Галина Бусленко все життя вважала себе собачницею, аж поки одного разу випадково не потрапила на виставку котів і не побачила абіссинську кішку. Відтоді вона не просто взяла собі додому незвичного абіссинця, а й стала власницею розплідника Randevu Abyssinian cattery, регулярно бере участь в українських та міжнародних виставках, а її абіки, як їх ласкаво називають, роз’їхались з України майже по всьому світу.
Як усе починалось
«Моя абіссинська історія почалась понад 10 років тому, але я й досі пам’ятаю той день. Ми просто гуляли виставкою, роздивлялись котів і раптом я побачила абіссинську кішку. Вона сиділа в самому кінці залу й гордо на всіх дивилась зверху вниз. Це був як сповільнений кадр із фільму. Це було кохання з першого погляду, з першого дотику. Години дві не відходила від кішки, розпитувала про неї заводчика. Якщо чесно, навіть не пам’ятаю цю людину, а от кішку пам’ятаю досі.
Спочатку я загорілась ідеєю просто мати абіссинця вдома. А коли вже отримала кішку в подарунок, почала цікавитись розведенням. Хотілось робити все правильно. Тому я відвідувала виставки, спілкувалась із заводчиками, дізнавалась всі нюанси розведення. Мене захопила ця тема і я точно впевнилась, що хочу займатись цим професійно. У 2015 році отримала офіційні документи на розплідник.
Розведення абіссинських кішок має свої особливості. По-перше, ця порода вважається досить комерційною. Щоб не перетворити розведення абіссинців, грубо кажучи, на масове виробництво, коли котів продають по 500 грн на OLX, багато заводчиків або «закривають» своїх тварин і не пускають їх у розведення, або, продаючи кота, можуть накласти певні обмеження (наприклад, з якими розплідниками діє заборона на співпрацю). Тому я досить довго шукала кота для розведення. Першого знайшла в Києві. Після цього їздила на в’язки у Чехію, Польщу, Німеччину.
Також недостатньо просто мати бажання розводити абіссинців. Потрібно брати участь у виставках, отримувати оцінки й підтвердження, що тварина відповідає стандарту породи і ти можеш пускати її в розведення.
Існує 4 основні міжнародні фелінологічні системи, які організовують виставки котів. Я зареєстрована в двох, але виставляю своїх абіків найчастіше в одній. Саме в ній і розвивається кар’єра моїх кішок. Так, у кішок теж є кар’єра 😊
Майже всі мої коти, які народились до війни, мають найвищі титули у своїх системах. Я привозила кубки з різних країн – Чехія, Польща, Франція… У 2021 році мій кіт став найкращим абіссинцем України і найкращим котом України за результатами виставкового року. Кішка стала другою найкращою абіссинською кішкою і третьою кішкою по Україні. Насправді цей список можна продовжувати довго, у мене вдома навіть не вистачає місця для всіх кубків, вони просто складені в коробки».
Про особливості породи
«Починала я з однієї кішки, а у 2022 році на початку вторгнення виїжджала з України з 20 котами. Зараз ми вже в Україні, вдома в мене живе 11 дорослих котів і 4 кошенят. Коли я приходжу ввечері, то маю обов’язково усім приділити увагу, всіх почухати, з усіма поспілкуватись.
Абіків позиціонують як компаньйонів, друзів, членів родини. Їх ще називають собакою в тілі кішки. Вони дуже врівноважені, контактні, комунікабельні, ласкаві, активні, допитливі. Прив’язуються до людини, а не місця. Не люблять самотність. Сумують і навіть можуть впадати в депресивний стан, якщо їх надовго залишати наодинці. Тому перед тим як продавати кошенят, я запитую в людини, як часто вона буває у від’їздах, скільки часу на день проводить удома. Адже абікі – не предмет інтер’єру, а повноцінний член родини.
Незважаючи на свій незвичний, розкішний вигляд, абіссинські коти дуже прості в утриманні й не потребують надзусиль у догляді. До речі, з ними дуже легко подорожувати. Виступаючи на виставках, ми побували вже в 15 країнах. Літаки, поїзди, автобуси, машини… Мабуть тільки на поромах ми з котами не подорожували!»
Якщо ви вже зацікавились абіссинцями…
«Кого б ви не хотіли собі обрати: абіссинця або іншого кота – я раджу відвідувати виставки. Виставки котів проходить трішки в іншому форматі, ніж виставки собак. Коти не виконують команд, їх не демонструють у русі. Тут є огороджений ринг, на який суддя виносить кішку й детально про неї розповідає. Ви маєте можливість отримати максимальну кількість інформації про неї, поспілкуватись із заводчиками, тваринами, поспостерігати за ними і остаточно визначитись. Приходьте на виставки, обирайте собі улюбленців і друзів! Ви навіть не уявляєте, яка це моральна підтримка і джерело позитиву!»
Читайте інші історії про наших дивовижних НІБУЛОНівців: володаря чорного поясу 5 дану з карате та майстра спорту з карате Дмитра Каморкіна, майстра з виготовлення шкіряних гаманців Олександра Ровнягіна, музиканта Володимира Шиманського. А всі історії знайдете в розділі «Кар’єра».