«НІБУЛОН» – лідер аграрного ринку не лише України, але й Чорноморського регіону. Компанія займає значну частку в українському експорті більшості зернових та олійних культур, на вирощуванні яких спеціалізується Україна. Завдячуючи діяльності компанії, створеній нею унікальній логістичній системі, Україна відома сьогодні у світі як постачальник високоякісного зерна.

«НІБУЛОН» зберігає лідерські позиції з експорту сільгосппродукції протягом останніх років. У 2019/20 МР загальний експорт групи компаній «НІБУЛОН» склав 4,9 млн тонн сільгосппродукції, оброблено 100 суден закордонного плавання. Таким чином, три останні маркетингові роки стали кращими в історії компанії.

За даними інформаційного агентства «АПК-Інформ» (рейтинг фірм-експортерів в Україні), ТОВ СП «НІБУЛОН» впевнено посіло перше місце серед експортерів такої продукції, як пшениця, ячмінь та сорго. Компанія здобула долю на ринку експорту у 8,0 % від загальної кількості всього переліченого вище зерна, незважаючи на коронакризу та велику кількість експортерів. Ці досягнення свідчать про дійсно високий рівень конкурентоспроможності підприємства.

Слід також відзначити і збільшення обсягів річкових вантажоперевезень для оптимізації внутрішньої логістики як конкретні кроки, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності української сільгосппродукції на світовому ринку. За 2019/20 МР судноплавна компанія «НІБУЛОН» транспортувала внутрішніми водами України понад 3,8 млн тонн вантажів, що на 300 тис. тонн більше ніж у попередньому 2018/19 МР. Зростання обсягів перевезень на 9 % відбулось завдяки збільшенню одиниць власного флоту (140-метровий плавкран NIBULON MAХ, портові буксири-штовхачі кантувальники проєкту Т410 та несамохідні судна-майданчики відкритого типу проєкту В1500), які було збудовано на власному суднобудівно-судноремонтному заводі, оптимізації баржо-буксирних караванів (3–4 несамохідних судна одним буксиром, проведення караванів у зимовий період на р. Південний Буг)

Динаміка експорту групи компаній «НІБУЛОН» , тонн

Нинішній (2020/21) маркетинговий рік компанія планує завершити з новим рекордним показником з експорту сільгосппродукції, наблизившись до відмітки у 5 млн тонн. І результати першого півріччя 2020/21 МР дають усі підстави для таких очікувань – на експорт відвантажено більше 2,6 млн тонн збіжжя. 

Компанія здійснює експорт зерна у більше ніж 75 країн світу. У 2019/20 МР географія експорту склала 27 країн, з яких 7 – країни ЄС: Нідерланди, Бельгія, Франція, Німеччина, Італія, Португалія, Іспанія. Основними споживачами українського зерна в Азіатському регіоні стали Єгипет, Китай (КНР), Індонезія, Саудівська Аравія, Туреччина.


Щодо географії експорту пшениці, то основною країною призначення залишається Індонезія, яка протягом останніх років є одним з найбільших імпортерів української пшениці. Друге місце у структурі експорту компанії зайняв Єгипет, який у минулому році витіснив Бангладеш з другого на третє місце. У той же час основним імпортером кукурудзи у 2019/20 маркетинговому році залишається Китай. Крім того, важливим напрямом експорту цієї культури став Єгипет, а також країни ЄС, Ізраїль та Південна Корея. У новому сезоні у компанії очікують потенціал від співпраці з покупцями з Індії, В’єтнаму та Саудівської Аравії. До речі, саме до Саудівської Аравії у 2019/20 маркетинговому році було здійснено понад 60 % експорту ячменю. Щодо ріпака та сорго, то фактично всі обсяги цих культур було експортовано до країн ЄС (ріпак – до Нідерландів, Бельгії, Німеччини, Франції, Португалії і сорго – до Італії та Іспанії). У новому сезоні очікується, що країни ЄС залишаться основними імпортерами цих культур.

Структура експорту серед 5 сільськогосподарських культур, що експортує «НІБУЛОН»,
порівняно з минулим маркетинговим роком, тис. тонн

 

Ми переконані, що Україна – це країна, що може дати додатковий потенціал для вирощування сільськогосподарської продукції з метою вирішення проблеми голоду.  Сьогодні весь світ дивиться на Україну, яка має всі можливості для росту виробництва сільгосппродукції. Саме тому сьогодні українська компанія «НІБУЛОН» робить реальний внесок у забезпечення сталого розвитку та світової продовольчої безпеки.

 З 2008 року «НІБУЛОН» співпрацює з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Program, WFP). Завдячуючи компанії високоякісну сільськогосподарську продукцію отримало голодуюче населення Пакистану, Ефіопії, Бангладеш, Кенії, Мавританії, Ємену та інших країн.

6 грудня 2017 року в Каїрі (Єгипет) відбулась важлива подія у питанні збереження світової продовольчої безпеки. FAO та «НІБУЛОН» підписали Меморандум про співпрацю для покращення продовольчої безпеки Єгипту та ефективності роботи єгипетських компаній, які займаються виробництвом зернових, їх зберіганням і транспортуванням.

За період 2019/20 МР було укладено 106 зовнішньоекономічних контрактів з іноземними партнерами – постачальниками імпортного обладнання, матеріалів та запчастин. 

Географія імпорту компанії «НІБУЛОН» у 2019/20 МР охопила 21 країну: Бельгія, Великобританія, Королівство Данія, Індія, Іспанія, Італія, КНР, Латвійська республіка, Литовська республіка, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Румунія, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чеська республіка, Хорватія, Швеція, Японія.

Значна частина зовнішньоекономічних контрактів була укладена в межах реалізації інвестиційної програми компанії з будівництва річкових перевантажувальних терміналів та розбудови власного флоту.

Для будівництва нових підприємств уже традиційно  за прямими контрактами постачалось високоякісне обладнання від  відомих світових виробників: Cimbria Unigrain A/S, FOSS Analytical A/S (Данія),  AGI EMEA S.R.L. (Італія), Bühler GmbH, PFEUFFER GmbH (Німеччина), Matew's company (США), Telestack Limited (Північна Ірландія, Великобританія), MORILLON SAS, PRECIA S.A. (Франція), ArcelorMittal Projects Europe BV (Нідерланди),  UAB Liucija (Литва) та інші.

Для забезпечення будівництва суден комплектуючим обладнанням і матеріалами було продовжено співпрацю з відомими світовими виробниками суднового обладнання: AB Volvo Penta (Швеція), HELKAMA BICA OY (Фінляндія), ZF Marine Krimpen b.v. (Нідерланди), SIA RIGAS DIZELIS DG (Латвія), DMT MARINE EQUIPMENT S.A. (Румунія), FAMOR S.A. (Польща) та інші.

«НІБУЛОН» продовжує закупівлю дизельного пального європейської якості у компанії ORLEN Lietuva (Литва). За період 2019/20 МР було поставлено 15,05 тис. тонн імпортного якісного пального. Завдяки цьому до держбюджету у 2019/20 МР було перераховано більше 123,7 млн грн митних платежів, у тому числі 69,7 млн грн акцизного податку.  

 

Відділ зовнішньоекономічних зв'язків та маркетингу ТОВ СП «НІБУЛОН»
тел.: (0512) 58 04 06
e-mail: VKunytskyy@nibulon.com.ua 

З питань експорту/імпорту сільськогосподарської продукції 

тел.: (0512) 37 23 44 з 08:00 до 17:00 (UTC+2)

e-mail: slavinskiy@nibulon.com.ua

dmytro.furda@nibulonsa.ch

voloshin@nibulon.com.ua

karabut@nibulon.com.ua 

Прочитали: [37526]

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.