У рамках державного візиту суданської делегації до України відбулася двостороння зустріч Міністра тваринництва та рибальства Республіки Судан і керівництва ТОВ СП «НІБУЛОН»

21 грудня 2009
Джерело: Прес-центр
В період 13-18 грудня 2009 року на запрошення Міністра аграрної політики України Мельника Ю.Ф. відбувся візит суданської делегації на чолі з Федеральним міністром тваринних ресурсів та рибальства Республіки Судан др. Файсала Хассан Ібрагіма до України.

В період 13-18 грудня 2009 року на запрошення Міністра аграрної політики України Мельника Ю.Ф. відбувся візит суданської делегації на чолі з Федеральним міністром тваринних ресурсів та рибальства Республіки Судан др. Файсала Хассан Ібрагіма до України. До складу суданської делегації ввійшли – др. Нагі Еспандер Ауд (експерт з питань інвестицій), Авад Аль-Джид Мубарак (радник Міністра), др. Раша Башир Ахмед Юсиф (радник Міністра з питань ветеринарної медицини).

 Головною метою візиту суданської делегації до України було проведення переговорів й робочих зустрічей із керівниками державних установ України та представниками ділових кіл України, спрямованих на поліпшення та вирішення важливих питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Суданом у галузі агропромислового комплексу.

Центральною подією в ході візиту суданської делегації до України стала двостороння зустріч Міністра аграрної політики України Мельника Ю.Ф. з Федеральним міністром тваринних ресурсів та рибальства Республіки Судан (15 грудня 2009 року). Під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань, насамперед, щодо перспектив співпраці України та Судану в аграрній галузі. На сьогодні прибуток галузі тваринництва досягає 17% від загального валового прибутку держави, що відбувається завдяки експорту суданської продукції на міжнародні ринки. Однак, при цьому, підтримання показників на відповідному рівні не можливе без забезпечення внутрішньої потреби галузі тваринництва Судану фуражним зерном (кукурудзою), що є актуальним питанням для галузі загалом та безпосередньо впливає на забезпечення продовольчої безпеки держави. Сьогодні суданський Уряд вживає заходів щодо поступової переорієнтації до імпорту фуражної кукурудзи, зокрема, з України.

У рамках державного візиту відбулася зустріч Міністра тваринництва та рибальства Республіки Судан з генеральним директором ТОВ СП «НІБУЛОН», Героєм України Олексієм Опанасовичем Вадатурським і заступником генерального директора Андрієм Олексійовичем Вадатурським, у ході якої були обговорені довгострокові плани поставки кукурудзи нашою компанією у Судан, що свідчить про високий рівень довіри до нашої компанії з боку іноземних партнерів.

Міністр висловив своє бажання співпрацювати з компанією «НІБУЛОН» щодо закупівлі на постійній основі сільськогосподарської продукції з України. Вже найближчим часом Судан планує імпортувати 100 тис. тонн української кукурудзи. Згодом ще 100 тис. тон. За словами Міністра країна сьогодні розвивається, населення зростає, а отже потреба у якісній сільгосппродукції як кормовій так і продовольчій збільшується щодня. Така ж ситуація у сусідніх з Суданом країнах - Уганда, Конго, Чад, Ефіопія, Єгипет. Сьогодні для Центральноафриканських країн існує нагальна потреба забезпечення продовольством. До речі, наша компанія, як український національний зернотрейдер, останні роки бере все більшу участь у вирішенні питання допомоги країнам Африки. ТОВ СП «НІБУЛОН» стало єдиною українською компанією, що виборола тендер та отримала замовлення від ООН та поставляє нині зерно для країн Африки, в яких панує голод.   Всього ж в рамках цієї програми було відвантажено більше 427,5 тис. тон продовольчої пшениці у Північну Корею, Судан, Палестину, Афганістан, Ефіопію.

Як зазначив під час зустрічі заступник генерального директора А.О.Вадатурський, напередодні компанія виграла тендер на поставку 5 тис. тон пшениці у Судан з постачанням на січень 2010 р. в рамках програми  „World Food Рrogram”.

Під час зустрічі були також обговорені транзитні можливості Судану. Міністр висловив свою зацікавленість у будівництві портового елеватора в Судані для транспортування с/г продукції до інших африканських країн і зазначив, що готовий надати землю ТОВ СП «НІБУЛОН» для будівництва подібного об’єкта в Судані. Увагу гостей викликав інвестиційний проект ТОВ СП «НІБУЛОН», особливо вразили їх темпи і масштаб будівництва. Міністр зазначив, що їм приємно буде співпрацювати з потужною командою професіоналів ТОВ СП «НІБУЛОН».

Також делегація з Центральної Африки оглянула Перевантажувальний термінал для зернових і олійних культур ТОВ СП «НІБУЛОН» в м. Миколаєві. Особливо увага Міністра була зосереджена на роботі лабораторії.  Міністр був задоволений високою якістю с/г продукції і взяв із собою в Судан зразки кукурудзи.

Міністр тваринництва та рибальства Республіки Судан виступив з ініціативою вже в лютому запросити керівництво ТОВ СП «НІБУЛОН» до Судану для вирішення проблемних питань. Партнери відкриті до співпраці, на яку покладають великі надії. 

«НІБУЛОН» знову підтверджує високий рівень довіри до компанії в світі та свою визначну роль у процесах міжнародної торгівлі.  Сьогодні підприємство доводить, що Україна є світовою житницею і здатна вирощувати великі обсяги високоякісної сільськогосподарської продукції для потреб зростаючого населення світу.

Прочитали: [2950]
Останні новини
23 серпня 2019
На будівельному майданчику у м. Хмільник вже в розпалі забиття паль та формування фундаментів під основні об`єкти нового комплексу з приймання, зберігання та відвантаження зернових і олійних культур на залізничний транспорт у Вінницькій області.
Вгору