«НІБУЛОН» обурений спробами інформаційної дискредитації компанії – заява керівництва підприємства

16.08.2010

12 серпня на сайті інформаційного агентства «Інтермедіа Консалтинг» з’явилась публікація, що містила відверто неправдиву і провокаційну інформацію про компанію «НІБУЛОН». Її без перевірки й подекуди з «творчими» доповненнями передрукувала низка Інтернет-видань України.

В абсолютно однобокому тексті, без посилання на конкретні офіційні джерела, ішлося про порушення, нібито виявлені під час перевірки відповідними органами на підприємствах «НІБУЛОН» у Вінницькій і Полтавській областях. Ми заявляємо, що ця інформація не лише не відповідає дійсності, а й крім іншого, є неприхованою спробою завдати репутації нашої компанії нищівного удару і максимально дискредитувати компанію – лідера вітчизняного аграрного ринку, справного платника податків та провідного національного інвестора в аграрному секторі України. Спосіб подачі цієї неправдивої інформації свідчить про повну некомпетентність автора у питаннях сучасного зерновиробництва і незнання механізмів роботи зернового ринку, неповагу до читачів та адресатів даної інформації.

Ми вкрай стурбовані тим фактом, що представники ЗМІ, які оприлюднили негативну інформацію про компанію, навіть не зробили спроби отримати коментар або роз’яснення компанії «НІБУЛОН». Це дозволило нам зробити висновок, що той, хто стоїть за появою подібних повідомлень, був зацікавлений у складанні інформаційного пазлу виключно на власну користь і з метою отримання вигоди за рахунок збитків, яких він намагається завдати не лише компанії «НІБУЛОН», а й тисячам сільгоспвиробників, що можуть втратити шанс у розпал сезону, за ринковими цінами, продати вирощений урожай. Інформацію про компанію «НІБУЛОН» грубо вирвано з контексту, прив’язано до загальної негативної інформації, підтасовано факти і підрихтовано таким чином, щоб у читачів виникло бажання розправи і недовіра до компанії, яка працює за міжнародними стандартами сільськогосподарського виробництва, й високу репутацію якої додатково підтверджує підтримка не лише вітчизняної влади і бізнес-партнерів, а й урядів Данії та Голландії, Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, низки міжнародних організацій та бізнес-партнерів по всьому світу.

Наша компанія обурена спробою облити брудом і навести наклеп на віце-прем’єр-міністра з аграрних питань Віктора Слауту. Сьогодні він – один із небагатьох висококласних фахівців не лише з аграрних питань, а й у галузі державного управління в агросекторі, антикризовий менеджер, який неодноразово доводив свій високий професіоналізм і відданість інтересам держави, зокрема, допомагаючи відновити ринок зерна після численних заборон минулих років.

Ми наголошуємо: компанія «НІБУЛОН» виступає за прозорість функціонування ринку збіжжя і посилення продовольчої безпеки держави, а також зміцнення соціальної стабільності. Доказом цього стануть наші прямі поставки зерна пекарям за фіксованими цінами, що гарантуватимуть не підвищення цін на хліб у майбутньому. Ми готові допомогти державі запобігти не лише зростанню вартості хліба, а й не допустити погіршення його якості. Найближчим часом ми підпишемо відповідні меморандуми із владою у низці областей.

Нинішня спроба дискредитації – далеко не перший випадок «чорного піару» проти компанії «НІБУЛОН». Як показав досвід, в Україні досі є ті, кому заважає наш бізнес, який не просто декларує, а послідовно втілює політику відкритості та виступає за підвищення стандартів роботи на вітчизняному зерновому ринку, власним прикладом показуючи переваги такої роботи, а також ініціює максимальну детінізацію ринку. Хоча ми розуміємо, що для заздрісників наша компанія завжди залишатиметься тим «стиглим яблуком», яке постійно атакуватимуть голодні «черв’яки», ми й надалі будемо працювати з нашими партнерами відкрито і прозоро, за чіткими правилами гри, дотримуючись суворих вимог закону.

Ми заявляємо, що УСІ зерносклади компанії «НІБУЛОН» працюють у звичайному режимі, жодного випадку зупинки дії сертифікатів відповідності послуг зі зберігання зерна та продуктів його переробки на наших підприємствах не було із часу введення в дію норм сертифікації відповідності.

Також на даний момент компанія «НІБУЛОН» не отримувала жодних згаданих у матеріалі претензій до своїх підприємств з боку перевіряючих органів, які свідчили би про порушення вимог законодавства або недотримання технології процесу зберігання зерна.

Звертаємо увагу виробників і представників ЗМІ на те, що в АР Крим наше підприємство взагалі не працює, а у Вінницькій області компанія «НІБУЛОН» не має елеваторів і практично не веде прямих закупівель зерна від місцевих сільгоспвиробників. Компанія пишається філією «Хмільник» у Вінницькій області, що вирощує зерно на площі близько 5 тисяч гектарів і має сертифікований склад, що приймає зерно, вирощене цією філією. Однак, закупівлі зерна цією філією взагалі не здійснюються.

Будь-яке переміщення зерна з елеваторів компанії на перевантажувальний термінал «НІБУЛОН» у Миколаєві, який є пунктом накопичення, відбувається відповідно до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні» та Постанови КМУ № 848 «Про затвердження Порядку видачі сертифіката якості зерна та продуктів його переробки» від 23 липня 2009 року. Згідно з цими офіційними документами, при переміщенні зерна територією України до пунктів накопичення, крім експортно-імпортних операцій, не є обов’язковою наявність Сертифіката якості Держхлібінспекції (ДХІ) та інспектування. Перевірки держорганів на цьому етапі можуть проводитись виключно за бажанням поклажодавця, в даному разі – компанії «НІБУЛОН», яка транспортує зерно всередині власної компанії. Попри це, відвантаження зерна з елеваторів «НІБУЛОН» на внутрішні потреби ринку України і транспортування до місць накопичення здійснюється за Посвідченнями якості зерна, виданими зерновими складами, що відповідає Наказу №228 Міністерства аграрної політики України від 15 червня 2004 року «Про затвердження регламенту зернового складу».

Хочемо акцентувати увагу виробників зерна і представників ЗМІ на тому факті, що Сертифікат якості зерна видається на платній основі територіальними органами спеціально уповноваженого органу в сфері державного контролю за якістю зерна (ДХІ). Тому поширену в ЗМІ інформацію про те, що всередині компанії зерно переміщувалося без необов’язкової в даному разі додаткової платної довідки Держхлібінспекції, ми розцінюємо як зухвалу спробу вибивання «данини» з компанії, що має розгалужену мережу сертифікованих сучасних зерносховищ, і як дію, що порушує чинне законодавство України, сприяє корупції та тінізації ринку зерна.

Зазначимо, що експортні операції компанія «НІБУЛОН» здійснює виключно зі свого перевантажувального термінала в Миколаєві, на якому цілодобово працює представник Держхлібінспеції, який контролює дотримання усіх регламентованих законом процедур щодо операцій із зерном. Відповідно до статті 21 Закону України «Про зерно і ринок зерна в Україні» під час таких операцій обов’язковим є отримання Сертифіката якості зерна. Цю вимогу компанія неухильно виконує.

Ми наголошуємо на тому, що більшість показників, за якими визначається якість зерна на всіх елеваторах компанії «НІБУЛОН», встановлюється в результаті автоматизованого процесу, що здійснюється на сертифікованому обладнанні міжнародного класу та повністю відповідає вимогам як України, так і країн-імпортерів зерна. Фахівці, які визначають якість зерна на елеваторах «НІБУЛОНа», пройшли спеціалізоване навчання в Україні за участі міжнародних організацій та безпосередньо у найкращих лабораторіях Єгипту з отриманням сертифікатів професійної підготовки.

Щодо претензій у матеріалах ЗМІ до того факту, що «НІБУЛОН» не проставляє штампів у накладних, пояснюємо, що процес визначення якості зерна у всіх лабораторіях компанії «НІБУЛОН» завершується автоматичною роздруківкою результатів тесту. Цей документ, який неможливо підробити або переписати, і є відповідником штампу в накладній. Він автоматично додається до бухгалтерських документів, зберігається у базі даних лабораторії та видається на руки особі, яка доставила партію зерна на елеватор «НІБУЛОН». Такий процес є загальноприйнятою світовою практикою і не лише не суперечить законодавству України, а й повністю узгоджується із державною політикою запровадження електронного урядування та боротьби з корупцією. Нагадаємо, що завдання з подолання корупції неодноразово ставив перед державними органами і бізнесом Президент України Віктор Янукович. Тож автоматизований процес визначення якості та інших показників зерна на елеваторах «НІБУЛОН» запобігає проявам корупції, мінімізуючи людський фактор. Варто зазначити, що дійсно, в системі ДАК «Хліб України» досі використовуються «дідівські» методи штампування накладних, які від руки заповнюють лаборанти. Однак ці методи довели свою неефективність, суб’єктивність та засвідчили велику імовірність помилки. Тому наша компанія від подібної практики змушена була відмовитись – на користь сучасних технологій, що застосовуються у міжнародній практиці. Відтак, на будь-якому елеваторі «НІБУЛОН» постачальник зерна на місці отримує результати тестів і всі відповідні документи, що стосуються партії збіжжя. А на терміналі у Миколаєві результати тестів навіть публічно висвітлюються на зовнішньому табло, тому приховати їх неможливо.

Звертаємо увагу виробників зерна і представників ЗМІ, що жодних пунктів у договорах, які обумовлювали би «матеріальні втрати у розмірі 0,2% від закладеного обсягу зерна під час зберігання», як пишуть деякі ЗМІ, компанія «НІБУЛОН» не передбачає. Правильність розрахунків зі зберігачами (матеріальних втрат у тому числі) перевіряє та підтверджує ДХІ в процесі розгляду актів зачистки, що узгоджуються із власником зерна.

Ми хочемо звернути особливу увагу на те, що нерідко траплялися випадки, коли зерно  відвантажувалося підприємствами «НІБУЛОН» за сертифікатом якості, виданим інспектором ДХІ Полтавської області, однак цей документ не визнавався інспектором ДХІ Миколаївської області. Таких випадків за 2009-2010-й маркетинговий рік трапилося 77. Тобто це випадки, коли представники одного і того самого офіційного відомства не могли дійти згоди між собою. Ми закликаємо Міністерство аграрної політики надалі не допускати подібних випадків і приділяти більшу увагу кваліфікації фахівців Держхлібінспекції, робота яких впливає не лише на діяльність компаній-експортерів, а й передусім – на добробут виробників зерна.

Хочемо також підкреслити, що на сьогодні «НІБУЛОН» - єдина компанія в аграрному секторі України, що працює з постачальниками за принципом «єдиного вікна» і демонструє повну відкритість по відношенню до всіх своїх партнерів. Понад 5 років поспіль наша компанія на своєму веб-сайті регулярно відкрито інформує про ціни на світовому ринку зерна. Ми жодного разу не приховували цю інформацію – ні у періоди зниження, ні у періоди підвищення цін. Статистика відвідувань свідчить, що сайт нашої компанії – один із найбільш відвідуваних в українському сегменті Інтернет. Про те, наскільки важлива інформація, яку ми оприлюднюємо, свідчить такий факт: коли ми протягом кількох днів не публікували на сайті дані про ціни на світовому ринку зерна, до нас масово почали звертатися не лише виробники і колеги по ринку, а й представники Кабінету Міністрів України, міністерств і відомств із проханням надати їм оперативну інформацію щодо цінових тенденцій для доповідей керівництву. А нещодавнє опитування щодо того, чи бажають відвідувачі сайту, щоб ми обмежили доступ до інформації про світові ціни, закупівельні ціни компаній та вимоги до зерна засвідчило колосальну небайдужість людей до цього питання. В опитуванні взяли участь понад 4600 унікальних користувачів Інтернет (хостів), а на автовідповідач компанії надійшло майже 26 тисяч дзвінків із проханням не обмежувати доступ до інформації.

Прикро, коли такий ключовий чинник сучасного світу як інформація, безжально спотворюють і використовують з метою брутального знищення стратегічної для України галузі – конкурентного ринку зерна. Ми обурені черговою спробою під прикриттям виконання розпоряджень Президента і Прем’єр-міністра підірвати ділову репутацію нашої компанії та залякати наших партнерів, навмисно ввести в оману представників влади, учасників ринку і виробників. Ми також розцінюємо нинішню інформаційну атаку проти Віктора Слаути як удар по 88 тисячам об’єктам господарювання, які працюють в аграрному секторі Україні, а це – майже половина населення нашої держави.

Ми заявляємо, що звинувачення компанії «НІБУЛОН» у тому, що вона має лобі у владі – безпідставні. Ми жодного разу не користувалися пільгами, дотаціями, знижками тощо, щоб досягнути нинішньої позиції лідера на українському ринку. Ми завжди працювали у жорстких конкурентних умовах поруч із потужними транснаціональними корпораціями, які, на відміну від нас, завжди відчувають серйозну підтримку своїх урядів як на території власних держав, так і на міжнародному ринку. Тому для нас лідерська позиція – це визначна перемога, яку ми вибороли у чесному ринковому змаганні з найбільш достойними суперниками.

Ми завжди будували свою роботу виключно на партнерських стосунках із владою, і для нас велика честь, коли наші підприємства відвідують керівники областей, міністерств і відомств, уряду, Верховної Ради, представники іноземних держав – посли, міністри та бізнесмени в часи, коли в умовах фінансової кризи ми вводимо в експлуатацію нові підприємства. Можна і їх звинуватити у лобізмі нашої компанії, однак посилена увага до наших підприємств ключових осіб держави – як нашої, так й іноземних, лише змушує нас працювати більш серйозно і віддано. Нещодавно під час засідання Комітету з економічних реформ у Запоріжжі генеральний директор компанії «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський на запрошення голови Запорізької обласної державної адміністрації Бориса Петрова мав можливість особисто, в присутності Президента України Віктора Федоровича Януковича, презентувати економічній та політичній еліті області та України масштабну інвестиційну програму відродження Дніпра як транспортної артерії. Наші підприємства особисто відвідував і нинішній Президент України Віктор Янукович – він міг на власні очі побачити, як ми працюємо.

Наша компанія готова підтримати будь-які дії влади, коли вони є конструктивними. У сьогоднішній складній економічній ситуації очевидно, що нищити галузь, за якою – майбутнє нашої держави, економічна стабільність і соціальні гарантії – щонайменше нерозумно. Ми закликаємо представників влади до відкритого діалогу і збалансованої політики, що не дасть знищити 88 тисяч підприємств зернового комплексу України, поховати тих, хто вирощує зерно. Ми закликаємо не допустити повернення на ринок зерна тіньових схем і «чорного налу», впливаючи на ситуацію виключно ринковими методами і пам’ятаючи про роль українського зерна на світовому продовольчому ринку. Ми вважаємо, що серія неправдивих публікацій у ЗМІ з’явилась після того, як генеральний директор компанії «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський під час однієї з нещодавніх нарад у Мінагрополіки піддав критиці діяльність Аграрного фонду України, що у кризовий час мав би виступити стабілізуючим фактором підтримання доступної ціни на хліб і дати можливість аграріям реалізувати зерно за високими цінами. Серію згаданих публікацій у ЗМІ ми розцінюємо як помсту за такі відверті висловлювання.

Ми не виключаємо, що зухвала інформаційна війна і викиди псевдо-компромату продовжаться не лише проти нас, а й проти інших учасників ринку. Ми наполегливо просимо виробників перевіряти негативну інформацію про компанії-закупівельників, що з’являється у ЗМІ. Представників ЗМІ ми застерігаємо – не йдіть на повідку у ділків, мета яких – зухвалий переділ стратегічного для держави ринку, людей, які знають лише одну математичну операцію – поділ. Потураючи нечистій грі таких людей, представники ЗМІ перетворюються на сліпу зброю в руках кримінального інтересу. Та на відміну від гармат і кулеметів, зброя ця – масового знищення. Ми звертаємо увагу ЗМІ на те, що інвестиційний проект компанії «НІБУЛОН» дає роботу не лише 4 тисячам працівників, середній вік яких 30 років, а й забезпечує фінансуванням місцеві бюджети, працевлаштовує кількатисячний колектив провідного українського суднобудівного заводу «Вадан Ярдс Океан», забезпечує замовленнями українські металургійні й машинобудівні підприємства, сотні будівельних компаній на зведенні кожного об’єкту, а також гарантує заробіток для тисяч сільгоспвиробників. Тому удар, який бездумно наносять ЗМІ, поширюючи недостовірну інформацію навіть про одну компанію «НІБУЛОН», рикошетом б’є по десятках тисяч людських життів по всій Україні. 

Ми наполягаємо на тому, щоб інформаційне агентство «Інтермедіа Консалтинг», а також інші видання, які передрукували або самостійно надрукували недостовірну інформацію про компанію «НІБУЛОН», опублікували це спростування на своїх сайтах, а надалі ретельно перевіряли інформацію про нашу компанію, що надходить зі сторонніх джерел.

"НІБУЛОН" працює відкрито в правовому полі

09.02.2009

Проблема сплати податків в Україні була й залишається однією з наболілих. Особливої гостроти вона набуває саме зараз, в умовах економічної кризи. Враховуючи, що приховування доходів від оподаткування є явищем досить поширеним в нашій державі і безпосередньо зазіхає на доходи бюджетів різних рівнів та державних цільових фондів, необхідно мобілізувати всі наявні резерви для боротьби з цими злочинами. ТОВ СП "НІБУЛОН", як компанія, що сумлінно, чесно і відкрито працює на ринку зерна, суворо дотримуючись українського законодавства, вносить свою посильну частку в легалізацію ринку зерна та закликає всіх сільгосптоваровиробників вести свою діяльність виключно у правовому полі, тим самим зміцнюючи економіку держави.

На жаль, на зерновому ринку України працює ще досить недобросовісних «ділків», які використовують всі можливі засоби, аби отримувати максимальні прибутки, злісно порушуючи законодавство. Один з таких злочинів – створення фіктивних підприємств з метою ухилення від сплати податків, відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом, і приховування слідів злочину.

ТОВ СП "НІБУЛОН" немає нічого спільного з подібними фірмами, а виявивши серед своїх постачальників підприємства з такими ознаками, негайно сповіщає про це компетентні правоохоронні органи.

Так, влітку минулого року ТОВ СП "НІБУЛОН" мало господарські відносини з ТОВ „Атлант Лайт” та ТОВ „Дилен”. В ході перевірки було виявлено ознаки того, що реальний власник і керівник цих підприємств Артем Михайлович Малиновський для оформлення статутних документів використовує підставних осіб, які фактично не мають відношення до господарської діяльності очолюваних підприємств. Для злочинних оборудок  було створено ще низку фірм з ознаками фіктивності на кшталт ТОВ „Продімпортекспорт”, ТОВ „Інтерагро-ВВС”, ТОВ „Реал-Інвест”, ТОВ „Дельта-Ван”, ТОВ„МТ-Юг”,  ТОВ „Ікар”, ТОВ „Тирег”, зареєстрованих за кількома спільними адресами. Однакові юридичні адреси у різних здавалося б фірм, використання одного телефонного номера, незважаючи на те, що ці підприємства засновані та управляються різними особами – це тільки деякі цікаві деталі діяльності перерахованих вище товариств. Однакові дані в реквізитах доводять, що вказані суб’єкти підприємництва контролюються і використовуються однією особою.

Ще ряд фактів. У 2008 році ТОВ „Атлант Лайт” поставляло ТОВ СП „НІБУЛОН” сільгосппродукцію, придбану у ТОВ „Агні-Юг”, ТОВ „Веремія Південь”, приватного підприємства „Наяда-С”, ТОВ „Євро текс”, ТОВ „Топ-Сервіс-Н” та ТОВ „Херсон ПАЙП”, які також були ліквідовані відразу після продажу зерна і отримання грошей.

Враховуючи обставини справи, можна припустити, що згадані вище підприємства фактично були створені, а після проведення певних господарських операцій ліквідовані за спрощеною процедурою з метою здійснення фіктивного підприємництва, легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом та ухилення від сплати податків із застосуванням механізмів фіктивного банкрутства.

З цього приводу ТОВ СП „НІБУЛОН” звернулося до прокуратури Миколаївської області, Управління СБУ в Миколаївській області та до ДПА в Миколаївській області із заявами про проведення перевірки та порушення кримінальних справ.

Безумовно, протидія і боротьба з тіньовою економікою – першочергове завдання державної податкової служби, зокрема податкової міліції.

Але ТОВ СП "НІБУЛОН", як компанія, що працює виключно в правовому полі, не може залишатися осторонь і переконливо просить всіх учасників зернового ринку уникати господарських відносин з несумлінними підприємцями. Порушники цього правила не матимуть змоги співпрацювати з нашим підприємством, а матеріали будуть передані до правоохоронних органів для прийняття відповідних рішень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством.


Шановні учасники зернового ринку та наші партнери!

04.12.2008
 
Наше підприємство на ділі показало, що в непростих економічних умовах, при постійно мінливій політичній ситуації та законодавчому полі, незважаючи на втручання органів влади в бізнес і негативні прояви в економіці, ми продовжуємо успішно працювати.
 
Це стало можливим, тому що наше підприємство спочатку сповідувало і надалі дотримується одних принципів - робота виключно в законодавчому полі, прозорість в роботі, чесне ведення свого бізнесу. Це означає бути чесним, як перед своїм колективом, так і перед партнерами по бізнесу.
 
Одне з основних завдань нашого підприємства - прагнення до розвитку і оздоровлення зернового ринку в Україні.
 
Це не просто, але тим не менш, сьогодні ми визнані одним з кращих сільськогосподарських підприємств в Україні. Ми сьогодні є одним з кращих інвестором в агропромисловому комплексі України, великим платником податків в аграрному секторі і бюджетоутворюючим підприємством у Миколаївській області.
 
Своїм прикладом ми показуємо, що можна бути успішним підприємством у цих непростих умовах. Нас дуже радує те, що наші принципи ведення бізнесу сповідують більшість наших партнерів по зерновому бізнесу і ми щиро раді за їхні успіхи.
 
Разом з цим, оскільки наше підприємство серйозно займається розвитком свого бізнесу, ми відчуваємо увагу до себе з боку органів влади, правоохоронних, податкових та інших контролюючих органів. Ми постійно піддаємося різним перевіркам, відчуваємо постійну недовіру з боку цих органів. Існують спроби неправомірного порушення кримінальних справ проти наших співробітників. Нас звинувачують у сприянні роботи фірм, з ознаками «фіктивності». Нерідко керівники цих фірм, які розуміють, що з нами непрозоро працювати не можна, пристосовуються працювати з «фіктивними» фірмами в 2-3 ланках ланцюжка постачальників. Мало того, саме ось такі фірми та їх керівники є розсадником готівкових розрахунків в аграрному секторі, тим самим приносячи великі збитки безпосередньо сільськогосподарському товаровиробнику.
 
Про ці негативні прояви мною неодноразово повідомлялося самим вищим керівникам ДПА України та ДПА у Миколаївській області. Це я буду робити і надалі.
 
У нашої фірми велика кількість постачальників - близько 1200. У переважній більшості це солідні і серйозні підприємства, які працюють у правовому полі. Але, на жаль, зустрічаються фірми, які не дотримуються в повній мірі законодавство України
 
Дозволю собі назвати керівників таких фірм і тих підприємців, хто стоять за цими фірмами:
 
1. ООО "Дилен" - керівник Вітрів Вадим Валерійович, власник Малиновський А.М.
 
2. ООО "Атлант Лайт" - керівник Світайло Денис Олександрович, власник Малиновський А.М.
 
3. ООО "АгроВікторія" - керівник Ганусовський Василь Володимирович
 
4. ООО "Сінктоп" - керівник Сінкевич Олексій В`ячеславович
 
5. ООО "Макош" - керівник Дорожкін Олександр Юрійович
 
6. Приватне підприємство "Монтенегро" - керівник Куріпко Дмитро Миколайович
 
7. ООО "Тритон ЛТД" - керівник Щербина Леонтій Петрович
 
8. ФХ «Сана» - керівник Мироненко Наталія Яківна
 
9. ООО «Агро-Колос Плюс» - керівник Єременко Юрій Анатолійович
 
Ми навіть змушені йти на такі крайні заходи, як затримки платежів з поставленої продукції даним фірмам. Так, підприємству ТОВ "Дилен" до закінчення проходження зустрічних перевірок до виробника, нашим підприємством затримані платежі за продукцію в сумі 1001565 грн.
 
Для того, щоб очистити і відмежувати себе від подібного роду нечесних підприємств, що завдають шкоди аграрному бізнесу та іміджу України, ми почали вимагати від своїх постачальників наступний перелік документів для укладання договорів поставки зернових та олійних культур:
 
Для юридичних осіб
 
1. Копія свідоцтво про державну реєстрацію підприємства, завірена печаткою підприємства.
2. Копія виписки з єдиного державного реєстру, завірена печаткою підприємства.
3. Копія довідки про включення до державного реєстру підприємств та організацій України з датою отримання не пізніше 1 місяця, завірена печаткою підприємства.
4. Копія свідоцтва платника ПДВ, завірена печаткою підприємства.
5. Копія останньої зареєстрованої редакції статуту підприємства із змінами (якщо вони є), завірена печаткою підприємства.
6. Копія довідки про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП) з датою отримання не пізніше 10 днів, завірена печаткою підприємства.
7. Копія довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів з датою видачі не пізніше 20 днів, завірена печаткою підприємства.
8. Копії паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів директора та головного бухгалтера, завірених власноруч.
9. Контактні телефони директора і головного бухгалтера та його адреси проживання (включаючи фактичний).
10. Розписка про ознайомлення з кримінальною відповідальністю.
11. Довіреність на право підписання різних документів, пов`язаних з укладенням договорів (оригінал і завірена печаткою копія), у разі, якщо договори підписуються не керівником Постачальника власноруч.
 
Для фізичних осіб – СПД
 
1. Копія свідоцтва про державну реєстрацію, завірена печаткою (якщо вона є) або підписом підприємця.
2. Копія довідки про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП) з датою отримання не пізніше 10 днів, завірена печаткою (якщо вона є) або підписом підприємця.
3. Копія свідоцтва платника ПДВ, завірена печаткою (якщо вона є) або підписом підприємця.
4. Копія свідоцтва про сплату єдиного податку, завірена печаткою (якщо вона є) або підписом підприємця.
5. Копія платіжного доручення про сплату єдиного податку або податку з доходів фізичних осіб, завірена печаткою (якщо вона є) або підписом підприємця.
6. Копія паспорта, засвідчена власноруч.
7. Копія ідентифікаційного коду.
8. Контактні телефони.
9. Розписка про ознайомлення з кримінальною відповідальністю.
10. Довіреність на право підписання різних документів, пов`язаних з укладенням договорів (оригінал і завірена печаткою копія) у разі, якщо договору підписуються не підприємцем власноруч.
 
Також ми вимагаємо, щоб керівники фірм при укладанні контрактів та проведенні взаєморозрахунків особисто прибували до нас з усіма документами. А у фірм, які є новачками в аграрному бізнесі, ми вимагаємо пред`явлення всіх документів з придбання зерна, аж до сільгосптоваровиробника. При цьому оплата відбувається за схемою: 80% від суми договору проводиться одразу, 20% - після надання завірених копій документів на придбання товару, аж до сільгосптоваровиробника. Також саме за такою схемою (80% +20%), наша фірма буде надалі працювати з підприємствами, які вже мали складнощі при проходженні таких перевірок або в їх ланках постачальників були фірми з ознаками «фіктивності».
 
Я особисто звертаюся до наших партнерів і прошу, щоб такі ж вимоги ви пред`являли до ваших постачальникам, а ті до своїх постачальників, і так до сільгосптоваровиробника. Ви повинні нести солідарну відповідальність. Ми всі повинні переконатися, що сільгосптоваровиробник реалізував товар і оформив належні документи. Не роблячи цього і допускаючи в ланцюжку постачальників тіньові схеми, в яких беруть участь фірми-банкрути, фірми в яких скасована державна реєстрація або вона відсутня за юридичною адресою, ми тим самим викликаємо недовіра один до одного. Ми повинні спільними зусиллями очиститися від тих підприємств, які збурюють зерновий ринок. Ми і ви знаємо, як ніхто інший, хто як дихає і як працює. Проявіть в цій справі принциповість, чесність і порядність.
 
Ми завжди раді чесних відносин з нашими партнерами, завжди можемо і готові допомогти, а при необхідності навчити переваг легального бізнесу.
 
Велику частку відповідальності за ситуацію, що склалася з фірмами з ознаками «фіктивності», в першу чергу, повинні взяти правоохоронні і податкові органи. Я, як керівник підприємства, не повинен і не буду відповідати за недобросовісні фірми, які працюють нечесно. І я не хочу відповідати за ті негативні прояви, які є, на жаль, в аграрному секторі України. Але я буду робити все для встановлення цивілізованих відносин у бізнесі. Я переконаний, що ви у всьому цьому мене підтримаєте.
 
Якщо ми з вами все це виконаємо і наведемо порядок на ринку зерна в Україну, то значно покращиться економічно-фінансовий стан підприємств - учасників ринку, і від цього виграють усі, а держава отримає додаткові платежі до бюджету. І це ще більш важливо в період важкої світової і фінансової кризи, в умовах різкого зниження цін на зерно на світовому ринку.
 
Ми зможемо вижити тільки всі разом, сповідуючи принципи, викладені в моєму зверненні до вас від імені більше ніж 3,5 тис. колективу сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН».  
 

З повагою

Герой України,

генеральний директор ТОВ СП "НІБУЛОН"

 
О. О. Вадатурський
Прочитали: [51403]

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН