Досвід помножений на оперативність сприяли своєчасному завершенню посівної «НІБУЛОНа»

Виробничі філії «НІБУЛОНа» успішно завершили посівну кампанію ярих культур.

Цього року основним викликом для аграріїв стала необхідність проведення посівної кампанії у стислі строки. Кількатижнева затримка у проведенні польових робіт була зумовлена затяжною весною, подекуди приморозками та повільним наростанням температур. Згодом інтенсивні опади третьої декади травня перешкоджали посівній у всіх без виключення регіонах країни.

Утім викликам природного характеру ми протиставили оперативність управління процесами, наш багаторічний досвід та налагоджену логістику. Використання передових методик контролю за якістю проведення сівби дозволило нам організувати проведення робіт у декілька змін: у денний та нічний час. А завчасне розуміння проблем сприяло ефективному плануванню логістики міжрегіонального переміщення техніки власними автомобільними тралами.

Наразі посівну кампанію на запланованих площах завершено. Ярий клинкомпанії у сезоні 2021 склав майже 41,0 тис. га. Зокрема засіяно більше 16,1 тис. га кукурудзою, 22,5 тис. га соняшником, 1,2 тис. га сорго та 1,2 тис. га соєю.

Щодо озимих культур, то сьогодні їх стан кращий ніж в аналогічний період минулого року. Насамперед це пов’язано з наявністю більшої кількості продуктивної вологи у ґрунті та опадами в останній декаді травня.

Наступним завданням аграріїв є проведення комплексу заходів щодо захисту озимих та ярих культур, догляду за ними. Так, наразі продовжується другий обробіток озимих культур засобами захисту рослин, зокрема внесення фунгіцидів для запобігання розвитку хвороб рослин та позакореневе живлення рослин. Розпочато боронування ротаційним знаряддям та міжрядний обробіток посівів просапних культур. Продовжується внесення страхових гербіцидів на посівах соняшнику та кукурудзи. Погодні умови значно ускладнили роботи із захисту рослин у західному кластері компанії. Втім придбаний до нового сезону самохідний оприскувач Case Patriot 4430 дозволить виконати необхідний догляд вчасно.

Фахівці виробничого відділу компанії вважають, що потенціал врожайності ранньої групи культур наразі вищий у південних та окремих центральних областях країни. Прогнозувати врожайність пізніх культур поки що рано, але передумови для отримання високого результату у поточному сезоні є: сівбу просапних культур проведено у стислі терміни, запаси вологи у метровому шарі ґрунту вищі у порівнянні з попередніми роками. Сприяють оптимістичним прогнозам й збалансований температурний та водний режим на початку вегетації рослин, розвиток і подальше впровадження інтенсивних технологій нашими аграріями, інтенсифікація систем мінерального живлення тощо.

Бажаємо усім аграріям гарного врожаю!

Новини з теми

«НІБУЛОН» придбав 13 сівалок від HORSCH

«НІБУЛОН» придбав 13 сівалок від HORSCH

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.