«Знаєте, майбутнє в України є!»: наукова та освітянська еліта України познайомилась з миколаївськими підприємствами «НІБУЛОНа»

20 березня у рамках проведення фінального ІV туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії до Миколаєва прибула наукова та освітянська еліта країни. Гості відвідали суднобудівно-судноремонтний завод і перевантажувальний термінал ТОВ СП «НІБУЛОН».

Серед гостей миколаївських підприємств компанії головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України Роман Гладковський, проф., д. економ. н., декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ярослав Олійник, доц., к. географ. н., декан географічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк) Михайло Мельнійчук, проф., д. географ. н., декан географічного факультету Чернівецького національного університету  імені Юрія Федьковича Валерій Руденко, завідувачі профільних кафедр з провідних вузів країни, талановиті вчителі та їхні учні з 20 областей України.

Розпочалася екскурсія з суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН». Гості відвідали новозбудовані цехи з найсучаснішим обладнанням від провідних виробників світу та ознайомилися з ходом реалізації суднобудівної програми і реконструкцією підприємства, що дозволить йому стати на новий вищий рівень і зробить найсучаснішим в Україні, а також на власні очі побачили процес будівництва суден. Сьогодні компанія одночасно працює над трьома замовленнями, але особливе враження на присутніх справив 140-метровий плавкран «NIBULON MAХ», що не дивно, оскільки це судно є найбільшим в історії підприємства і найдовшим крановим судном класу "річка-море" за 25 років незалежної України. Враженнями ділиться Роман Сливка, к. географ. н., доц. кафедри географії та природознавства  Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

- Я вважаю, що сама концепція  роботи «НІБУЛОНа» є дуже показовою, тому вже здавна популяризую  ідеї компанії, розповідаю про ваші досягнення усім вчителям Прикарпаття. Ви робите величезний внесок у розвиток аграрної, суднобудівної галузі економіки нашої країни. Особливе враження на мене справив суднобудівний завод. Я певен, у нібулонівської верфі величезне майбутнє, а сьогоднішні ваші досягнення – це лише початок. Україна має усі підстави для розвитку суднобудування, щоб не говорили, а «НІБУЛОН» прямий доказ цього. Ви розвиваєте річкові перевезення, долаючи численні перешкоди на цьому шляху, зокрема самотужки реалізовуєте днопоглиблювальні проекти на Південному Бузі та Дніпрі.  А які колосальні податки сплачуються вами до державного бюджету. Насправді, я захоплений діяльністю «НІБУЛОНа», хочеться, щоб таких компаній було побільше.

Цінним досвідом для  науковців та освітян зі всієї України стало знайомство з реальними досягненнями компанії «НІБУЛОН» зі створення системи закупівлі, обробки зерна, відвантаження його на річковий флот та ін. З цими та багатьма іншими аспектами роботи компанії гості познайомилися на перевантажувальному терміналі для перевалки зернових та олійних культур.

- Знаєте, майбутнє в України є! І якби більше таких компаній, як ваша, то наша країна була би значно багатшою. На прикладі компанії «НІБУЛОН» ми маємо змогу вивчати досвід впровадження новітніх технологій на перевантажувальних терміналах, успішне застосування світових стандартів тощо. Позитивне враження на мене справила ваша потужна лабораторія. Ви знаєте, я маю з чим порівняти, адже відвідувала лабораторні комплекси інших підприємств, проте такого лабораторного і дослідницького обладнання, таких висококласних спеціалістів я не бачила ніде. Особливо вразила мене та точність, з якою фахівці визначають показники якості зернової продукції. Нарешті настав той час, коли ми дбаємо не тільки про кількісні показники, а найперше – про якісні, бо це і тривалість життя, і світове визнання. Головне, що завдяки такому підходу до роботи, як у «НІБУЛОНа», Україна стає конкурентною на світовому ринку, – розповідає Тетяна Гільберг,  к. географ. н., завідувач кафедри теорії і методик природничо-математичних дисциплін і технологій Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Екскурсії підприємствами «НІБУЛОНа» для працівників освіти, учнівського та студентського колективів уже стали традиційними, і з кожним роком їх кількість невпинно зростає. Адже саме такі заходи дають можливість учням визначитися з майбутньою професією, студентам аграрної, суднобудівної та інших спеціальностей – професійним становленням, освітяни ж відзначають унікальну можливість на власні очі побачити конкретні здобутки сучасної успішної української компанії, щоб у подальшому застосувати отриманий досвід у власній науковій та педагогічній роботі. А це уже не просто теорія, це реальна історія успіху «НІБУЛОНа», той життєвий приклад, який не лише забезпечує якісне засвоєння відповідних знань учнями, а й надихає молодь на майбутні звершення задля розвитку України та добробуту кожного з нас.

 

© 2019 ТОВ СП НІБУЛОН