«НІБУЛОН» активно переорієнтовує свої вантажні потоки на водний транспорт, щорічно збільшуючи обсяги перевезень внутрішніми водними шляхами. У найближчі роки логістика компанії практично повністю буде переорієнтована на водний транспорт. Запланована частка до 2 %, що припадає на автомобільні перевезення, – це переміщення продукції з елеваторних комплексів на перевантажувальні термінали, які розташовані на річках. З цією метою «НІБУЛОН» сформував найсучасніший в Україні автопарк вантажного транспорту, що дозволить підвищити ефективність не тільки автомобільної, але і річкової логістики вантажних перевезень компанії. У 2017 році компанія збільшила власний автопарк за рахунок придбання 60 нових тягачів – автомобілі Volvo, Mercedes і Scania. Саме вони з’єднують річкові термінали компанії з сільгосптоваровиробниками в радіусі 80–100 км.

 Структура транспортної логістики компанії «НІБУЛОН» у 2018/19 маркетинговому році


У 2018/19 маркетинговому році судноплавна компанія «НІБУЛОН» транспортувала внутрішніми водними шляхами країни понад 3,5 млн тонн вантажів, виконавши 873 рейси.

На сьогодні флот компанії складає 77 суден. У планах «НІБУЛОНа» на найближчі роки – збудувати флот, який буде складатися зі 100 суден, щоб транспортувати до 6 млн тонн вантажів річками на рік. У результаті ми розвантажимо українські дороги на близько 250 тис. вантажівок щороку! 

  

Після 25-ти років занепаду Південного Бугу «НІБУЛОНу» таки вдалось самотужки відновити судноплавство й уже за перший рік транспортувати цією річкою 500 тис. тонн зерна. У 2018 році компанія подолала новий рубіж, транспортувавши Південним Бугом загалом понад 1,4 млн тонн вантажів, а вже у 2019 році планується транспортувати 750 тис. тонн.

Судноплавна компанія «НІБУЛОН», окрім зерна,  займається перевезенням херсонських кавунів та динь, металу, будівельних матеріалів (пісок, палі тощо), вугілля. А у листопаді 2018 року флот компанії освоїв перевезення великогабаритних вантажів, а саме печі для випалу залізорудних порід, транспортованої від причалу Херсонського морського порту до Полтавського ГЗК (Горішні Плавні, Полтавська область). У планах компанії перевезення річкою і інших вантажів. Загалом за час діяльності судноплавної компанії внутрішніми водними шляхами транспортовано понад 16 млн тонн вантажів, а отже, дороги країни розвантажено на понад 670 тис. вантажівок.

Окрім того, «НІБУЛОН» серйозно націлений і на сегмент пасажирських річкових перевезень сучасними суднами. Компанія повернула моду на водні пасажирські перевезення.

Водний транспорт знову став популярним та улюбленим серед пасажирів. Так, під час сезону пасажирських перевезень 2019 було перевезено близько 22 тис. людей, із них більше 13 тис. за маршрутом Миколаїв – Кінбурнська коса – Очаків.

Щороку довжина судноплавних шляхів зменшується на 100 км – на судноплавній мапі України буквально зникають цілі річки! У результаті цього за роки незалежності України судноплавні шляхи скоротилися приблизно з 4000 км до 1500 км. Уже зараз через відсутність належних глибин на річках судна вимушені ходити недозавантаженими. «НІБУЛОН» сьогодні практично виконує обов’язки держави, здійснюючи днопоглиблення річок за власний кошт та власними силами. Так, завдяки лідеру аграрного ринку України було відновлено судноплавство на Південному Бузі. Сьогодні «НІБУЛОН» інвестує в проведення днопоглиблювальних робіт на Дніпрі. З цією метою у 2017 році на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» було збудовано і спущено на воду унікальне самохідне надпотужне днопоглиблювальне судно проєкту СДС-15 із символічною назвою «Миколаївець», яке у листопаді 2017 року успішно провело в реальних умовах експериментальні роботи з поглиблення скелястого дна на одному з порогів Дніпра в районі м. Кам'янське Дніпропетровської області. «НІБУЛОН» самостійно, без підтримки держави та спеціалізованих організацій, підтримує рівень глибин у своїх операційних акваторіях. У вересні 2018 розпочато днопоглиблення на р. Плоска Осокорівка, у результаті чого відновлено водний шлях з с.Тернівка (Запорізька обл.) до річки Дніпро. Проведення днопоглиблювальних робіт сприяло не лише підвищенню продуктивності технологічного процесу, а й поліпшенню екологічного стану навколо власних підприємств компанії.

Зважаючи на постійне зростання потреб компанії в забезпеченні нафтопродуктами, керівництво прийняло рішення щодо будівництва трьох паливозаправних пунктів для власного користування у Кременчуці (Полтавська обл.), Сватове (Луганська обл.) і Хмільнику (Вінницька обл.).

У липні 2018 року компанія «НІБУЛОН» ввела в експлуатацію перший паливозаправний пункт для власного користування на території філії «Кременчуцька» (Полтавська обл.). Паливозаправний пункт оснащено колонкою для заправки автотранспорту та пунктом для заправки буксирів. Це дозволяє компанії вдвічі скоротити терміни доставки нафтопродуктів на філії східного регіону та зменшити логістичні витрати. А бункерування буксирів компанії безпосередньо на філії «Кременчуцька» не тільки зменшує час на доставку пального, а й значно здешевлює його за рахунок відсутності логістичної складової.

У липні 2019 року компанія «НІБУЛОН» ввела в експлуатацію вже другий паливозаправний пункт для власного користування ємністю 300 куб. м, збудованого на території філії «Сватівська», що на Луганщині. А вже цієї осені «НІБУЛОН» завершив будівництво третього паливозаправного пункту – у м. Хмільник (Вінницька обл.), де також розташований новий комплекс компанії з приймання, зберігання і відвантаження с.-г. культур. Заправна станція для забезпечення власних потреб на Вінниччині є найбільшою, адже має 5 резервуарів загальним об’ємом одночасного зберігання – 375 куб. м.

Паливозаправні пункти для власного користування – важлива складова логістичної системи компанії. Зберігання дизельного пального на власних паливозаправних комплексах не лише зменшує витрати на зберігання у сторонніх організацій, забезпечує збереження якості товару, а й дає змогу стати більш мобільними і оперативними в доставці пального до кінцевого споживача, уникнути черг на сторонніх нафтобазах та проводити відвантаження в зручний для нас час.

 

З питань організації перевезень  звертайтеся до відділу транспортної логістики:

тел.: (0512) 50 00 48
e-mail: skalkutin@nibulon.com.ua

Прочитали: [4688]

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН