Коментар Олексія Вадатурського щодо ситуації на філії «Золотоніська»

1 липня на території України, зокрема, в Черкаській області пройшли сильні зливи та буревії, які призвели до значного пошкодження та руйнування житлових будівель і промислових об’єктів, а також відключення енергопостачання, перекриття автошляхів тощо.

В епіцентр негоди потрапив і елеваторний комплекс для відвантаження зернових та олійних культур філії «Золотоніська» ТОВ СП «НІБУЛОН».

Ситуацію коментує генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський:  

- Стихійні метеорологічні явища у вигляді урагану та зливи з градом, на превеликий жаль, не обійшли стороною і наше підприємство та накоїли багато шкоди. За даними метеорологів, швидкість вітру сягнула 32 м/с, що класифікується як ураган.

Мені приємно відзначити, що жоден працівник нашого підприємства не отримав тілесних ушкоджень.  У той же час їхні домівки постраждали значною мірою. Тож насамперед ми надали їм фінансову допомогу, щоб вони могли відновити своє житло.  

Що ж стосується нашого підприємства, можу зазначити, що основні виробничі об’єкти: робоча башта, нижні галереї, трансформаторна підстанція, енергорозподільні пункти, лінії прийому зерна з автомобільного транспорту, лінії відвантаження зерна на залізничний транспорт та лабораторний комплекс, основні комунікації (каналізаційні мережі та водопостачання) – знаходяться в робочому стані, адже залишилися непошкодженими.

Ще вчора енергозабезпечення нашого підприємства відбувалося за рахунок резервного електропостачання, а тільки сьогодні відновлено централізоване електропостачання.

На превеликий жаль, незаповнені металеві ємності для зберігання сільгосппродукції, які на той момент були вже підготовлені до приймання зерна нового врожаю, зазнали значних пошкоджень та частково зруйновані. Епіцентр буревію перебував на території нашого підприємства трохи більше 5 хв, але пройшовся по металевих ємностях двічі, і цього виявилося достатньо, щоб, як вже писали ЗМІ, зірвати деякі з них та відкинути на кількасот метрів на залізничну колію ст. «Пальміра» Одеської залізниці, яка пролягає поряд із територією нашого підприємства. Внаслідок цього, рух вантажних та пасажирських потягів  на відрізку лінії ст. Гребінка – ст. ім. Тараса Шевченка було призупинено.  Після проведення відновлювальних робіт, орієнтовно через 10 годин, рух було відновлено.  На мою думку, якби металеві ємності були заповнені зерном, таких пошкоджень та руйнувань вони б не зазнали. 

Усе зерно, яке зберігалося на той час на підприємстві, не пошкоджено. Саме в ці дні, сільгосппродукція відвантажується на залізничний транспорт та переміщується на інші термінали компанії для подальшого її експорту згідно з  графіком.  

Майно цього підприємства застраховане, тож зараз наші фахівці працюють разом зі спеціалістами страхової компанії з питань оцінки збитків та їх відшкодування. Порозуміння з ними є.

На жаль, від таких обставин непереборної сили не застрахований ніхто. Це може трапитися будь з ким. Підприємство, що межує з нашим, теж зазнало досить великих втрат: частково зруйновані виробничі об’єкти, пошкоджена сільськогосподарська техніка. Річ у тім, що територія цього підприємства велика, тому вітру будь-якої сили було де розігнатися. Об‘їжджаючи навколишні території, я бачив, що дерева повиривало з корінням. Насправді, таке я бачив тільки по телебаченню або ж чув від очевидців, які спостерігали за стихією з вікон.

Для нашої компанії така подія стала ще одним викликом. Але протягом двох місяців підприємство буде відбудоване і працюватиме в штатному режимі. Більше того, ми його ще й модернізуємо та впровадимо новітні технології, яких тут не було раніше, адже філія була збудована майже десять років тому. Безумовно, модернізація підприємства буде відбуватися не за рахунок страхової компанії. Колектив підприємства повністю підтримує таке рішення.

Сільгосптоваровиробники, які співпрацюють з нами і здають свою продукцію на цей елеватор, теж поставилися з розумінням до ситуації, яка склалася, і до відновлення  його роботи будуть доставляти зерно на інші термінали компанії, що розташовані в цьому регіоні. 

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.