Годуємо світ разом. Історія співпраці фермерського господарства «ДАР-Ю» та «НІБУЛОНу» під час війни   

Сьогодні однією з відповідей на питання про те, якою б могла бути національна ідея для України, є переконання: маємо гуртуватися навколо аграрної теми, адже наші родючі землі здатні годувати світ. В основі твердження – праця малих та середніх фермерських господарства, які утворюють кістяк аграрної екосистеми України.  

Валерій Ющенко, директор фермерського господарства «ДАР-Ю», що в Кременчуцькому районі на Полтавщині – один із таких господарів.  

Розпочав хазяйнувати Валерій Григорович у 1996 році із вирощування соняшнику. Згадує, що земля, яку взяв тоді в оренду, була заросла бур’яном, але велике бажання займатися землеробством було не спинити. Валерій переконаний, що досягти свого йому допомагають добра вдача, позитивний настрій та безумовна любов до землі. Своє господарство він назвав «ДАР-Ю», адже завжди ставився до кожної пророслої з землі рослинки як до дару, за який він їй, землі, вкрай вдячний.

Наразі у сівозміні господаря – пшениця, ячмінь, горох, озимий ріпак, соняшник, соя, кукурудза, гречка. Усі свої рослини Валерій називає дітьми, може розповідати про них годинами, наполягаючи, що за кожною з них треба доглядати, дбати, щоб вони вкоренилися, набралися сил й успішно пройшли період вегетації, дозрівання. Інакше діла не буде, впевнений він. 

Валерій Ющенко – прихильник органічного землеробства. Упродовж кількох років на площах, які збільшуються, відмовився від пестицидів, мінеральних добрив, замість них дозовано вносить біоту, що дозволяє покращувати гумус, зберігати вологу й отримувати хороший урожай.  

Такий науковий підхід працює: урожайність культур покращилася, земля жива, не переобтяжена «хімією» і економіка в плюсі.  

А от за науку ведення бізнесу Валерій Григорович вдячний «НІБУЛОНу», адже саме наша компанія свого часу дала фермеру розуміння ринку. 

«Вигідно реалізовувати врожай ми почали після того, як свого часу потисли руки з Олексієм Вадатурським, домовившись про співпрацю. Відтоді філія  «Кременчуцька» з її неймовірним колективом вже багато років супроводжує нас, пропонуючи вигідні закупівельні ціни. Таке партнерство, як у нас із «НІБУЛОНом», дорогого вартує, адже воно спирається на однакові цінності, багаторічний досвід та взаємну довіру», – переконаний Валерій Ющенко. 

«НІБУЛОН» же у свою чергу намагається не зрадити довіру аграріїв і, незважаючи на скрутні часи, відсутність річкової навігації та заблокований Миколаївський портовий вузол, продовжує тримати закупівельні ціни на належному рівні й удосконалювати сервіс.  

На допомогу приходять міжнародні партнери, надаючи інструменти здешевлення логістики, що в результаті формує найкращу для фермера закупівельну вартість за збіжжя. Так, завдяки наданим проєктом USAID «Економічна підтримка України» 50 вагонам-хоперам і 13 причепам-зерновозам компанії вдається втримати належну ціну транспортування зерна, адже вартість перевезення збіжжя власним автотранспортом в середньому на 20% нижча за послуги зовнішніх операторів.  

Завдяки міжнародній підтримці сьогодні «НІБУЛОН» може пишатися співпрацею з понад 2660 аграріями, разом з якими, усупереч обставинам, продовжує годувати світ, доставляючи зерно у 25 країн світу, зокрема до найвіддаленіших куточків Африки. 

Завжди раді новим партнерам! Запрошуємо до співпраці! 

Читайте також історію співпраці ТОВ «Агрофірма ЛЕВ» із Запорізької області та «НІБУЛОНу» під час війни 

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме