Ми вже розповідали про початок Lean-трансформації та роботи над глобальною діагностикою й системним покращенням основних процесів у «НІБУЛОНі», зокрема й про напрацьований план вдосконалення організації роботи елеваторів. У межах цього проєкту минулого тижня керівники елеваторного напряму пройшли дводенне навчання з Lean-методології. Його мета – дати прикладні знання, які допоможуть виробити раціоналізаторські рішення, що в подальшому підвищать ефективність і продуктивність кожної філії.
Навчання було присвячено темі вирішення проблем у форматі А3/PDCA. PDCA означає «планування-виконання-перевірка-дія». Його мета – поступове вдосконалення всередині організації. Слухачі ознайомились із перевагами використання такого формату, основними етапами роботи, вивчили дієві методики вирішення проблем, розглянули основні помилки, які можуть виникати на кожному з етапів, та способи їх уникнення. Важливо, що кожен теоретичний блок був підкріплений конкретними прикладами з повсякденної роботи елеваторів.
Валерій Реуцой, директор по роботі елеваторів:
«Незважаючи на складні умови роботи та високу конкуренцію на ринку, елеваторний напрям «НІБУЛОНу» продовжує забезпечувати безперервність процесів зберігання та експорту зерна. Проте, аби залишатись конкурентоспроможними, підвищувати ефективність та продуктивність роботи, маємо приймати сучасні виклики, швидко адаптуватись до змін та бути готовими знаходити нестандартні рішення.
Початок трансформацій в роботі нашого напряму вже покладено. Ми продовжимо детально аналізувати роботу кожної філії, знаходити слабкі місця та працювати над тим, аби підвищити продуктивність кожного терміналу, враховуючи його особливості, одночасно пропонуючи нашим партнерам-агровиробникам найвигідніші умови співпраці. Зокрема, зараз наш головний пріоритет – зменшення собівартості послуг. Вважаю, що всі ці питання мають бути у фокусі уваги саме керівників елеваторів».
Владислав Мальований, менеджер із впровадження Lean-технологій і тренер:
«Цей курс – один із перших у низці навчальних заходів для керівників елеваторного напряму. Освоєння моделі PDCA – це величезний крок у розвитку Lean-мислення. Для мене як тренера важливо, що тема й предмет обговорення були цікавими й знайшли відгук у слухачів, наштовхнули їх на роздуми та обговорення, дали ідеї для подальших вдосконалень на їхньому робочому місці. Після тренінгів ми не ставимо крапку: керуючий та директор кожної філії матиме час на розробку власного проєкту за методологією А3. Головним показником успішного навчання будуть результати саме в роботі з проєктами. Обов’язково будемо знайомити з напрацюваннями й успіхами у безперервному вдосконаленні кожної філії».
Микола Алексеєнко, керуючий філії «Новоодеська»:
«Це було цікаве, насичене навчання. За два дні ми отримали багато корисної інформації та знань, які тепер будемо втілювати на практиці. Зараз перед нами стоїть важливе завдання зменшити собівартість послуг не знижуючи при цьому їхню якість. Метод, який ми вивчили і будемо використовувати для виконання цього завдання, справді корисний і дієвий. Впевнений, що завдяки йому в майбутньому ми зможемо вдосконалити не один виробничий процес. У цілому сама методика Lean, як на мене, дуже цікава. Головний плюс у тому, що її можна застосовувати в будь-якій сфері. Головне – це почати. Можливо, не з першого разу все буде вдаватись, проте саме методом проб і помилок досягається результат».
Нагадаємо, що нещодавно ми також оновили парк лабораторного обладнання в мережі елеваторів та будемо підвищувати якість лабораторних досліджень за рахунок незалежного аудиту обладнання.