Європейський Банк Реконструкції та Розвитку ставить «НІБУЛОН» у приклад міжнародній спільноті

27 лютого 2012 року в м. Касабланка, Марокко, проходив міжнародний форум «Стимулювання зростання та інвестицій в перехідний період», присвячений покращенню інвестиційного клімату в країнах Північної Африки.

27 лютого 2012 року в м. Касабланка, Марокко, проходив міжнародний форум «Стимулювання зростання та інвестицій в перехідний період», присвячений покращенню інвестиційного клімату в країнах Північної Африки.

Організатором заходу виступив Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (EBRD), за підтримки Центра середземноморської інтеграції (CMI), Головної конфедерації марокканських підприємств (CGEM), Центра молодих лідерів (CJD) та Марокканської асоціації жінок-підприємців (AFEM).

Міжнародний фінансовий інститут розпочинає реалізацію серії інвестиційних проектів в регіоні, тож керівництво ЄБРР запросило до участі і компанію «НІБУЛОН» – як зразкове підприємство, яке реалізовує власну інвестиційну програму за фінансової підтримки банку (загальною вартістю 470 млн доларів США, з яких освоєно понад 252 млн доларів), аби компанія поділилася своїм успішним досвідом співпраці із ЄБРР, продемонструвавши можливість розвитку інвестиційних починань в країнах, що розвиваються.

Нагадаємо, що 2010 р. компанією було отримано кредит від міжнародної установи в розмірі 50 млн доларів США. У листопаді 2011 р. ЄБРР визнав ТОВ СП «НІБУЛОН» переможцем Української програми підвищення енергоефективності (UKEEP) у номінації «Проект з найбільшим енергозбереженням».

На початку заходу до учасників та гостей із вітальним словом звернувся Абделіла Бенкіран, голова уряду Марокко, та Джонатан Чарльз, директор з комунікацій ЄБРР.

Серед учасників форуму варто виділити: Нізара Барака, міністра економіки та фінансів Марокко; Абделькадера Амара, міністра промисловості, торгівлі та нових технологій Марокко; Еріка Берглофа, головного економіста ЄБРР; Гордона Байнаї, колишнього прем’єр-міністра Угорщини; Божидара Джеліча, колишнього заступника прем’єр-міністра Сербії; Мохамеда Хорані, президента Головної конфедерації марокканських підприємств; Хазіма Себата, президента Центра молодих лідерів; Сорайю Бадро, президента Марокканської асоціації жінок-підприємців.

Компанію «НІБУЛОН» на зустрічі представляв начальник фінансового відділу Андрій Михайлюк. У своїй доповіді перед топ-політиками країн (Центральної та Східної Європи, а також Марокко та Туреччини), представниками бізнесових кіл він висвітлив основні сторони діяльності компанії, а також зробив акцент на ключових моментах інвестиційного проекту, який реалізується за фінансової підтримки ЄБРР, зокрема на:

– зведенні мережі сучасних елеваторних комплексів та перевантажувальних терміналів;

– будівництві власного буксирного флоту;

– створенні та постійному розвитку системи контролю за якістю зернової продукції;

– удосконаленні логістичного ланцюга із використанням українських водних артерій;

– отриманні вітчизняним виробником більш високих цін за продукцію, зокрема через географічну близькість до підприємств компанії і відтак здешевленні собівартості;

– розширенні географії поставок та ін.

В унісон виступу Андрія Михайлюка представники ЄБРР наголосили, що інвестиційний проект української національної компанії відіграє важливу роль в розвитку інфраструктури і відродженні водних артерій, які наразі (крім «НІБУЛОНа») активно  не використовуються. Тим паче, що граничні витрати зовнішніх факторів (шум, аварії, забруднення, зміни клімату, затори) річкового судноплавства вдвічі менші у порівнянні з дорожнім автотранспортом. За їх словами, перевезення річковим транспортом на 30-60% дешевше, аніж залізницею, і на 90% – ніж автотранспортом. Також за оцінками фахівців міжнародної фінансової установи, реалізація «НІБУЛОНівського» інвестпроекту дасть змогу зменшити до 13 тисяч тонн викиду вуглецю на рік.

Форум у Марокко став початком пошуків варіантів реалізації інвестиційної програми ТОВ СП «НІБУЛОН» на африканському континенті. Під час заходу Андрій Михайлюк також провів ряд двосторонніх перемовин із лідерами країн, керівниками компаній – потенційними покупцями українського зерна.

Ні для кого не секрет, що «НІБУЛОН» впевнено утримує лідируючі позиції на зерновому ринку України, а на міжнародному ринку авторитет компанії не викликає будь-яких сумнівів. Міжнародні експерти країн-імпортерів зерна позиціонують підприємство як українську національну компанію, яка представляє Україну.

В нелегкій, але чесній та відкритій боротьбі з транснаціональними світовими компаніями, «НІБУЛОН» здійснює поставки сільськогосподарської продукції в більш ніж 60 країн світу (від Мексики до Японії).

«В результаті форуму, проведених переговорів, – зазначає Андрій Михайлюк, – компанія «НІБУЛОН» була комплексно презентована імпортерам Північної Африки, – регіону, країни якого традиційно імпортують сільськогосподарську продукції з США, Аргентини, Бразилії. Відтак можна цілковито розраховувати, що це дозволить нам розширити географію українського експорту, встановивши торговельні та інвестиційні відносини як з марокканськими покупцями, так і з іншими африканськими імпортерами».

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН