Андрій Вадатурський взяв участь у Ukraine Recovery Conference

«Так, ми – український бізнес. І так, ми досі існуємо». З цієї фрази, повної гіркої іронії, розпочав доповідь Андрій Вадатурський, СЕО «НІБУЛОНу», на Ukraine Recovery Conference.

Андрій взяв участь у роботі круглого столу з відбудови логістичної інфраструктури на запрошення Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Він розповів про те, як виживає «НІБУЛОН» під час війни, підтримуючи зв’язок агровиробників зі світовими ринками всупереч тому, що 68% активів компанії не працює.

СЕО «НІБУЛОНу» подякував міжнародній спільноті за макроекономічну та військову допомогу і вчергове звернув увагу на роль бізнесу. «Економіка України не може будуватися винятково на міжнародній допомозі. Основа її відновлення та майбутнього успіху – бізнес. Ми маємо виконати свою роботу. Партнери не можуть зробити цього за нас. Тільки допомогти», – зазначив Вадатурський.

Він навів приклад, як до війни за участі EBRD, IFC, EIB та інших МФО «НІБУЛОН» створив логістичну екосистему, яка сприяла значному розвитку аграрної галузі. Вона зменшила витрати виробників, чим стимулювала їх реінвестувати в розвиток. Усе це дозволило пострадянській Україні стати годувальницею світу, наростити виробництво агропродукції на 67%, а експорт – на 76%. Зараз настав час разом захистити ці інвестиції та зберегти побудоване до війни від остаточного руйнування. І діяти треба вже сьогодні!

«Ми продовжуємо працювати в інтересах галузі, України та продовольчої безпеки світу, використовуючи лише 32% своїх потужностей. Ми продовжуємо виконувати зобов’язання з повагою до наших фінансових партнерів і величезною вдячністю до тих із з них, хто йде на зустріч. Особливо хочу відмітити українські державні банки, які першими протягнули руку допомоги. Щира подяка Уряду, Мінінфраструктури й особисто пану міністру, Олександру Кубракову, за сприяння будівництву річкового порту філії «Бессарабська», що допомогло зберегти компанію під час війни».

Водночас, для того щоб задіяти потенціал «НІБУЛОНу» на 100%, нам потрібні:

  1. Політична підтримка для відновлення річкової навігації, зокрема розблокування порту в Миколаєві, передислокація флоту та відбудова Каховської дамби.
  2. Фінансова підтримка, включно з фінансуванням операційної діяльності, наданням державних гарантій щодо кредитів та прозорих механізмів отримання компенсації за збитки, спричинені воєнними діями.
  3. Нові замовлення для наших виробничих потужностей. Так, єдиний діючий в Україні суднобудівний та судноремонтний завод «НІБУЛОН» – запорука збереження країною статусу морської держави – готовий будувати флот для потреб ДСНС, Державної прикордонної служби та ін.

Дякуємо Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України за запрошення і можливість розповісти про потреби українського бізнесу на майданчику #URC2023. Подія зібрала представників 61 країни світу, глав держав, міністрів закордонних справ та представників великого бізнесу з метою мобілізувати міжнародну підтримку для стабілізації та відновлення України. Сподіваємось, нам вдалося довести власним прикладом, що український бізнес, незважаючи на війну, має організаційну спроможність для того, щоб перетворювати інвестиції в потужні результати, важливі для країни та світу.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.