Компанія «НІБУЛОН» розпочинає другий етап днопоглиблення Південного Бугу

Напередодні новорічних свят, 30-го грудня, компанія «НІБУЛОН» розпочала другий етап днопоглиблювальних робіт за проектом на судновому ході р. Південний Буг.

Роботи стартували з найбільшого перекату суднового ходу Південного Бугу - Костянтинівського   перекату.

На цьому етапі передбачено поглиблення Костянтинівського перекату до 2,5 м.  Загальна довжина ділянки днопоглиблення на перекаті становить 2 км.  В цілому, робоча глибина фарватеру річки буде доведена до 2,5 м.

Роботи виконуватимуться за допомогою унікального самохідного надпотужного днопоглиблювального судна «Миколаївець», який з моменту введення в експлуатацію став практично нарозхват. Так, після проведення у листопаді цього року експерименту з поглиблення скелястого дна на одному з найнебезпечніших порогів Дніпра в районі м. Кам'янське Дніпропетровської області, днопоглиблювальне судно виконало великий обсяг робіт на причалі суднобудівного заводу компанії, де проходить реконструкція сліпу, а також на місці будівництва нового комплексу з перевалки зернових та олійних культур у складі перевантажувального термінала ТОВ СП «НІБУЛОН» у Миколаєві. І тепер, не гаючи часу, «Миколаївець» почне виконувати складні роботи, одночасно випробовуючи надсучасну техніку, на Південному Бузі.

Днопоглиблювальні роботи, зважаючи на досить теплу зиму, проводитимуться кожного погожого дня та мають бути завершені до початку нересту. Після завершення днопоглиблення на Південному Бузі, компанія планує перейти до великих планів на Дніпрі, у районі будівництва нових перевантажувальних терміналів.

На сьогодні вантажний флот компанії «НІБУЛОН»  ходить недозавантаженим на 20 %.  Таким чином, виконання компанією другого етапу днопоглиблення дозволить повністю завантажувати несамохідні судна проекту В2000, що були спеціально збудовані для використання на  Південному Бузі, а отже, і скоротити кількість виконуваних барже-рейсів та витрати на транспортування. Окрім того, це вивільнить буксири і несамохідні судна компанії для виконання інших рейсів, наприклад, дасть можливість додатково виконати 30 барже-рейсів з філії  «Кременчуцька» (Полтавська обл.)  і додатково транспортувати водою 120 000 тонн вантажів, що вивільнить автошляхи країни додатково ще на 5 тис. вантажівок. 

Поглиблення Південного Бугу до 2,5 м також дасть можливість запустити річкою більш сучасні (порівняно з пасажирськими суднами типу «Полісся», що виконували регулярні рейси в минулому році)  судна з підводними крилами типу «Восход», що мають більшу швидкість та пасажиромісткість (77 місць).  

Нагадаємо, що старт першому етапу реалізації проекту «Поліпшення судноплавних умов водних шляхів р. Південний Буг від м. Вознесенськ до м. Миколаїв» у жовтні 2015 р. дав особисто Президент України Петро Порошенко, який перебував з діловим візитом на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН».  У результаті проведення власними силами та за власний кошт компанії днопоглиблювальних робіт судноплавними стали 134 км Південного Бугу, і 24 серпня 2016 року вперше за чверть століття до м. Вознесенська прийшов вантажний флот. Таким чином, лише за навігацію 2016 року судноплавна компанія здійснила 170 рейсів Південним Бугом, транспортувавши при цьому 300 тис. тонн зернових та олійних культур. У результаті підприємство в 6 разів перевершило найкращий показник радянських часів з обсягів річкових перевезень та розвантажило автомобільні шляхи Миколаївщини на близько 12,5 тис. вантажівок.

Окрім того, завдяки виконанню днопоглиблювальних робіт на Південному Бузі було також відновлено річкові пасажирські перевезення. Так, 13 травня компанія «НІБУЛОН» запустила регулярні пасажирські перевезення за маршрутом «Вознесенськ – Ковалівка – Нова Одеса – Миколаїв».

Поліпшення судноплавних умов водних шляхів річки Південний Буг це черговий крок до утвердження України як морської держави.

Тема конкурентоздатності водного транспорту в країнах Європи є давно закритою та не піддається дискусії, адже там він визнаний найбільш економічним та екологічно чистим видом транспорту. В Україні, на жаль, питання розвитку перевезень водним транспортом й досі залишається відкритим та невирішеним, як і супроводжувальні питання відродження річкових транспортних артерій. Тож, наша компанія змушена самостійно вирішувати ці питання.

© 2021 ТОВ СП НІБУЛОН