Другий пішов: «НІБУЛОНівські» суднобудівники спустили на воду ще одне судно проекту В2000

«НІБУЛОН» продовжує активно реалізовувати свій комплексний інвестиційний проект з відродження річок Дніпро та Південний Буг, як транспортних судноплавних артерій України.

Так, 10 червня суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» спустив на воду вже друге несамохідне суден проекту В2000, що призначене для експлуатації на Південному Бузі. Усього підприємство збудує 8 таких суден, 6 з яких будуть спущені на воду до кінця 2016 року.

Як і попереднього разу, спуск судна на воду проходив у робочому режимі, тому щойно новозбудоване судно торкнулося води, працівники заводу розійшлися по своїм робочим місцям.

Перед спуском на воду судна в.о. директора суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» Роман Єфименко від себе та керівництва компанії привітав усіх заводчан з цією важливою не тільки для компанії, а й для суднобудівної галузі подією, та подякував їм за плідну працю.

В.о. директора суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» – єдиного в Україні підприємства, що будує повнокомплектні судна, – зауважив, що суднобудівники компанії вже заклали дві наступні баржі. Окрім того, завод незабаром отримає метал для будівництва буксирів-штовхачів модернізованого проекту 121М. Таким чином, суднобудівний марафон «НІБУЛОНУ» тільки набирає обертів.

Хрещеною матір’ю нового судна стала технік з підготовки технічної документації конструкторсько-технологічного відділу ССЗ «НІБУЛОН» Тетяна Познякова, яка працює на заводі з перших днів його роботи. До 2013 р. Тетяна була співробітником Миколаївського суднобудівного заводу «Лиман». «Завдяки Олексію Вадатурському завод почав процвітати, є постійні замовлення. Змінилося на краще ставлення до людей, з’явилася дисципліна, порядок», – відмітила вона.

У червні виготовлені несамохідні судна проекту В2000 вже здійснять свій перший рейс на новозбудований перевантажувальний термінал філії «Вознесенська». До речі, сьогодні компанія продовжує самостійно виконувати днопоглиблювальні роботи, перший етап яких буде завершено до 15 червня поточного року. Це дасть можливість відкрити судноплавство на ділянці у 134 км.

Ці судна працюватимуть в тандемі з буксирами проекту 121. Один караван (буксир проекту 121 та 2 судна проекту В2000) за 1 рейс транспортуватиме до 4000 тонн зерна. Це дорівнює 100 вантажівкам, знятим з автошляхів області. В планах компанії довести обсяг зернових вантажів, що транспортуватимуться річкою, до 1 млн тонн. Згідно з інформацією Міністерства інфраструктури України, кожен мільйон тонн вантажів, перенесених на річку, заощаджує близько 790 млн грн на ремонті дорожнього покриття!

Нагадаємо, що в рамках комплексного інвестиційного проекту з відродження р. Південний Буг. як головної транспортної артерії Півдня України, ТОВ СП «НІБУЛОН» не тільки будує сучасні вантажні судна та перевантажувальний термінал у Вознесенському районі Миколаївської області, а й за власні кошти виконує днопоглиблювальні роботи на вказаній річці. До речі, на терміналі уже завершуються загальнобудівельні роботи, після чого залишиться лише справа за спеціалістами, які займаються пусконалагоджувальними роботами. Це сучасне високотехнологічне комп’ютеризоване підприємство у с. Бузьке стане другим терміналом на р. Південний Буг.

Усі права захищені © 2022 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.