28 років – унікальна історія компанії

Сьогодні ми святкуємо 28-річчя нашої компанії.

За ці роки ми виросли з невеликого колективу з семи осіб у семитисячну «НІБУЛОНівську» родину, з кількох філій у Миколаївській області – у 50 підрозділів по всій Україні.                                                                                       

Чого ми тільки не навчилися за ці 28 років. Вирощувати якісну сільгосппродукцію і будувати, ми освоїли суднобудування і судноплавство, ми допомагаємо школам і лікарням, містам і селам, дітям і захисникам нашої вітчизни. Ця історія складалась із цеглинок великих і маленьких перемог, добрих і розумних людей, унікальних подій, які ми хочемо сьогодні згадати разом з вами.

1991 рік – створення компнії. Сьогодні «НІБУЛОН» – це українська компанія із штаб-квартирою в Миколаєві, мажоритарним власником та генеральним директором якої є Герой України Олексій Вадатурський. Андрій Вадатурський – співвласник компанії та голова наглядової ради.

1996 рік – були утворені перші 4 філії компанії у Миколаївській та Луганській областях. Сьогодні в нашій родині – 50 підрозділів у 12 областях України. Ми пишаємося нашими філіями, які є зразковими підприємствами та прикрасами населених пунктів, де вони розташовані.

1998 рік – унікальна в історії українського бізнесу подія. Уперше в Україні безпосередньо сільгосптоваровиробник отримав кредит Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР). Це була компанія «НІБУЛОН». Кредитні кошти в розмірі 5 млн доларів США ми спрямували на придбання сільгосптехніки на суму близько 9 млн доларів США у рамках реалізації програми «Проект розвитку експорту». Після вдалого завершення згаданої програми МБРР відзначив роботу «НІБУЛОНа» іменною грамотою як найуспішнішу в рамках програми.

2002 рік – ми розпочали будівництво перевантажувального термінала для перевалки зернових та олійних культур у м. Миколаєві. Два куполи-зерносховища ємністю по 50 тис. тонн зерна збудовані за унікальною технологією і є найбільшими в Європі напівсферичними конструкціями. Перевантажувальний термінал компанії у м. Миколаєві – перлина промислової архітектури України. Цей об’єкт завоював перше місце і диплом I ступеня у номінації «Промислові об`єкти» на конкурсі «Кращі будівлі і споруди, збудовані та введені в експлуатацію в 2004 р. в Україні».

2003 рік – на перевантажувальному терміналі у Миколаєві завантажене перше кіпрське судно «D.S. PIONEER» з експортним вантажем фуражного ячменю.

2006 рік – ми збудували ще 2 чудових і суперсучасних елеваторних комплекси: філії «Решетилівська» у Полтавській області та «Золотоніська» у Черкаській області. А цього року ми вже відзначали відкриття нашого 27-го підприємства у Запорізькій області. Ми пишаємось тим, що у кожній області наші елеваторні комплекси та перевантажувальні термінали визнаються зразковими щодо організації праці та технологічного оснащення. Такого підхіду ми дотримуємось у кожній сфері діяльності.

2009 рік – ми вирішили, що попередніх досягнень нам замало і почали змінювати логістичну карту цілої країни. Так розпочалась реалізація наймасштабнішого за всю історію діяльності компанії інвестиційного проєкту з відродження внутрішніх водних шляхів, який включає будівництво перевантажувальних терміналів уздовж річок Дніпро і Південний Буг, зведення флоту та розвиток судноплавства. На сьогоднішній день флот компанії складається з 76 суден, який транспортує водними шляхами 3,5 млн тонн продукції в рік, і спинятися на досягнутому ми не плануємо.

2012 рік – занедбаний стан, у якому опинилось українське суднобудування за роки незалежності, змусив нас перейти до освоєння зовсім нової для себе галузі. Так був утворений суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» – сьогодні чи не єдине українське підприємство, що будує повнокомплектні судна. Щорічно завод будує 8–10 суден залежно від складності замовлення і дедвейту.

2016 рік – кожен новий рік для нас – це нова сфера діяльності. Цього разу ми вирішили взятись за відродження водних пасажирських перевезень. У 2016 році ми здійснили перші рейси, а вже з наступного року запустили регулярні рейси «Вознесенськ – Ковалівка – Нова Одеса – Миколаїв» та «Нова Каховка – Херсон – Гола Пристань». Але найпопулярнішою серед українців стала подорож на підводних крилах до Кінбурнської коси. Таким чином ми повернули моду на водні пасажирські перевезення в Україні. Водний транспорт знову стає найулюбленішим серед українців.

2017 рік – уперше на нашому суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» ми урочисто відкрили Міжнародну виставку «Суднобудування-2017» та спеціалізовану виставку «Водний транспорт». З 2017 кількість гостей виросла з 3000 до близько 10000 у 2019 році, і виставка стала одним з наймасштабніших галузевих заходів в Україні.

2019 рік – у рамках форуму відбулося грандіозне водне шоу за участі суден усієї лінійки «НІБУЛОНівського» флоту.

2019 рік – також у рамках форуму ми відзначили історичну для українського суднобудування подію – введення в експлуатацію найдовшого за останні 25 років незалежності України і найбільшого за всю історію суднобудівного заводу «НІБУЛОН» судна – 140-метрового самохідного плавкрана класу «річка-море» з двома крановими частинами та зерносховищем ємністю 13 400 куб. м NIBULON MAХ.

Що ж, здається ми досягли всього чого бажали. Але ні. Ми просто набирали швидкість і готові на повних парусах мчати до нових звершень та перемог. Ми готові освоювати нові сфери діяльності, у яких обов’язково зробимо відкриття, і встановлювати рекорди. Пліч-о-пліч з нашим генеральним директором Олексієм Вадатурським наш колектив не боїться перешкод чи труднощів, що трапляються на шляху переможців, адже наше гасло #нездавайся, і ми – «НІБУЛОН».

 

© 2021 ТОВ СП НІБУЛОН