов,  голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, голова перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України  Максим Нефьодов,  голова Ради підприємців при Кабінету міністрів України, президент Української аграрної конфедерації, народний депутат України Леонід Козаченко, заступник Надзвичайного та Повноважного Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Крістоф Шпеті, директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Аджунер, регіональний керівник Міжнародної фінансової корпорації в Україні і Білорусі Джейсон Пелмар, радник з питань сільського господарства Посольства Франції Україні Ніколя Перрен, заступник начальника торгово-економічного відділу Посольства  Іспанії в Україні Хайме Фернандес Хуль та народні депутати.

Перевантажувальний термінал філії «Голопристанська» зведено за кошти Європейського інвестиційного банку, але розпочинався інвестиційний проект за кошти ЄБРР. Кредитна угодна з ЄІБ на загальну суму 74 мільйони доларів США була підписана Олексієм Вадатурським в Брюсселі в присутності віце-президента Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Мароша Шефчовича, першого віце-прем'єр-міністра України – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва та віце-президента ЄІБ Вазиля Худака наприкінці минулого року. Вперше за 25 років незалежності України ЄІБ, без гарантій з боку держави чи банків, а тільки під фінансові зобов’язання компанії «НІБУЛОН», надав кошти безпосередньо українській компанії. 

Це вже друге підприємство компанії в Херсонській області, поява якого стала можливою завдяки голові Херсонської ОДА, який запропонував очільнику «НІБУЛОНа» побудувати термінал в Голій Пристані. Від самої ідеї до її реалізації минуло менше року, а від початку будівництва до його завершення – менше 100 днів.

«Він зі своєю командою приїхав до нас у Вознесенськ, побачив, як ми там будуємо об’єкт разом із херсонськими будівельними організаціями і запросив нас у Херсонську область. Вже під час нашого візиту на Херсонщину ми визначилися з місцем розташування майбутнього об’єкта, а він, в рамках своїх повноважень і українського законодавства, оперативно все вирішив», — пояснив Олексій Вадатурський.

При підтримці Херсонської обласної адміністрації була розроблена програма щодо розвантаження автошляхів від великотоннажних автомобілів, що має важливе значення як для держави, так і для області. У рамках програми було прийнято рішення збільшити потужності з приймання зерна вже діючого елеваторного комплексу ТОВ СП «НІБУЛОН» у Херсонській області (філії «Козацька»), а також побудувати черговий перевантажувальний термінал у Голій Пристані. Завдяки цьому на автошляхах до Херсона та Миколаєва буде на 500 тис. тонн вантажів менше. Такими інвестиційними методами провідне сільськогосподарське підприємство України суттєво зменшує потік транспорту та огороджує Херсон та Миколаїв від потоку автотранспорту. У планах компанії побудувати потужне підприємство у Генічеську, що сприятиме додатковому розвантаженню автошляхів Херсонської області в цілому.

«Саме завдяки таким потужним інвесторам, як компанія «НІБУЛОН», наша область може пишатися своїм розвитком та економічним зростанням. Херсонщина ще раз довела що це мирний стабільний та перспективний регіон. Перспективний саме для інвестицій», – в цьому впевнений голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

Варто зазначити, що аналогічна програма була розроблена і в Запорізькій області при підтримці К. Бриля. У результаті збільшено потужності філії «Кам’янка-Дніпровська» ТОВ СП «НІБУЛОН», а також побудовано перевантажувальний термінал у с. Біленьке Запорізької області, урочисте відкриття якого відбулося 15 червня за участі Прем’єр-міністра  України В. Гройсмана та іноземних гостей. Відкриття цього сучасного та повністю автоматизованого підприємства вирішить проблему проїзду вантажівок через місто Запоріжжя і дамбу.

Реалізація інвестиційних проектів «НІБУЛОНу» – це конкретний внесок у вирішення проблеми із завантаженістю автошляхів, впровадження екологічного виду транспорту та  покращення логістики  для аграрного сектору країни.

Лише за 100 днів на будівельному майданчику в Голій Пристані було виконано колосальний обсяг робіт, а саме:

  - забито    близько 3,5 тис. складових паль;

  - виготовлено та змонтовано  близько 2 тис. т металоконструкцій;

  - укладено понад 12 100 мбетону та 15 706 м2 бетонного покриття;

  - прокладено  більше 5 км мереж водопроводу та каналізації, більше 6 км мереж газопостачання то близько 150 км мереж електропостачання, автоматики та сигналізації;

  - змонтовано близько 2 тис. м2 системи вентиляції та аспірації;

  - змонтовано 14 ємностей загальною вагою 823,2 т.

Це лише складні та важкі цифри, але за ними цілодобова праця близько 1,5 тис. людей із 75 підрядних організацій. Левова частка робіт була відведена організаціям із Херсонської області. Вартість будівництва термінала, розміщеного на ділянці більше 7,5 га, становить більше півмільярда гривень.

Новозбудоване підприємство в Херсонській області оснащено найсучаснішим обладнанням від провідних виробників світу, зокрема Іспанії (SYMAGA S.A.), Великобританії (TELESTACK Ltd.) Швейцарії (BUHLER GmBh), США Mathews Company, Литви (UAB Liucija), Данії (Cimbria Unigrain A/S, FOSS ANALYTICAL AB), Німеччини (PFEUFFER GmbH), Франції (Precia S.A.) та ін.

Технічні характеристики повністю автоматизованого підприємства, що управляється з центрального пульта управління: об’єм зберігання зерна – 77 тис. тонн, добова потужність сушарок становитиме 4 тис. тонн, добова потужність з відвантаження на водний транспорт – 12 тис. тонн. Загальна потужність комплексу з відвантаження – 300 тис. т/рік.

Високотехнологічний перевантажувальний термінал у Голій Пристані забезпечить робочими місцями близько 120 людей, а також значно скоротить витрати сільгосптоваровиробників області на транспортування вирощеної продукції. Вигоду від новозбудованих НІБУЛОНівських перевантажувальних терміналів матимуть не тільки місцеві жителі (адже це нові робочі місця з гідною заробітною платою та соціально відповідальний підхід інвестора до вирішення проблем населення), а й аграрії, які від скорочення плеча перевезень сільськогосподарської продукції, заощаджуватимуть як власні кошти, так і кількість необхідних для транспортування вирощеного зерна вантажівок. Окрім того, поява «НІБУЛОНівського» підприємства позитивно вплине на легалізацію українського ринку зерна.

 У рамках урочистого відкриття філії «Голопристанська» відбудеться також підписання кредитної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку на загальну суму 90 мільйонів доларів США.  Попередню кредитну угоду на загальну суму 100 мільйонів доларів США компанія підписала з Міжнародною фінансовою корпорацією минулого місяця на відкритті термінала на Запоріжжі.

Таким чином, ТОВ СП «НІБУЛОН» – це єдина в Україні приватна компанія, яка безпосередньо залучила кошти без гарантій держави для інвестиційної діяльності від таких знаних фінансових установ, як Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку і Міжнародна фінансова корпорація. Це дозволить компанії реалізувати масштабний інвестиційний проект щодо розвитку інфраструктури річкових перевезень і завершити реконструкцію власного суднобудівно-судноремонтного заводу в Миколаєві. Окрім того, це дозволить створити близько 2 тис. додаткових робочих місць, залучити до роботи до 150 будівельних організацій і забезпечити роботою понад 3 тис. людей будівельних і монтажних організацій, збільшити об’єми річкових перевезень до 4 млн тонн на рік та зняти з автошляхів 160 тис. автомобілів. У результаті аграрний сектор України додатково отримає близько 5 млрд грн доходів.

Прочитали: [1688]
Останні новини
25 травня 2018
Від самого ранку завод «НІБУЛОН» переповнений активною та зацікавленою суднобудівним майбутнім держави молоддю.
25 травня 2018
Ось і пролунав останній дзвоник у багатьох школах України, що сповіщає випускникам про початок нового, дорослого та самостійного життя, нові вершини і досягнення, а школярам – про початок чудового відпочиноку на літніх канікулах, сповненого яскравих вражень.
Вгору