Гордість «НІБУЛОНу»: Ефективні рішення в умовах викликів та швидких змін ринку 

Наша наступна стаття із циклу «Гордість «НІБУЛОНу» присвячена НІБУЛОНівцям, які працюють у різних напрямах, проте мають одну мету – забезпечити збереження й транспортування цінного українського зерна до міжнародних ринків, враховуючи ризики та виклики, з якими агрогалузь стикається останні кілька років. Це директор «Миколаївського» кластеру Департаменту по роботі елеваторів Валентин Уміров та головний диспетчер Судноплавної компанії Департаменту з логістики Сергій Алексєєв.

Валентин Уміров отримав нагороду в номінації «Лідер ефективних управлінських рішень» за демонстрацію високої майстерності в ухваленні стратегічних та оперативних управлінських рішень, здатних забезпечити стабільний розвиток і впровадження нових ініціатив.

Валентин приєднався до «НІБУЛОНу» на початку 2024 року, одразу очоливши найбільшу елеваторну групу компанії, до якої входить «Колосівський елеватор», АК «Врадіївський», філії «Новоодеська» та «Вознесенська».

Елеваторний напрям є одним із ключових елементів у ланцюжку підтримки експортних можливостей «НІБУЛОНу». Він забезпечує стабільний обсяг зберігання та підготовку великих партій зерна для продажу на міжнародних ринках.

«Перший виклик, з яким я зустрівся, коли прийшов у компанію, управління одразу чотирма елеваторами, які по суті є різними підприємствами. При цьому кожне із них має працювати ефективно й давати прибуток. Також це був специфічний сезон: засуха і як наслідок низькі врожаї та недозавантаженість елеваторів. Потрібно було, враховуючи всі особливості сезону, спланувати роботу елеваторів так, щоб оптимізувати бізнес-процеси, знизити витрати, підвищити ефективність операцій. І, звичайно, не забувати, що маємо підвищувати рівень сервісу та пропонувати фермерам найбільш вигідні умови співпраці», – розповідає Валентин.

За його словами, кожен новий виклик не лякає, а навпаки мотивує і заряджає:

«Мені було цікаво спробувати себе в новій ролі як безпосереднього керівника підприємств, докласти максимум зусиль, щоб досягнути поставлених переді мною цілей».

Сергій Алексєєв у 2024 році проявив надзвичайну ефективність у керуванні флотом в умовах воєнного часу, за що був відзначений дипломом у номінації «Сталевий диспетчер».

У «НІБУЛОН» Сергій прийшов у 2013 році, починав у відділі зовнішньоекономічних зв’язків та маркетингу (декларування та експедирування). У 2019 році, як каже сам Сергій, доля знову пов’язала його життя з флотом. Справа в тому, що його батько – капітан, тому з самого дитинства наш колега був біля моря, а вода – його стихія.

«До мене підійшов Олексій Опанасович і сказав: «Я зроблю тобі пропозицію, яку отримують не щодня і від якої не відмовляються». Звичайно, я не міг відмовити! Відтоді я керую флотом компанії, відповідаю за координацію, його раціональне використання, оптимізацію всіх маршрутів, ресурсів, витрат, оперативне вирішення всіх проблемних питань. Останніх, до слова, від 2022 року багато.

З початком повномасштабного вторгнення, коли річкова навігація і порт в Миколаєві виявились заблокованими, ми зосередили всю увагу на Дунаї. Нова річка, нові маршрути, нові виклики. Багато чого потрібно було вивчити.

Щойно дізнались про плани будівництва філії «Бессарабська», я одразу переїхав в Ізмаїл і почав налагодження роботи, комунікацію з місцевими органами влади. Почали переганяти днопоглиблювальну техніку, буксири, баржі.

Одним із найважчих та найважливіших наших проєктів було перевезення буксира «НІБУЛОН-14». У розібраному стані ми перевозили його автошляхами на тралі до самого міста Рені, далі спускали на воду. Ніхто раніше не виконував подібних операцій. Ситуація ускладнювалась і тим, що на дорогах був великих потік машин, кілометрові черги. Але нам вдалось. Так, буксир перейшов з порту Миколаїв до порту Рені, тільки не у звичайний спосіб. Після цього таким самим чином переганяли наступний «НІБУЛОН-12». Зараз ці портові буксири виконують роботи на Дунаї зі швартування суден та надають послуги стороннім організаціям.

Головним нашим завданням було налагодити та нормалізувати перевезення Дунаєм. І ми з ним впорались. Звичайно, неможливо порівняти з довоєнним часом, коли ми мали близько 80 одиниць флоту, а зараз працюємо з 9 буксирами та 11 баржами», – розповідає Сергій.

Сергій впевнений, що немає нічого неможливого, будь-яке завдання, яким би складним воно не було, можна виконати – потрібен лише час і віра в себе:

«У більш ніж 50% випадках нам казали: «Це неможливо зробити». Минав тиждень, два – і проєкт був реалізований. Я дуже відповідально ставлюсь до роботи. Немає завдань, які нереально виконати. Потрібно пробувати і все вийде! Тільки так здобудеш цінний досвід».

Нехай приклад роботи наших колег та їхнє завзяття надихають і кожного з нас на постійних рух і розвиток!

Попередній матеріал про досягнення наших колег в агросфері читайте за посиланням.

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме