До завершення монтажних та опоряджувальних робіт у Тернівці лишається усього 13 днів

У перші літні дні на будівельному майданчику в Тернівці Вільнянського району відбулася чергова нарада з питань будівництва вже третього перевантажувального термінала з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт ТОВ СП «НІБУЛОН» у Запорізькій області.

Традиційно учасниками робочої наради стали заступник генерального директора компанії з будівництва Сергій Беседін, директор філії «Тернівська» Олександр Терзі, спеціалісти компанії й керівники підрядних організацій, які оперативно вирішили нагальні питання ходу будівництва повністю автоматизованого комплексу з річною потужністю 300 тис. тонн. До завершення монтажних та опоряджувальних робіт лишається усього 13 днів.

Так, станом на сьогодні незмінними підрядними організаціями «Спецмонтажінжиніринг», «Інтеграл», «Зернова столиця – Інжиніринг»  майже повністю змонтовано 6 з 12 великих металевих ємностей для зберігання зерна.  Решта ємностей знаходяться в активній фазі збору й зовсім скоро зрівняються з готовими об’єктами.

Як уже зазначалося раніше, завершено роботи з улаштування металоконструкцій робочої вежі та автомобілерозвантажувача. У робочій вежі повністю встановлено норійне обладнання, сепаратори зерна і скальператори (BUHLER GmBh, Швейцарія), розподільні кола на 6 та 8 напрямів (ТОВ  «Завод елеваторного обладнання», м. Одеса), на перехідних галереях уже змонтовано усі 8 ланцюгових транспортерів (Cimbria Unigrain A/S, Данія).

Встановлено також і автомобілерозвантажувач (ПАТ «Калинівський машинобудівний завод», Вінницька обл.), який обладнано усіма платформами та підйомниками. Уже на наступному тижні очікується поставка та подальше улаштування аспіраційних систем (UAB Liucija, Литва).

Готовий і ваговий комплекс, сучасне обладнання для якого поставила французька компанія PRECIA S.A. На стадії завершення монтаж сушарки американського виробництва Mathews Company. 

Добігають кінця й оздоблювальні роботи в пожежному депо і механічних майстернях. У будівлях адміністративно-лабораторного корпусу, їдальні, диспетчерської та вагової у самому розпалі триває підготовка робочих місць: умеблювання приміщень (меблі виготовляє суднобудівно-судноремонтний «НІБУЛОН»), прикрашання кабінетів картинами, кімнатними рослинами та ін.

Разом із цим на перевантажувальному терміналі активно йдуть роботи й з благоустрою території, зокрема її бетонування та бетонування під’їзних шляхів до підприємства. Озеленювачі займаються  розбиванням газонів та висаджуванням дерев і квітів. Паралельно будується фонтан, а також встановлюються опори під освітлення.

Запорізька організація «Січ Енерго» уже майже закінчила роботи з прокладання кабелю для підключення живлення по всьому підприємству, а отже зовсім скоро розпочнуться випробувальні роботи установленого обладнання в усіх об’єктах перевантажувального термінала.

На збудованому причалі завершено монтаж суднонавантажувальної машини британського виробництва Telestack TS 527. 

Встановлено водонапірну вежу (від миколаївського підприємства «Бурвод»), яка забезпечить регулювання нерівномірного водоспоживання, зберігання обмеженого резервного і протипожежного запасів води.

Тим часом проводяться й днопоглиблювальні роботи лівої притоки Дніпра – річки Плоска Осокорівка – для забезпечення водного підходу до вантажного причалу перевантажувального термінала. Уже днопоглиблена ділянка в 1,6 км із запланованих близько 2 км.

У ході таких робіт «НІБУЛОН» завжди проводить компенсаційні заходи, адже свідоме ставлення до природи є стандартом роботи компанії. У квітні цього року в рамках реалізації проекту з будівництва нового перевантажувального термінала ми уже провели попередні компенсаційні заходи, поповнивши Дніпро більше ніж 1,7 т мальків строкатого товстолобика на суму близько 100 тис. грн. Наступний етап зариблення відбудеться вже після завершення будівництва об’єкта.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН