Чергова перемога суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН»

Так, черговою перемогою заводу став спуск на воду 22 грудня п’ятого за рахунком несамохідного судна проекту В2000.

19 грудня Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписав угоду з компанією «НІБУЛОН» про виділення 71 млн євро. Це вперше за 25 років незалежності України ЄІБ, без гарантій з боку держави чи банків, а тільки під фінансові зобов’язання компанії «НІБУЛОН», надає кошти безпосередньо українській компанії, що є свідченням стабільного фінансового стану нашого підприємства.

Згідно з угодою частину коштів на реалізацію інвестиційного проекту компанії виділяє ЄІБ, решту – «НІБУЛОН». І хоча угода підписана зовсім недавно, співпрацювати з компанією «НІБУЛОН» державна фінансово-кредитна установа Європейського Союзу почала фактично ще в липні цього року. Тож наразі сміливо можемо говорити, що в рамках цієї співпраці  уже завершено будівництво першої черги нового елеваторного комплексу в м. Сватове Луганської області; активно модернізуються виробничі потужності суднобудівно-судноремонтного заводу та реконструйовано побутовий корпус, у результаті чого з’явилися  100 додаткових місць для переодягання на другому поверсі та комплекс технічних приміщень для новостворених служб судноплавної компанії (водолазної станції, станції випробування протипожежного і аварійно-рятувального майна); розпочато будівництво буксирів проекту 121М та спущено на воду 4 несамохідних судна.

Зокрема у рамках співпраці з ЄІБ з липня до кінця цього року суднобудівний-судноремонтний завод «НІБУЛОН» спустив на воду четверте (останнє із серії) несамохідне судно проекту NBL-91 (31 серпня) та 3 несамохідних судна проекту В2000 (вересень, жовтень, грудень), що призначені для експлуатації на головній водній магістралі Миколаївщини – р. Південний Буг.

Так, черговою перемогою заводу став спуск на воду 22 грудня п’ятого за рахунком несамохідного судна проекту В2000. Оскільки спуск нових суден для трудового колективу заводу став звичайною, буденною справою, такі заходи задля ефективного використання часу зазвичай проходять у робочому режимі, але з дотриманням традицій та обрядів.

Хрещеною матір’ю спущеного того тижня несамохідного судна стала електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування Циганкова Наталя Миколаївна, яка присвятила суднобудівний галузі 24 роки свого життя. Уже 3 роки вона разом зі своїми колегами відповідає  за електрообладнання, у т. ч. обслуговування електрокранів та всього іншого електричного устаткування, що використовується у будівництві суден на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН».

«Нове судно – це наша спільна чергова перемога, адже кожен з нас вкладає душу в його будівництво. Ми зараз активно працюємо і надалі готові працювати на благо заводу та компанії в цілому», – відмітила хрещена мати Наталя.

 Варто зазначити, що кредитні кошти у розмірі 71 млн євро, виділені ЄІБ, дозволять сформувати пакет інвестицій компанії у розмірі 200 млн дол. США. Кошти спрямовані на фінансування  інвестиційного проекту компанії «НІБУЛОН» «Розвиток і реконструкція елеваторів (будівництво та оснащення об’єктів зернового зберігання), будівництво перевантажувальних та логістичних терміналів (будівництво буксирів) в Україні», який буде реалізовано в найближчі 2-3 роки. У рамках вказаної програми компанія збудує до 10 надсучасних елеваторних комплексів, у тому числі на р. Дніпро та Південний Буг, два з яких уже в першій половині 2017 р. з’являться на Херсонщині та Запоріжжі. Окрім того, завдяки співпраці з ЄІБ, за словами директора суднобудівно-судноремонтного заводу Дмитра Горбенка, 100-відсоткова завантаженість заводу розписана на 2 роки вперед.

Одночасно з будівництвом несамохідних суден здійснюється і будівництво модернізованих буксирів. Так, у 2017 році ми плануємо побудувати та ввести в експлуатацію в травні-червні 3 повнокомплектні буксири-штовхачі модернізованого проекту 121М (це вже буде друга трійка буксирів проекту 121, збудованих на нашому заводі). Окрім спуску буксирів, в наступному році буде завершено будівництво серії несамохідних суден проекту В2000. Планується, що вони будуть введені в експлуатацію в березні, листопаді та грудні. На сьогодні  вже замовлено метал для будівництва земснярада  «Миколаївець», що буде спущений на воду в серпні наступного року. Потужний гідравлічний екскаватор компанії Volvo  для нього  придбано, він навіть встиг показати себе під час будівництва філії «Вознесенська».  Це буде самохідне судно, здатне поглибити водойму до 15 м. Також на листопад 2017 року заплановано спуск на воду нового перевантажувача.

У рамках співпраці з ЄІБ повним ходом на сьогодні також іде і модернізація виробничих потужностей заводу. Як зазначив заступник директора суднобудівно-судноремонтного заводу з виробництва Володимир Жмур, перший найбільший крок уже зроблено – конструкція цеху металообробки з машинами плазмової та газової різки з ЧПУ з максимальними товщинами різу 75 та 300 мм, площею майже 2100 м2,  готова, основне необхідне устаткування замовлено. Над реконструкцією цеху зараз у дві зміни працюють 7 підрядних організацій, аби підготувати об’єкт до роботи вчасно та  в лютому вже провести налаштування обладнання. Варто зазначити, що проводячи модернізацію заводу «НІБУЛОН» у такий важкий для України період забезпечує роботою близько 250 чоловік.

Наступний етап модернізації передбачає будівництво цехів секційного складання для будування спеціальних замовлень площею понад 2600 м2, підвищення потужності кранового господарства шляхом додаткової установки портального крана вантажопідйомністю 32 тонни та заміну портальних кранів на нові вантажопідйомністю до 35 тонн.

Реалізація інвестиційного проекту є стратегічною не лише для компанії «НІБУЛОН», а й для потужного розвитку держави в цілому. Окрім того, він сприятиме підвищенню рівня життя українців. Тож  ми ще раз висловлюємо слова вдячності Європейському Союзу та Європейському інвестиційному банку за співпрацю та можливості для розвитку економіки України!

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.