Думки після таємного візиту міністра інфраструктури України в місто Миколаїв

Я завжди з повагою ставився до посадових осіб будь-якого рівня. Якщо людина вже призначена на державну посаду, то її слід сприймати такою як вона є, з усіма її недоліками та слабкостями.

Значить, саме на таких чиновників ми заслуговуємо. Значить, ми самі винні в тому, що росте бідність, рівень життя погіршується, а реформи не реалізовуються. Але трапляються в історії нашої країни такі кричущі випадки, коли нахабство посадової особи, її зневага до громадян країни не знає меж. І зараз я маю на увазі міністра інфраструктури України.

Я – людина з реального сектору економіки, яка не підпорядковується та не звітує перед міністром. Тож переконаний, що кидаючи в мій бік образи та безпідставні  звинувачення, він дискредитує, насамперед, себе як керівника Міністерства. Керівники знаних міжнародних компаній-інвесторів, з якими я часто спілкуюся і які високо цінують роботу компанії «НІБУЛОН» та ставляться до нас із великою повагою, теж відверто дивуються такій поведінці державного посадовця такого рівня. Адже замість того, щоб підтримувати вітчизняні компанії, які активно залучають у т. ч. і іноземні інвестиції в Україну, міністр розповідає нам, як під час відвідування Сполучених Штатів Америки знайшов дві компанії, які готові будувати  несамохідні судна в Україні (до речі, я готовий, отримавши контакти, організувати співпрацю з метою будівництва цих суден в Україні.  Але я не хочу, щоб це був черговий піар). Або, наприклад, пишався приходом в Україну іноземного лоукостера (правда, не довго). А що ж вітчизняний бізнес? Чи він у сферу інтересів міністра не входить?  Відразу наголошу. Ми не протиставляємо себе іноземним компаніям, які працюють в Україні. Насправді, я, як ніхто інший, розумію в яких жахливих умовах їм доводиться будувати і вести свій бізнес в Україні.

Випадків відвертої брехні міністра про нашу компанію та мене особисто достатньо, втім згадаю лише останній. Спочатку міністр розміщує в себе на сторінці відео з чергою вантажівок, розповідаючи, що це «НІБУЛОН» знищує дороги. Хоча, насправді, що ми й чуємо, на відео, йдеться про компанію «Ніка-Тера» (ВІДЕО). Через кілька днів він «інкогніто» приїжджає до Миколаєва та з обуренням констатує, що біля компанії «Бунге» невідремонтована ділянка дороги і черга великотоннажних автомобілів (правда, цього разу, він утримався від визначення ваги авто «на око»). Але в публікації з цими фото чомусь згадав знову «НІБУЛОН», сказавши, що ми повинні «бути взірцевими, а не розповідати, що "так роблять усі, тому й ми так робимо"».

Шановний пане міністре, щоб ще раз переконатися, що біля нашого підприємства відсутні вантажівки, адже ми активно переорієнтовуємо свої вантажі на водний транспорт, і що ми дійсно не завдаємо незручностей миколаївцям, Ви завжди можете «таємно» або ж відкрито (як це було минулого року) завітати на наше підприємство:

Шлях до перевантажувального термінала компанії «НІБУЛОН»

Наступного дня, після публікації свого посту, Ви з гордістю констатуєте, що після  посту  про Ваш візит у Миколаївську область керівництво «Бунге» вийшло з Вами на зв'язок і пообіцяло, що невідкладно усуне всі недоліки. «Що   вирізняє   американську   компанію  – репутація понад усе. Тепер завдання інших компаній стати такими як Бунге», – кажете Ви.

Утім минулої суботи я повертався з Голої Пристані Херсонської області до Миколаєва. І, на превеликий жаль, біля «Бунге» я побачив ту саму розбиту дорогу та нескінченну чергу вантажівок. Після побаченого відео, Ви, пане міністре, все ще переконані, що всі повинні «стати такими як Бунге»? 

Відео. Шлях до «Бунге». Частина  1

Відео. Шлях до «Бунге». Частина  2

Відео. Шлях до «Евері» (власник Група Orexim). Частина  1

Відео. Шлях до «Евері» (власник Група Orexim). Частина  2

Відео. Шлях на КПХ (власник Група Orexim)

Відео. Шлях до Ніка-Тери

На  відміну  від  іноземних  компаній,  які теж працюють у Миколаєві,  наша  компанія 10 останніх років ремонтує дорогу до нашого підприємства   від   Пушкінського   кільця,  вулиці  Індустріальна  і Каботажний   спуск, а також  провулки Корабелів та Суднобудівників. Цей   шлях,   на   який  тепер переорієнтовано   весь  потік  автотранспорту  від  Намиву  до  вулиці Кузнецької і  Богоявленського проспекту, ми постійно  підтримуємо в   належному   стані, ремонтуємо, взимку чистимо, а влітку – поливаємо водою.  Хтось із іноземних компаній піклується про автошляхи міста так само, як ми?

До речі, наша компанія єдина в Миколаєві та регіоні, яка свого часу оплачувала проїзд через Інгульський міст і перевантажені автомобілі. Але це також невідомо міністру.

Як житель Миколаєва, я люблю це місто і завжди думаю, як зробити його кращим. Тому разом із міським головою Олександром Сєнкевичем ми внесли конструктивну пропозицію щодо будівництва паромної переправи, яка зможе врятувати Миколаїв від вантажного автотранспорту. Цей проект був переданий Вам на розгляд ще рік тому, коли ми з миколаївським міським головою були на особистому прийомі. Що зробили Ви? Нічого. Є відповідь? Нема! Проведена хоч якась чергова нарада? Ні! А за рік ця проблема могла вже бути вирішена. І Вам би не довелося їхати в Миколаїв, а потім ще й оглядати вбиральні залізничного вокзалу. Наша компанія навіть була готова взяти на себе основне навантаження з виконання цих робіт. Реалізація  вказаного проекту дала б  роботу всім суднобудівним заводам міста Миколаєва – це тисячі робочих місць для суднобудівників! А наше місто назавжди звільнилося б від транзитного транспорту. Вирішення цього питання мало б стати центральним для Вас, але Ви все чекаєте, коли японці дадуть кошти на об’їзний міст у м. Миколаєві. Будь ласка, розкажіть миколаївцям, як тоді вирішується питання японського мосту? Чи знову ця тема буде піднята лише на чергових виборах? Я думаю, що ці питання Вам би задали і очільник нашої області, і міський голова, якби Ви приїхали в наше місто і особисто поспілкувалися з ними. Адже над вирішенням глобальних питань необхідно працювати разом.

Крім того, мною також було запропоновано і будівництво елеватора на в’їзді в м. Миколаїв, що так само звільнило б наше місто від вантажівок. Це, дійсно, було б дієвим рішенням. Я навіть замислився: якщо я виконаю цей проект і «НІБУЛОН» взагалі не буде заїжджати у м. Миколаїв автотранспортом, то на чому ж тоді наші політики та чиновники будуть піаритися? Але мої хвилювання були завчасні, адже у відповідь – ніякої реакції.

На додаток, я вже три роки звертаюся до Міністерства інфраструктури і до Вас особисто – і не можу отримати дозвіл на примикання залізничної гілки з Морського порту Миколаїв (Адміністрації морських портів України) для подачі металу безпосередньо на наш реконструйований суднобудівно-судноремонтний завод. Як наслідок – я змушений транспортувати понад 15 тис. тонн металу за рік із Маріуполя до Миколаєва автомобільним транспортом нашими жахливими шляхами. Таким чином, Ви розповідаєте, як сильно хочете зменшити кількість вантажівок на автошляхах, а на ділі  не можете вирішити таку просту річ, яка залежить лише від Вас і Ваших підлеглих –  Адміністрації морських портів України. Я прямо запитую: виходить, що зерно перевозити – заборона, а метал і металоконструкції, бетон і контейнери – можна?

Українці обговорюють гарну новину – «НІБУЛОН» взявся за відродження пасажирських перевезень. Тобто ми знімаємо з автошляхів ще й рейсові автобуси. Але на ділі виявляється, що у двадцять першому сторіччі в європейській країні наше пасажирське судно поки що не може заходити до портового пункту в м. Очаків (який також підпорядкований Адміністрації морських портів України) у зв’язку з відсутністю сертифікованих та належним чином обладнаних причалів (!). Сьогодні над вирішенням цього питання б’ється і місцева, і обласна влада, але проблема все одно не вирішується. Що скажете? Очевидно, що АМПУ Вам не підпорядковується?

Тепер розумію, який зустріну супротив, коли наступного року розпочну відродження пасажирських перевезень з Києва по всьому Дніпру. А цей день настане хоч з нами, хоч з іншими перевізниками, адже я на ділі за відродження пасажирських перевезень, а Ви?

Також, я звертався до підпорядкованого Вам Міністерства з питаннями поглиблення Південного Бугу і Дніпра. І знову – жодної належної реакції. Лише відписка очолюваного Вами Міністерства – це, виявляється, потрібно лише «НІБУЛОНу».

Тож виходить, що Ви боретесь з перевантаженнями на автошляхах та з відродженням українських річок лише на словах, тобто займаєтесь самопіаром у соціальних мережах. А на ділі, блокуєте це саме відродження, заявляючи, що це потрібно тільки нам.  

На противагу міністерській активній діяльності у фейсбуці я та колектив компанії «НІБУЛОН» реалізували низку інвестиційних проектів. Так, наприклад, наша компанія власним коштом виконала днопоглиблювальні роботи на річці Південний Буг, що дало змогу відновити судноплавство на 134 км цієї водної артерії. Ми збудували перевантажувальний термінал у Вознесенському районі і вже транспортували річкою 500 тис. тонн зернових із Вознесенська і Нової Одеси (там у нас теж діє перевантажувальний термінал) до Миколаєва. Тим самим ми розвантажили автошляхи до Миколаєва  на понад 20 тис. вантажівок.

Не вірячи в те, що Міністерство на чолі з Вами зможе поглибити і річку Дніпро, я знову, як Ви і закликали, змушений подавати приклад і бути взірцем. Сьогодні на нашому сучасному суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» ведеться активне будівництво земснаряду проекту СДС-15, який буде здатний  розробити  скельні  ґрунти  без  вибухів на глибині до 4 м та виконати роботи днопоглиблення на глибині до 15 м. І, якщо Ви все ж таки дослухаєтеся до спеціалістів Інженерного корпусу збройних сил США, які називають днопоглиблення Дніпра однією з найнагальніших проблем, то маєте зрозуміти мене: я просто змушений виконати ці роботи, навіть за власний рахунок. Але тоді всі будуть знати, що Ви не здатні вирішити таке важливе завдання для річки Дніпро і всієї України.

Рік тому ми разом із Вами в Брюсселі підписували кредитну угоду з Європейським інвестиційним банком. Ви – від імені держави на проект електрифікації залізничної ділянки Долинська-Миколаїв-Колосівка, я – на розвиток річкової інфраструктури і без гарантій з боку держави. Сьогодні наша компанія вже практично освоїла ці кошти, побудувавши 3 підприємства та давши до 3 тис. робочих місць лише одним будівельникам із понад 150 підрядних організацій. А який результат маєте Ви? Я, як учасник зернового ринку, не побачив змін на цій ділянці залізниці. А ми за цей час ще й збудували та спустили на воду сім суден і реконструювали наш суднобудівно-судноремонтий завод.

Поки Ви «таємно» відвідуєте Миколаїв і безпідставно звинувачуєте нашу компанію, що нібито саме ми розбиваємо українські дороги, я публічно інформую Вас, що в понеділок було завантажене і відправлене перше судно на новозбудованому перевантажувальному терміналі філії «Хортиця» на Дніпрі у Запорізькій обл., урочисте відкриття якого відбулось 15 червня за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та представників дипломатичних місій країн ЄС. Три тисячі тонн ячменю, які того дня водою було відправлено до Миколаєва, – це 125 автомобілів, від яких були звільнені автомобільні дороги від Запоріжжя до Миколаєва на відстані 450 км. Наш термінал побудований так, що цим автомобілям віднині вже не треба заїжджати через дамбу і в саме місто Запоріжжя. Ми вирішили і цю проблему:

Відео. Завантаження судна на філії «Козацька»

Відео. Завантаження першого судна на філії «Голопристанська». Частина  1

Відео. Завантаження першого судна на філії «Голопристанська». Частина  2

 Завантаження першого судна на філії «Хортиця»

 

Директор філії «Голопристанська» Микола Мягченко святкує завантаження першого судна

 Завантаження судна на філії «Козацька»

 

У той час, як Ви продовжуєте шукати винних у своїй бездіяльності, ми вже 14 липня вводимо в експлуатацію ще один перевантажувальний термінал у м. Гола Пристань Херсонської обл., який вирішить проблему розвантаження доріг від Миколаєва до Херсона, зменшить потік автотранспорту з лівобережжя Дніпра до Херсона, а отже, і до Миколаєва. Загалом ці два нові підприємства вже в цьому році дозволять розвантажити автошляхи України  на близько 30 тис. вантажівок.

Реалізовуючи інвестиційну програму, компанія «НІБУЛОН» не лише відроджує Дніпро та інші річки як транспортні артерії України, але й мінімізує рух вантажного транспорту з зерном в обласні центри: Запоріжжя, Херсон, Миколаїв, Черкаси, Київ, а наступного року – і в місто Дніпро.

Цього немає у Вашій стратегії транспортного розвитку України. Але це ініціатива очільників областей, які на ділі, а не лише на словах, підтримують відродження Дніпра. Уже зараз наша компанія транспортує 2 млн тонн зерна на рік річками України, цього року ми плануємо перевезти 2,5 млн тонн, а протягом наступних двох – будемо перевозити 4 млн тонн щорічно. Таким чином, ми, за Вашими ж розрахунками, зекономимо приблизно 3,6 млрд грн державних коштів на ремонті автомобільних шляхів.

Тож називайте нас взірцем у тому, як інвестувати в розвиток річок та економіку України в цілому.

Згадаємо Луганську область. Що Ви як міністр інфраструктури зробили після того, як  перед місцевими аграріями постала реальна проблема збереження вирощеної продукції, адже вони залишилися відрізаними від елеваторних підприємств, що мають залізничне сполучення? Нічого. А ми за цей рік побудували перевантажувальний термінал, який дозволив не лише зберегти врожай, вирощений місцевими аграріями (там дійсно є проблема нестачі елеваторних місткостей), але й поставляти свою продукцію на територію України залізницею, і відповідно, уникнути її транспортування через Харків та інші області України автотранспортом. А це теж десятки тисяч автомобілів.

Взагалі Ваші закиди на мою адресу нібито компанія «НІБУЛОН» займає монопольне становище і побоюється конкуренції на річках – це взагалі некоректно і зовсім непрофесійно. Якщо Ви б були дійсно праві з юридичної точки зору, то вже давно звернулися до суду чи, принаймні, до Антимонопольного комітету. А звинувачувати компанію за те, що вона інвестує дуже багато коштів і будує підприємства в Україні – це непрофесійно і безпідставно. У будь-якій країні світу, а Ви називаєтеся проєвропейським чиновником, після таких упереджених і неправдивих звинувачень люди взагалі йдуть у відставку.

Ви добре розумієте, що Ваша ідеологія з лобіювання Вашого законопроекту призведе до «обилечивания» певними структурами річкових перевезень.  А якби Ви були присутні на міжнародній конференції «Дніпро в європейському фарватері» 22 червня 2017 року, організованій при підтримці Посольства Королівства Нідерланди в Україні,  на якій Ви, до речі, були зазначені як учасник, Ви б мали можливість ознайомитися з досвідом провідних країн світу з розвитку внутрішніх водних перевезень, особливо експертів з Нідерландів. Ви б почули зрозумілою Вам англійською мовою думку експертів з цього питання, які ділилися досвідом річкових перевезень на річці Рейн: на річках взагалі не має бути ніяких платежів.

Ось якої думки про нашу компанію Президент, Прем’єр-міністр, посли провідних країн світу та інші фахівці міжнародного рівня.

«Олексій Опанасович, ви справжній Герой України. Кожен мій приїзд на це підприємство - це чергова важлива трудова перемога, черговий етап в становленні українського суднобудування, машинобудування, української логістики, становленні України».

«НІБУЛОН» є символом України, символом відродження України, українського сільського господарства, 
відродження людей праці, українського машинобудування, портобудування, суднобудування».

Президент України Петро Порошенко

 

«Ми  все робимо для того, щоб побудувати економічно сильну і соціально справедливу  Україну. І сьогоднішній приклад показує, що такі люди, як Герой   України   Олексій   Опанасович  Вадатурський,  ось  такі  люди прекрасні, які працювали на цьому підприємстві, – вони творять сучасну історію, сильну Україну».

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман

 

«Це дійсно Герой України, людина, яка піклується про суспільство, про ті проблеми, які є на побутовому рівні».

 «Компанія «НІБУЛОН» - це видатний приклад того, що у держави має бути власний флот. Сподіваюся, що на цьому прикладі держава знайде можливості і все ж подолає в собі перешкоди і почне відновлювати суднобудування в Україні в цілому. Я вдячний компанії «НІБУЛОН», яка відроджує ці традиції. Упевнений, що незабаром побудовані компанією судна стануть основою українського судноплавства».

 «Саме ініціативи «НІБУЛОНа» об’єднують, а не роз'єднують громаду. Саме за допомогою таких компаній ми побудуємо вільну соборну Україну».

Голова Миколаївської  ОДА О. Савченко

 

«Я вдячний компанії «НІБУЛОН» і особливо Герою України Олексію Вадатурському. Це патріот з великої букви і людина з великої букви. Він знайшов і інвестиційні ресурси, і рішення в своєму серці».

«Компанія «НІБУЛОН» – це генератор великих позитивних змін, вона сьогодні дає імпульс, а він розходиться по всій країні».

Голова Херсонської ОДА А. Гордєєв

«Пишаюсь нашим інвестором і хочу подякувати Олексію Опанасовичу, за його відповідальність перед людьми… Пишаюся та мрію, аби кожна об’єднана громада Запорізької області знайшла такого інвестора, який вдихнув у село  нове життя та відродив віру людей у власне майбутнє».

«Якби у нас було більше таких компаній, як «НІБУЛОН», то Україна була б попереду всіх країн Європи».

Голова Запорізької ОДА К. Бриль

«Компанія «НІБУЛОН» дійсно доводить  своїми  діями  розвиток  української економіки, української держави,  робить свій внесок в інфраструктуру України».

«Я  зрозумів,  що в битві за Дніпро Ви один  в полі воїн. Але віднині Ви  вже не один. Посольство Нідерландів в Україні запустило програму з розвитку   Дніпра». 

  Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Кейс Кломпенхаувер

 
«Такі компанії, як НІБУЛОН надихають бельгійців вести бізнес і інвестувати в Україну.

Ця компанія розвиває найкраще з українського підприємництва, зокрема у  Миколаєві.  Суднобудування  – це традиція та історія цього міста, і «НІБУЛОН» сприяє тому, щоб цей досвід та ця спадщина не зникли».

Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Люк Якобс


«Тільки успішні підприємства, такі як «НІБУЛОН», можуть досягти успіху в  отриманні фінансування з-за кордону провідних фінансових інституцій.  Довгострокове планування, створення гідних робочих місць, турбота про  свого співробітника, освітні проекти, піклування про навколишнє середовище, співпраця з місцевими громадами. Здавалося б, мова йде про  якесь мегасучасне підприємство в США або Центральній Європі. Але  це «НІБУЛОН», для якого ці риси характерні».

Заступник Надзвичайного і Повноважного посла Швейцарії в Україні Крістоф Шпеті

 

«Те,  що я тут побачив – це грандіозно і масштабно! З іншого боку той флот,  що   ви   маєте,   є   демонстрацією   великої творчої енергії  керівництва  фірми.  «НІБУЛОН»  –  це  видатна  компанія  не  лише  в українських  масштабах,   вона   є   серйозним   світовим гравцем. Я  переконаний,  що  у суднобудуванні ви матимете такі ж успіхи, як і в  експорті зерна».

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук

 

Тож очевидно, що як міжнародна спільнота, так і керівники нашої держави високо оцінюють нашу роботу і вважають її дуже важливою для розвитку України. І я дуже пишаюся і ціную це, бо сам добре розумію, як керівник компанії, як легко працювати, коли є підтримка та злагоджена робота команди однодумців  і як складно змінювати щось у нашій країні, коли деякими міністерствами керують люди, які не є членами команди реформ. І від цього страждає в першу чергу народ України. 

Ми, зі свого боку, робимо все, щоб допомогти нашій державі розвиватися і створити гідні умови для життя кожного українця, залучаючи іноземні інвестиції та реалізуючи масштабні інфраструктурні проекти в Україні.  

І лише Ви, пане міністре, не помічаєте або не хочете помічати наші виробничі досягнення та переваги від роботи вітчизняної компанії для України. Утім маєте чудову нагоду в якості вибачення за всі ці безпідставні звинувачення на нашу адресу завітати на урочисте відкриття нашого чергового десятого річкового перевантажувального термінала компанії «НІБУЛОН» у м. Гола Пристань (Херсонська область) 14 липня 2017 року. Початок заходу об 11:00. До речі, свою участь у заході вже підтвердили керівники провідних міжнародних фінансових інститутів та представники дипломатичних місій країн ЄС.

Олексій Вадатурський

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.