Філія «Вознесенська» – невід’ємна інвестиційна складова

Чергова робоча нарада на будівельному майданчику філії «Вознесенська» відбулася минулої суботи. Одне з основних питань наради стосувалося чіткого дотримання строків виконання робіт. Менш ніж півтора місяці залишилось до завершення будівництва – і на сьогодні кожен день, подекуди кожна година матимуть вирішальне значення.

Трохи більше ніж за 50 днів буде введено в експлуатацію сучасний перевантажувальний термінал компанії «НІБУЛОН» – вже другий на Миколаївщині. Підприємство буде здатне приймати до 10 тис. тонн сільгосппродукції за добу, відвантажуючи її (в тому числі і на експорт) на власні несамохідні судна, збудовані у Миколаєві.

За словами генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського, це буде високотехнологічний автоматизований комплекс, що включатиме близько 45 об’єктів.

Серед них – цілодобове кафе для потреб працівників та гостей; адміністративно-лабораторний корпус із оснащеною за кращими світовими стандартами лабораторією, побутовими приміщеннями та всіма необхідними для працівників й гостей зручностями; ваговий комплекс; потужні зерносховища по 5,5 тис. тонн кожне, автомобілерозвантажувач із транспортними галереями, що дозволить приймати одночасно три культури; лінія з відвантаження зерна на несамохідні судна та ін. До цього варто додати і альтернативні схеми енергозабезпечення, в тому числі сучасні сонячні батареї; і систему відеоспостереження на всій території; і автономне водозабезпечення очищеною водою. А ще сучасні бетонні шляхи та під’їзні дороги, величезна стоянка для 200 вантажівок, велосипедна парковка, фірмовий ландшафтний дизайн.

Тож наразі будівництво знаходиться на піку. Тут цілодобово працюють близько 30 підрядних організацій – і вже з середини травня почнуть завершатися будівельні роботи, даючи старт роботам з оздоблення та монтажу обладнання.

Зокрема, до кінця квітня будуть завершені роботи із будівництва другого поверху лабораторно-адміністративного корпусу. Повністю ж об’єкт фахівці ТОВ «ТавріяМонолітБуд» завершать у першій декаді травня.

Також до кінця квітня низка підрядних організацій завершує будівництво фундаментів під зерносховища місткістю 5,5 тис. тонн (ФОП Кондратюк В. С., ПП «Транс віт», ТОВ «ВФ ВЗАЄМОДІЯ»). На початку травня їм на зміну заходять підрядники, розпочинаючи власне монтаж силосів.

Щодо приміщення механічної майстерні, то до 1 травня будівельниками ТОВ «СМУ-25» буде завершено  зведення всієї будівлі.

Стартував монтаж металоконструкцій робочої башти. Так, фахівці ТОВ «Будівельна Компанія» вже до 29 квітня виконає ці роботи наполовину – на позначці 24 м.

Розташована поруч перехідна галерея буде збудована у цей же строк (ТОВ «Полтаваспецмонтаж»).

Через декілька днів будівельники ТОВ «Астарта Млинелеваторбуд» виконають нульовий цикл одного з трьох автомобілерозвантажувачів. На початку травня його безпосередній монтаж розпочне ТОВ «ЦКС ГРУП».

Що стосується вагового комплексу, яким займаються ТОВ ВКФ «БУЛАТ» (ваги) та ТОВ «Житлорембуд-НІКА» (операторна), то до кінця квітня на місці ваг вже буде встановлено фундаментну плиту, а кладка стін операторної буде готова на 80 %.

Аналогічна готовність (80 %) на цей час складе і щодо кладки стін кафе термінала (ТОВ «ДІ КОР-БУД»).

У цілому, темпи робіт, продемонстровані партнерами компанії, є цілком задовільними як за якістю, так і за та оперативністю.

Генеральний директор «НІБУЛОНу» відзначив, що зацікавлення інвестиційним проектом компанії висловив новий міністр економічного розвитку України Степан Кубів. А давній фінансовий партнер компанії, Європейський банк розвитку та реконструкції, пообіцяв виділити кошти для будівництва ще двох аналогічних об’єктів транспортної інфраструктури.

Він наголосив, що на Українському Інфраструктурному Форумі 2016, який відбувся нещодавно, було ознайомлено учасників з проблемами розбудови внутрішніх водних шляхів та річкового транспорту України.

«Сьогодні наша компанія єдина в Україні системно інвестує в розвиток водного транспорту та річкової логістики України. Наші фахівці добре вивчили досвід країн Європейського Союзу, США, Республіки Білорусь з використання внутрішнього водного транспорту. За роки роботи нами інвестовано 1,6 млрд доларів США в річкові перевантажувальні термінали і причали на Дніпрі та Південному Бузі. «НІБУЛОН» єдиний в Україні будує транспортні судна внутрішнього та змішаного плавання: вже створено флот чисельністю 48 одиниць; у 2016 році буде збудовано і введено в експлуатацію 6 нових суден. Компанія перевозить внутрішніми водними шляхами України близько 2 млн тонн вантажів на рік (в планах – 3 млн тонн на рік). Окрім того, підприємство здійснює поглиблення Південного Бугу без державної підтримки, власними фінансовими та технічними засобами, відновлюючи судноплавство на ділянці 134 км», – додав Олексій Вадатурський.

Факт, над яким варто замислитися: щорічно на ремонт доріг, що знаходяться у жахливому стані, в Україні витрачається до 20 млрд гривень. Цих коштів вистачило б на те, аби відновити 1500 км українських судноплавних шляхів. Це 1500 км природних, екологічно чистих, без вибоїн та ям судноплавних шляхів, в ремонт яких не потрібно щорічно інвестувати кошти. Державі просто потрібно створити належні умови для залучення інвестицій в цю галузь.

І як тут не згадати досвід сусідів-білорусів щодо успішного використання р. Прип’ять: перевезення вантажів автотранспортом або залізницею там, де це можна зробити водним шляхом, заборонено на державному рівні. Або досвід США та її головної артерії – Міссісіпі, навколо якої вибудована економіка країни. На жаль, наш могутній Дніпро сьогодні таким ставленням до себе та належним завантаженням похвалитися не може.

Пропонуємо вашій увазі відеорепортаж, зроблений журналістами INSHE.TV.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.