Завершено будівництво елеватора філії «Новоодеська»

Будівництво найсучаснішого перевантажувального термінала в м. Нова Одеса Миколаївської області ознаменувало початок відродження судноплавство річкою Південний Буг.

Особливістю об’єкта в м. Нова Одеса є його революційне технологічне вирішення, забезпечене новітнім обладнанням. Зокрема, на комплексі зведено 3 автомобілерозвантажувача (що збільшить потужність у 1,5 рази і дозволить приймати одночасно 3 культури), 2 транспортерні лінії і 3 скальператори у норійній вежі; змонтовано найпотужніші сушарки датської фірми «Cimbria Unigrain» потужністю 100 тонн/годину, більші за звичайні силоси для вологого зерна (по 250 тонн кожен); збільшено потужність обладнання для завантаження «TELESTACK» (Великобританія) до 500 тонн/годину.

Особливість піщаного узбережжя Південного Бугу не стала на заваді в будівництві нового терміналу. Новий об’єкт зведено за унікальною технологією: на палях (2630 штук!) з підняттям площадки на 2,5 м!

Будівництво нового терміналу відбувалолось попри несприятливі погодні умови. Зима в Україні щойно відступила, а вже завершені всі будівельні та пусконалагоджувальні роботи. На заключній стадії роботи по благоустрою територій: облаштуванню газонів, зведення під’їзної дороги від вулиці Торгова до термінала ТОВ СП «НІБУЛОН».

Завершені і днопоглиблювальні роботи в обсязі 45 тис. куб м для можливості проходження суховантажних суден до причалу нового термінала. Наразі проходить підчищення акваторії до проектної глибини. І зовсім скоро біля цього причалу (причальний фронт – 120 м) зможуть пришвартуватися одночасно  два несамохідних судна «НІБУЛОНівського» флоту!

Будівництво такого сучасного комплексу вартістю 190 млн. грн. здійснено за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку та Експортно-Кредитного фонду EKF Данії.

Але сьогодні державне втручання у зерновий ринок стає стримуючим фактором, що заважає нашій компанії здійснювати інвестиційну програму, а нашій державі підтримувати позитивний імідж у міжнародних фінансових інститутів.

Наразі ми змушені відкласти будівництво нових терміналів на Миколаївщині у с. Шостакове та м. Вознесенськ по р. Південний Буг та зведення нових несамохідних суден та буксирів.

З цією проблемою ми звертались до Кабінету Міністрів України, губернатора області, мера міста. Від вирішення цього питання сьогодні залежить будівництво нашою компанією нових елеваторних потужностей та суден, відродження судноплавства українськими річками. Наразі наша компанія змушена відкласти ці проекти до вирішення питання з виконання зовнішньоекономічних контрактів з поставки зерна. Саме такі пояснення ми змушені   надавати на численні запити наших працівників і партнерів. Якщо ж проблеми на ринку зерна будуть вирішені раніше, ми з радістю відразу ж відновимо нашу інвестиційну діяльність в регіонах України.

Ідея будівництва річкового термінала на узбережжі Південного Бугу розвилась у процесі діалогу між головою Миколаївської облдержадміністрації М. П. Кругловим та генеральним директором ТОВ СП «НІБУЛОН», Героєм України О.О. Вадатурським щодо ефективних дій для розвитку Миколаївського регіону. Наша компанія підтримала таку ініціативу і, взявши на себе додаткові зобов’язання, розпочала і довела до кінцевого результату будівництво нового перевантажувального термінала в м. Нова Одеса.

 Завдяки будівництву такого потужного об’єкту на Миколаївщині створено тисячі робочих місць, як для будівельників Миколаївщини та інших регіонів України, так і для працівників Миколаївського суднобудівного заводу «Вадан Ярдс Океан».

Дану інвестиційну програму було включено в інвестиційний паспорт Миколаївщини.

Враховуючи реальний ефект від реалізації цієї інвестиційної програми ми вважаємо, що вона заслуговує включення до Державної цільової програми розвитку інвестиційної діяльності на 2011-2015 роки.

Ми інформували про наш інвестиційний проект Президента та Прем’єр-Міністра України.  І сподіваємося, що ті проблеми та перепони, на які ми натикаємося в ході реалізації інвестпроекту, являються непорозумінням. І маємо надію, що держава створить належні умови для успішної реалізації інвестиційної програми по відродженню Дніпра та інших річок як транспортних артерій України. 

А зараз ви на власні очі можете ознайомитись з фото з будівництва термінала у м. Нова Одеса та переконатись, що ТОВ СП «НІБУЛОН» може пишатись тим, що сьогодні робить!

ФОТОРЕПОРТАЖ

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.