Іноземні селекціонери готують для України „насіннєвий бум”

В період з 12 по 19 листопада 2012 року група співробітників ТОВ СП «НІБУЛОН» відвідала американську компанію „NUSEED”. Ціллю поїздки стало підвищення кваліфікації у вирощуванні та доопрацюванні сорго, укладення домовленостей на придбання гібридів сорго.

Навчання персоналу – обов’язковий та взаємовигідний процес для компанії „НІБУЛОН” та її фахівців. Здобуваючи досвід в Україні та за кордоном, працівники мають можливість підвищити свою кваліфікацію, працювати краще, а підприємство завдяки цьому формує власну команду висококваліфікованих фахівців, покращує свою репутацію.

В рамках такого корпоративного стандарту, в період з 12 по 19 листопада 2012 року група співробітників ТОВ СП «НІБУЛОН» відвідала американську компанію „NUSEED”. Українські фахівці були запрошені керівництвом американської компанії, враховуючи особливості аграрного ринку та, зокрема, лідерські позиції „НІБУЛОНа” у вітчизняному агросекторі.

Нагадаємо, що 13 серпня 2012 року генеральний директор компанії „НІБУЛОН” Олексій Вадатурський за участю заступника з виробництва Костянтина Хмельницького провели переговори з представниками компанії „NUSEED”, які в рамках свого офіційного візиту до України відвідали наше підприємство.

Цього разу до складу групи увійшли: Андрій Сироватко, заступник генерального директора в Луганській та Харківській областях; Катерина Ковальська, начальник торговельного відділу; Яків Пінчук, начальник виробничого відділу; Олександр Терещенко, директор ДП „Лідієвське”; Володимир Бердик, директор філії „Снігурівська”; Микола Безкоровайний, директор філії „Сватівська”; Володимир Голуб, головний агроном філії „Біловодська”.

Ціллю поїздки стало підвищення кваліфікації у вирощуванні та доопрацюванні сорго, а також укладення домовленостей на придбання гібридів сорго – напряму у виробників.

Під час візиту до США фахівці „НІБУЛОНа” відвідали офіс американського відділення „NUSEED” (м. Чикаго, штат Іллінойс), де зустрілись із керівником Енді Томасом. До речі, компанія створена у 2002 році і займається вирощуванням насіння сорго, ярового рапсу, соняшника. Основними імпортерами насіння виступають США, Австралія, Південна Америка. Поступово долучається до них і Україна.

В м. Амарілло (штат Техас) фахівці української компанії відвідали компанію „Richardson–seeds” (селекційно-технологічну базу корпорації „NUFARM”), яка займається виробництвом насіння сорго. В її бізнес-портфелі нараховується 30 видів сорго, насіння продається до 50 країн світу, в тому числі і в Україну (під торговою маркою „Raelin”).

У м. Фарго (штат Північна Дакота) фахівці „НІБУЛОНа” ознайомились із діяльністю та виробничим процесом компанії „SEED-2000” – селекційно-технологічною базою соняшника корпорації „NUFARM”. Займаючись селекцією насіння, американці прагнуть  підвищити врожайність, домогтися стійкості насіння до гербіцидів, збільшити відсоток вмісту олії.

Знайомлячись із виробничою базою американських компаній, наші спеціалісти вивчили процес створення батьківських ліній на підприємстві, а також процеси очищення, калібрування, протруєння, фасування продукції. Мали змогу вони поспостерігати і за проведенням лабораторних аналізів (як внутрішніх, так і державних) безпосередньо при виробництві насіння.

Як зазначили американські фахівці, професійний рівень співробітників компанії „НІБУЛОН” відповідає рівню іноземних спеціалістів, а подекуди є вищим. Не поступається „НІБУЛОН” американським компаніям і рівнем організації праці, рівнем технологічного обладнання виробничих процесів та ін.

Нині корпорація „NUFARM” і зокрема компанія „NUSEED” лише починають відкривати для себе європейські ринки. Але висока якість їх насіннєвого матеріалу (зокрема сорго та соняшника) вже давно і добре зарекомендувала останніх на світовому ринку. Сьогодні Україна входить до складу найбільш бажаних імпортерів насіння, а лідер вітчизняного аграрного сектору – компанія „НІБУЛОН” – тим паче. На думку керівництва „НІБУЛОНа”, першим кроком на шляху до налагодження співпраці із іноземними постачальниками стануть пробні закупівлі американських насіннєвих гібридів та подальші висіви демонстраційних ділянок, зокрема з різною густотою сівби. Укладення відповідних угод, на які вже є попередні домовленості, „НІБУЛОН” запланував вже на перше півріччя 2013 року.

Для довідки. Компанія „NUSEED” входить до складу міжнародної корпорації „NUFARM”. Сама корпорація створена в 1957 році в м. Мельбурн (Австралія) і є провідним виробником пестицидів у світі, основним постачальником пестицидів в Австралії, продаючи препарати у 100 країн світу та маючи виробничі потужності в 125 країнах світу. Вона виробляє гербіциди, фунгіциди, пестициди, є світовим лідером з виробництва гліфосату. Реалізація продукції складає 43 млрд доларів США в рік.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН