Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» розташований у закритій акваторії річки Південний Буг біля перевантажувального термінала ТОВ СП «НІБУЛОН» в районі 1-го коліна підхідного каналу акваторії порту «Миколаїв».

Підприємство спеціалізується на повнокомплектному будівництві суден і плавспоруд до 140 метрів (виконання всіх видів робіт власними силами – від порізки металопрокату до виготовлення меблів, ізолювальних і фарбувальних робіт, пусконалагодження електрообладнання і обладнання автоматизації, трубопровідних, корпусних, механо-слюсарних робіт і технологічного супроводу), судноремонті та виконує проєктно-конструкторські роботи. Усі роботи, що виконуються на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН», відповідають вимогам та здійснюються під наглядом Регістра судноплавства України.

Практично кожного місяця із заводського сліпу на воду спускається нове судно. Зокрема у 2018/19 МР ССЗ «НІБУЛОН» спущено на воду 8 суден. Таким чином, флот компанії сягнув позначки 76 одиниць.

Основні потужності суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН»:

– механо-слюсарна дільниця № 1 – майже 1260 кв. м;
– механо-слюсарна дільниця № 2 та електромонтажна дільниця – понад 2000 кв. м;
– монтажно-трубна дільниця – майже 1700 кв. м;
– складально-зварювальна дільниця – 2600 кв. м;
– деревообробна дільниця – майже 1200 кв. м;
– система технологічних трубопроводів зварних газів та кисню із резервуарним парком з об’ємом одночасного зберігання зріджених газів 28 тонн;
– металообробна дільниця – 2100 кв. м;
– дільниця очищення та ґрунтування металу з лінією консервації металу Rösler;
– склад металу з можливістю одночасного зберігання 10 000 т металу;
– збірно-секційний цех – 2400 кв. м.

Кранове господарство (35 одиниць):

– портальні крани (2*10 т, 2*32 т, 1*42 т) – 5 шт.;
– мостові крани (2*20 т, 1*10 т, 1*5 т) – 4 шт.;
– козлові крани (1*32 т, 2*5 т) – 3 шт.;
– кран-балки до 3 т – 15 шт.;
– мостові радіокеровані крани (4*10 т, 1*20 т) – 5 шт.;
– пневмоколісний кран 25 т – 1 шт.;
– кран з магнітною траверсою 5 т – 1 шт.;
– колінчастий підйомник Genie – 1 шт.

Наприкінці 2018 р. кранове господарство суднобудівного заводу «НІБУЛОН» поповнився новим більш потужним краном німецької фірми Liebherr-MCCTEC Rostock GmbH, який став невід'ємною з’єднувальною ланкою між новим збірно-секційним цехом заводу і стапельним майданчиком.

Верстатний парк:

– лінія плазмового різання металу ESAB (товщина різання плазмою до 50 мм, газом – до 150 мм розкрійний стіл – 24*2,6 м) – 2 шт.;
– лінія консервації металу Rösler (максимальні розміри листа 12*2,5 м);
– токарні верстати;
– фрезерні верстати;
– гільйотини;
– трубозгинальні верстати;
– тандемні кромкозгинальні верстати, виготовлення гнутих деталей довжиною до 7 метрів;
– преси;
– деревообробні верстати та ін.

Спуско-підйомний пристрій Спуск-підйом суден довжиною до 140 м і шириною в 28 м, вагою до 2500 тонн, з осадкою до 3,5 м. Довжина причальної стінки складає 300 м.

На сьогодні на підприємстві проводиться реконструкція і модернізація наявних потужностей.

У рамках першого етапу реконструкції (2012-2016 рр.):

– відремонтовано заводський сліп та набережну;
– оновлено кранове господарство (придбано нові крани і кран-балки) та налагоджено існуюче;
– оновлено технічний парк (придбано нові станки і зварювальні машини);
– забезпечено європейський рівень умов праці (відремонтовано всі побутові приміщення, створено зону відпочинку, велопарковку).

У рамках другого етапу реконструкції (2017-2019 рр.):

– введено в експлуатацію два нові сучасні цехи: цех металообробки та збірно-секційний цех з надсучасним обладнанням від провідних виробників світу;
– збудовано вісім додаткових підйомно-спускових і відкатних доріжок, що дало можливість будувати та обслуговувати повнокомплектні 140-метрові судна;
– збудовано та введено в експлуатацію два нові склади: ізоляційного обладнання (звукова, протипожежна ізоляція суден тощо) та лакофарбових матеріалів.

Проведення реконструкції заводського СЛІПу дозволило нібулонівським суднобудівникам самостійно, без залучення сторонніх іноземних та українських компаній, будувати та спускати на воду 140-метрові судна. Саме таку довжину за проектом має самохідний перевантажувач проекту П-140 з двома крановими частинами, вантажомісткістю 10 000 т та продуктивністю 18 000 т/добу.

Плавкран проєкту П-140 NIBULON MAX є найдовшим замовленням в історії суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» та абсолютно новим вищим рівнем суднобудівних потужностей компанії. До того ж, це найдовше кранове судно класу «річка-море» під прапором України, збудоване за останні 25 років незалежності України.

NIBULON MAX обладнаний двома електрогідравлічними чотириканатними грейферними кранами типу CBG360 від німецької фірми Liebherr-MCCTEC Rostock GmbH з максимальною вантажопідйомністю 45 тонн кожен, загальною продуктивністю 18 000 тонн/добу та двома вантажними трюмами місткістю 13 400 куб. м. Вантажні трюми з люковими закриттями призначені для перевезення зернових навалювальних та генеральних вантажів. Наявність власних трюмів на судні забезпечує безперервну роботу кранів під час швартовних операцій з несамохідними суднами, що скоротить час їх навантаження. Для обслуговування вантажних трюмів, а також проведення вантажно-розвантажувальних робіт, в умовах порту і на відкритому рейді в морі на NIBULON MAX розміщуються два повноповоротних вантажних крани, які зміщено на 3600 мм на лівий борт від діаметральної площини судна, що дозволить повністю навантажувати та розвантажувати судна типу Panamax.

Будівництво плавкрана здійснювалось за фінансової підтримки Міжнародної фінансової корпорації та Європейського банку реконструкції і розвитку, а також Європейського інвестиційного банку, завдяки співпраці з яким і були створені умови для спуску цього судна, а саме – масштабна реконструкція суднобудівного заводу компанії.

Від початку роботи (2013 р.) нашим заводом збудовано:

– 6 буксирів проєкту POSS-115

3 буксири проєкту 121

3 буксири проєкту 121М

2 буксири-кантувальники проєкту Т3500

4 несамохідних судна проєкту NBL-91

8 несамохідних суден проєкту В2000

2 стометрових несамохідні судна проєкту В5000

2 несамохідні судна проєкту В5000М

Самохідне днопоглиблювальне судно проекту СДС-15

– Несамохідні плавучі крани: «Нібулонівець» та «Нібулонівець-2»

– 140-метровий самохідний плавкран проєкту П-140

Виробнича програма підприємства на 2019-2022 роки:

– 2 портові буксири штовхачі-кантувальники проєкту Т410

– 4 несамохідних судна-майданчика проєкту В1500

– 4 несамохідних судна проєкту NBL-91

– 2 несамохідних судна проєкту В10000

– 2 буксири-кантувальники проєкту Т1600

– Нафтоналивне несамохідне судно

– Рейдовий катер

На сьогодні на ССЗ «НІБУЛОН» працює понад 700 кваліфікованих робітників, які мають досвід праці на провідних суднобудівних підприємствах світу.

На території заводу діє ліцензований навчальний центр, який займається професійно-технічним навчанням, перепідготовкою, підвищенням кваліфікації з видачею документів державного зразка за такими основними суднобудівними спеціальностями:

– складальник-добудовник судновий;
– складальник корпусів металевих суден;
– фрезерувальник;
– токар;
– слюсар-монтажник судновий;
– слюсар-ремонтник судновий;
– електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах;
– електрогазозварник;
– трубопровідник судновий;
– трубозгинальник судновий;
– стропальник.

У навчальному центрі робітники безкоштовно та без відриву від виробництва за індивідуальною та груповою формами навчання підвищують свій кваліфікаційний рівень, при цьому обов’язково проходять навчання з питань охорони праці.

Працівники згідно з індивідуальним планом проходять спочатку теоретичне, а потім професійно-практичне навчання із закріпленими за ними висококваліфікованими інструкторами – фахівцями компанії «НІБУЛОН».

На сьогодні вже 199 працівників підвищили свою кваліфікацію, пройшли перепідготовку та отримали документи державного зразка.

У 2019 році навчальний центр успішно пройшов державну атестацію навчальних закладів різних типів і форм власності, чим підтвердив високий рівень кваліфікації.

Пропонуємо вашій увазі відеоролик про суднобудівний завод «НІБУЛОН». Приємного перегляду!


Контактна інформація:

Адреса: Каботажний спуск, 2/1, Миколаїв, Україна

Секретар суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН»
E-mail: secretar-ssz@nibulon.com.ua
т./факс: (0512) 67 57 54


Прочитали: [44421]

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.