Прес-реліз: ТОВ СП «НІБУЛОН» розпочинає будівництво нового об’єкта з відвантаження зернових та олійних культур у рамках масштабного інвестиційного проекту

26 грудня 2009 року у філії «Кам’янка-Дніпровська» (м. Кам’янка-Дніпровська Запорізької області) відбудуться урочистості на честь початку будівництва нового перевантажувального термінала з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт.

26 грудня 2009 року у філії «Кам’янка-Дніпровська» (м. Кам’янка-Дніпровська Запорізької області) відбудуться урочистості на честь початку будівництва нового перевантажувального термінала з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт.

Біля Каховського водосховища на території 9 га ТОВ СП «НІБУЛОН» разом із підрядними будівельними організаціями зі всієї України вирішило створити високотехнічний сучасний комплекс, що буде здатен зберігати 42,6 тис. тонн зерна (перша черга). Будівництво, вартістю більше 70 млн. грн., планується завершити в середині квітня 2010 року. Добова потужність сушарки виробництва американської фірми «Mathews» складатиме 1,5 тис. тонн на добу, а потужність по відвантаженню на водний транспорт – 5 тис. тонн на добу.

Цей комплекс буде зведений у рамках масштабного інвестиційного проекту компанії вартістю 150 млн. доларів США. Проект включає: 1-й етап - будівництво семи елеваторів із загальним об’ємом ємностей для зберігання зерна близько 300 тис. тонн в Черкаській, Запорізькій та Полтавській областях. Під час реалізації 2-го етапу об’єм ємностей для зберігання зерна збільшиться вдвічі і становитиме 600 тис. тонн. По завершенні цього інвестиційного проекту загальна місткість нових елеваторних ємностей компанії для зберігання с/г продукції досягне відмітки 2 млн. тонн. Проект також включає будівництво 24 несамохідних суден змішаного («річка-море») плавання дедвейтом 108 тис. тонн і будівництво та придбання 14 морських та річкових буксирів. Реалізація даного інвестиційного проекту дасть змогу створити нові робочі місця в регіонах, відновити Дніпровський транспортний вузол, що оживить Дніпро як транспортну артерію України. Об’єми перевезень зерна складуть понад 1 млн. тонн за рік.

Це зерно буде відвантажуватись на власні судна компанії. Вже збудовано 12 із запланованих 24-х несамохідних суден «НІБУЛОНівського» флоту, на які буде відвантажуватись зерно з термінала у Кам’янці-Дніпровській та подібних до нього об’єктів у с. Вітове Чигиринського району Черкаської обл.,  смт. Градизьк Глобинського району та у м. Кременчук Полтавської обл. Таким чином, сукупна вантажопідйомність 12-ти суден флоту компанії на сьогодні складає 54 тис. тонн, що дорівнює  вантажопідйомності судна типу «PANAMAX».

Філія «Кам’янка-Дніпровська» є четвертим об’єктом ТОВ СП «НІБУЛОН», що збудована саме у рамках Інвестиційного проекту 2009-2010 рр. 17 жовтня 2009 року Президент України Віктор Андрійович Ющенко взяв участь в урочистому відкритті перевантажувального термінала з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт у с. Вітове Чигиринського району Черкаської області. Цей об’єкт було збудовано у рекордно короткі строки – всього 2 місяці! Втілення в життя такого будівництва Президент України В.А.Ющенко охрестив «проектом хорошого настрою» і «зразковим трудом». 30 жовтня 2009 року відбулось відкриття ще двох нових елеваторних комплексів ТОВ СП «НІБУЛОН» у м. Глобине та с. Ромодан Миргородського району Полтавської області. Ці події стали знаковими для України, яка сьогодні нагально потребує збільшення елеваторних ємностей вдвічі для того, щоб забезпечити збереження вирощеного зерна.

Для будівництва цих елеваторів і 24 несамохідних суден необхідно десятки тисяч тонн металу, а це стабільні робочі місця для металургів. Протягом року в ході реалізації інвестиційного проекту будуть задіяні більше 15 тисяч працівників, а вже після вводу в експлуатацію об’єктів постійне місце роботи в компанії „НІБУЛОН” отримають 1000 працівників.

Для участі у роботі над річковим терміналом у м. Кам’янка-Дніпровська шляхом тендера були відібрані найкращі будівельні організації зі всієї України. Серед них – давні і перевірені партнери ТОВ СП «НІБУЛОН» з Миколаївщини  ЗАТ БФ «Житлобуд-НІКО» та ПП «Висотник». Приєднались до них у зведенні об’єкта колеги із Запоріжжя і Дніпропетровська: ВАТ «Енергодарстрой», ДП «Енергодартеплоенергомонтаж», ТОВ «Аквілон», ТД «Валді», КП «МСУ-100 Стальконструкція» та інші.

Як і на попередніх об’єктах, що будуються «НІБУЛОНом» у рамках інвестиційного проекту, на будівництві термінала у Кам’янці-Дніпровській буде використано обладнання давнього партнера компанії - датської фірми «CIMBRIA UNIGRAIN A/S». Якість цього обладнання вже перевірена довгими роками співпраці та відповідає кращим технічним показникам: висока продуктивність –  250 тонн на годину, надійний привід, компактні розміри, відповідна товщина сталі транспортерів і норій, зручність у використанні.

Також буде використане обладнання інших, вже перевірених кращих вітчизняних та імпортних виробників: «SCHMIDT-SEEGER AG» (Німеччина); «Mathews» (США); «SIMATEK A/S» (Данія); «RAKORAF» (Данія); «PRECIA-MOLEN» (Бельгія); «TELESTACK» (Великобританія);  «SYMAGа» (Іспанія), «Булат» (Україна);  «Лорд» (Україна); «Калинівський машинобудівний завод» (Україна).

Цей термінал стане для ТОВ СП «НІБУЛОН» першим об’єктом у Запорізькій області. На сьогодні компанії вже довірили більше  70 тис. гектар 25 тис. власників землі у 10 регіонах України. Будівництво такого об’єкта у Запорізькій області має стати великим проривом для розвитку економічного потенціалу всього регіону та Кам’янко-Дніпровського району зокрема. Під час будівництва термінала буде забезпечено більше тисячі робочих місць для будівельних організацій. Після введення об’єкта в експлуатацію забезпечувати успішну  роботу філії будуть 60 робітників. Як зазначає генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України О.О.Вадатурський, стиль компанії – будувати сучасні підприємства, що за якістю своєї праці зможуть забезпечити Україні гідне місце на світовому ринку зерна. Україна здатна вирощувати до 70 млн. тонн зерна, і ТОВ СП «НІБУЛОН» весь час свого існування сприяє ствердженню нашої держави в світі як країни-постачальника першокласного зерна.

Компанія «НІБУЛОН» згідно з графіком втілює в життя масштабний інвестиційний проект, що є не тільки поштовхом для розвитку Запорізького регіону, а й має стати конкретним шляхом виходу України з кризи. Зважитись на активну інвестиційну діяльність у такий період – непросте рішення. Але якщо подивитись на історію компанії, то найактивніші етапи її розвитку мали місце саме у такі кризові часи: розпад Радянського Союзу, гіперінфляція в Україні, криза 98-го року, політична криза, і тепер – це криза світової економіки. І сьогодні сільськогосподарський лідер України як ніколи впевнений у своїх силах. На шляху цієї компанії завжди були перешкоди, але поразок – жодної! 

 

Для довідки:

Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство „НІБУЛОН” за 18 років успішної діяльності стало одним із провідних українських інвесторів, сільгосптоваровиробників та експортерів і інвестувало в агропромисловий сектор України більше 4 млрд. грн.  Підприємство з вертикально-інтегрованою структурою вирощує сільськогосподарську продукцію, збирає врожай, транспортує, зберігає, допрацьовує продукцію на власних елеваторних ємностях, загальною місткістю 1 млн. тонн і відвантажує на експорт через власний високотехнологічний перевантажувальний термінал для зернових і олійних культур. На сьогодні компанія має 36 виробничих підрозділів і орендує більше 70 тис. га в 11 регіонах України. Підприємство регулярно оновлює і забезпечує всі виробничі підрозділи повним набором сучасної високопродуктивної техніки, в т.ч. імпортного виробництва лідируючих компаній («Джон Дір», «Фендт», «Кейс», «Клаас. Лемкен» та ін.).

За результатами рейтингу міжнародної аудиторської компанії «Deloitte», ТОВ СП „НІБУЛОН” – єдина компанія з м. Миколаєва, що потрапила до рейтингу 500 найбільших підприємств Центральної та Східної Європи і зайняла 162 місце, обігнавши таким чином всі інші українські компанії, що спеціалізуються на сільському господарстві.

З дня заснування компанію очолює Олексій Опанасович Вадатурський – генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН». За досягнення в роботі О.О.Вадатурського відзначено численними нагородами. 16 листопада 2007 року Олексій Опанасович Вадатурський удостоєний найвищої державної нагороди – звання «Герой України», із врученням ордена Держави.

На підприємстві працює майже 4 тисячі працівників, середній вік яких становить 29 років.

У 2008 – 2009 м.р. ТОВ СП „НІБУЛОН” забезпечило експортні відвантаження зерна в обсязі 4,6 млн. тонн.  Підприємство експортує с/г продукцію в 35 країн світу. Компанія вже чотири роки поспіль посідає 1-ше місце в номінації „Зернотрейдер року”. Статус національного с/г виробника, інвестора, експортера підтверджується зовнішньоекономічною діяльністю. Високий рівень довіри до нашого підприємства у країн-отримувачів дозволив нам брати участь у тендерах, зокрема наша компанія стала єдиною українською компанією, що отримала замовлення від ООН та поставляє нині зерно для країн Африки, в яких панує голод.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.