Слідчі дії стосовно В. Шульмейстера жодним чином не пов’язані з діяльністю ТОВ СП «НІБУЛОН»

1 грудня 2016
Джерело: Прес-центр
Днями низка українських інформаційних видань поширила інформацію про проведення обшуку в колишнього заступника міністра інфраструктури України Володимира Шульмейстера.

У свою чергу, екс-чиновник пов’язав ці слідчі дії з господарською діяльністю в т. ч. і ТОВ СП «НІБУЛОН». «…Наказ (316 МІУ, прийнятий у 2015) стосується компенсації (безвідсоткової і розтягнутої в часі) приватним операторам портів, у першу чергу «НІБУЛОНу», «ТІС» і «Ніка-Тера», які інвестували (замість «АМПУ») свої кошти на днопоглиблення державної акваторії…»,  – прокоментував ситуацію на своїй сторінці у ФБ Володимир Шульмейстер.

Офіційно повідомляємо, що вказана інформація не відповідає дійсності.  

Зокрема у своєму дописі В. Шульмейстер згадує лише наказ Міністерства інфраструктури України № 316 «Про портові збори», який був прийнятий 27.05.2013. Але на той час він взагалі не працював у Міністерстві або в будь-якому органі влади.

Тому, можна припустити, що в межах досудового розслідування кримінального провадження слідчих СБУ міг зацікавити не стільки наказ № 316, скільки зміни до нього, внесені наказом Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 № 281 «Про внесення змін до наказу Міністерства інфраструктури України від 27 травня 2013 року N 316», прийнятим саме в той період часу, коли Володимир Шульмейстер обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України.

Адже саме наказом Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 № 281 до наказу від 27.05.2013 № 316 були внесені зміни, на підставі яких фактично відбувся перерозподіл корабельного збору, який ДП «Адміністрація морських портів України» справляє в морському порту «Южний» з суден закордонного плавання, в результаті чого саме ТОВ «ТІС-Контейнерний термінал» і ТОВ «ТІС-Руда» отримали можливість справляти корабельний збір.

Ключова відмінність гідротехнічних споруд, які належать ТОВ СП «НІБУЛОН», від днопоглиблення, виконаного приватними компаніями в акваторії морського порту «Южний», полягає в тому, що корабельний збір за використання операційної акваторії причалу (причалів) термінала ТОВ СП «НІБУЛОН» справляється товариством у порядку та в розмірі, визначених наказом Міністерства інфраструктури України від 27.05.2013 № 316, відповідно до частини четвертої статті 22 Закону України «Про морські порти України» на тій підставі, що товариство є власником гідротехнічної споруди – операційної акваторії причалу (причалів), розміщеної поза межами морського порту на земельних ділянках, наданих товариству в оренду в установленому законом порядку, право власності на яку на законних підставах зареєстровано за ТОВ СП «НІБУЛОН» і яка внесена до відповідних реєстрів гідротехнічних споруд.

Справляння компанією «НІБУЛОН» зазначених вище портових зборів регулюється винятково наказом від 27.05.2013 № 316 і наказом від 24.07.2015 № 281, будь-які зміни у відповідні положення не вносились, а їх законність жодним органом контролю або правоохоронним органом під сумнів не ставиться.

Іншими словами, наказ Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 № 281, що став предметом уваги слідчих СБУ, жодним чином не стосується справляння корабельного збору за користування операційною акваторією причалу ТОВ СП «НІБУЛОН».

Справа в тому, що з прийняттям наказу від 24.07.2015 № 281 доходи державного підприємства від корабельного збору з суден, що виконують вантажні операції у причалів приватних стивідорних компаній, скоротились вдвічі.

У той час як справляння корабельного збору ТОВ СП «НІБУЛОН» не призводить до зменшення доходів ДП «Адміністрація морських портів України» і до втрат доходів Державного бюджету.

Окремо слід нагадати, що гідротехнічні споруди морського транспорту, які експлуатуються ТОВ СП «НІБУЛОН», розташовані поза межами морських портів, і товариство не інвестувало кошти в поглиблення акваторії морського порту, а тому і не може претендувати на їх повернення.

У публікації В. Шульмейстера внесення змін до наказу від 27.05.2013 помилково чи навмисне ототожнено з компенсацією приватним операторам портів витрат на поглиблення акваторії морського порту.

Так, відповідно до статті 27 Закону України «Про морські порти України» компенсація інвестицій, внесених суб’єктами господарювання у стратегічні об’єкти портової інфраструктури, що є об’єктами державної власності, здійснюється на підставі відповідних договорів, що укладаються «Адміністрацією морських портів України» та інвесторами в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.Але на сьогодні порядок компенсації інвестицій, внесених суб’єктами господарювання у стратегічні об’єкти портової інфраструктури, що є об’єктами державної власності, Кабінетом Міністрів України не визначений.

 Втім, наказ Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 №2 81 не може його підміняти, адже це може призвести до того, що держава компенсуватиме такі інвестиції двічі: вперше – у складі портових зборів, вдруге – шляхом безпосередньої компенсації інвестицій на підставі статті 27 Закону України «Про морські порти України».

Дивним допис В. Шульмейстера виглядає ще й тому, що пільгові умови для ведення бізнесу приватними стивідорними компаніями наказом Міністерства інфраструктури України від 24.07.2015 № 281 були запроваджені саме для морського порту «Южний», в якому для суден, що заходять для виконання операцій з навантаження/розвантаження генеральних та навалювальних вантажів, суб'єктом, що стягує портові збори, ДП «Адміністрація морських портів України» вже встановило і застосовує знижку зі ставок усіх видів портових зборів у розмірі 50 відсотків (пункт 1.9 Порядку справляння та розмірів ставок портових зборів, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 27.05.2013 № 316).

У той же час судноплавні і стивідорні компанії, що здійснюють свою діяльність у морських портах Миколаїв і Херсон, позбавлені права на застосування знижок, через що згадані морські порти є найдорожчими у світі за рівнем дисбурсментських витрат, що негативно впливає на їхню конкурентоспроможність у міжнародній торгівлі.

На нашу думку, на фоні того, як «вміло» ДП «Адміністрація морських портів України» проводить тендери на поглиблення морських акваторій і каналів та маніпулює ставками портових зборів, описані обставини наочно демонструють, як працює це державне підприємство і наскільки «прозорою» і «корисною» є його діяльність для держави і бізнесу. 

Таким чином, компанія вважає, що слідчі дії стосовно В. Шульмейстера жодним чином не пов’язані з діяльністю ТОВ СП «НІБУЛОН».

Прочитали: [1703]
Останні новини
17 жовтня 2018
16 жовтня суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» спустив на воду лінійний буксир проекту POSS-115 «NIBULON-8».
16 жовтня 2018
Подія відбулася 12 жовтня в Запоріжжі під час форуму, відразу після того, як голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль вручив Олексію Вадатурському Дозвіл на виконання будівельних робіт для спорудження термінала, який завдяки підтримці керівництва області вдалося отримати в оптимальні терміни.
Вгору