Голова спецкомісії із зариблення: «Компанія «НІБУЛОН» вносить один із найбільших вкладів до відновлення водойм Запорізької області»

11–12 листопада 2019 року у с. Тернівка Запорізької області компанія «НІБУЛОН» провела другий етап зариблення Дніпра 10 тоннами товстолобика на загальну суму близько 600 тис. грн, а також висадила більше 200 молодих дерев верби і берези.

До екологічних заходів компанії долучилася громада с. Тернівка, представники місцевого самоврядування, вчителі і школярі Тернівського навчально-виховного комплексу. За процедурою зариблення слідкувала спеціальна комісія у складі представників Управління Державного агентства рибного господарства та Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, органів місцевого самоврядування.

– На сьогоднішній день ТОВ СП «НІБУЛОН» вносить один із найбільших вкладів до відновлення водойм Запорізької області, зокрема що стосується поповнення рибного фонду, – зазначила Оксана Каменова, голова спецкомісії із зариблення і головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області.

– Над питанням визначення виду і кількості мальків працювали фахівці-дослідники Інституту рибного господарства НААН України. У с. Тернівка перший етап  зариблення р. Плоска Осокорівка відбувся навесні 2019 року в період активного будівництва третього підприємства компанії в Запорізькій області. Тоді ми випустили у річку понад 1,7 тонн строкатого товстолобика на суму близько 102 тис. грн. Цього разу ми поповнили біоресурси річки 10 тоннами особин товстолоба на суму близько 600 тис. грн. Якщо в майбутньому буде необхідність проведення додаткових обсягів днопоглиблювальних робіт, вони обов’язково будуть супроводжуватись поповненням популяції риби у річці, а обсяги зариблення та видовий склад знов визначать науковці на підставі спостережень та  відповідних досліджень, – додала інженер з охорони навколишнього середовища компанії Ірина Плошник.

Компанія «НІБУЛОН» як соціально відповідальне підприємство на власному прикладі популяризує екологічно безпечну та відповідальну підприємницьку діяльність – впроваджує власні енергозберігаючі та природоохоронні програми, на регулярній основі виділяє значні кошти на охорону навколишнього середовища та попередження вичерпання природних ресурсів. Також в місцях будівництва та експлуатації кожного з підрозділів компанії проводяться відповідні екологічні заходи, в тому числі із зариблення річок та озеленення місцевості.

Як зазначив Тернівський сільський голова Віктор Лаврик:

– З моменту появи у нашому селі підприємства, окрім нових робочих місць, які створив тут «НІБУЛОН» і для тернівців, і для жителів навколишніх сіл, у нашому населеному пункті відновили існуючі й збудували нові дороги, провели сучасне вуличне освітлення, відремонтували дахи приміщень школи, клубу, спортивного комплексу. Компанія «НІБУЛОН» допомагає нам робити життя тернівців комфортним. Тепер за його фінансування ми проводимо масове озеленення берегової зони і території сільської ради, а це – безперечний вклад у майбутнє не лише Тернівки, але й Запорізької області в цілому.

Директорка Тернівського НВК Ірина Соболь зі свого боку підкреслила, що екологічна кампанія та інші соціальні проєкти, які обіцяв жителям села Олексій Опанасович Вадатурський, активно втілюються:

– Упродовж декількох тижнів діти нашого навчально-виховного комплексу активно брали участь в озелененні села Тернівка – вони допомогли висадити саджанці горіхів біля школи, а також молоді дерева верби та берези на території сільської ради і вздовж берегової зони, які придбав «НІБУЛОН». Тепер у нашому селі буде гарно і затишно.

Таким чином цього року за ініціативи та фінансування компанії «НІБУЛОН» у Тернівці з’явилися 862 саджанці декоративних та плодових дерев і 116 кущів троянд на загальну суму 167 тис. грн. Молоді верби і берези, висаджені на узбережжі р. Плоска Осокорівка, згодом виконуватимуть важливу берегоукріплювальну функцію.

– «НІБУЛОН» вдихнув життя у наше село, – підсумувала директорка місцевого будинку культури Ольга Іванова. – Із появою підприємства Тернівка наче ожила: активізувався культурний розвиток, почались інтенсивні роботи із відновлення соціальних та інфраструктурних об’єктів. Жителі села охоче приєднуються до заходів компанії і на власні очі бачать результати.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН