«Креді Агріколь» знов на «НІБУЛОНі»!

8 липня 2011 року перевантажувальний термінал компанії «НІБУЛОН» у м. Миколаїв відвідали представники регіональних відділень – акціонери «Креді Агріколь Банк». Саме від цих людей сьогодні залежить робота та присутність французького банку в Україні.

8 липня 2011 року перевантажувальний термінал компанії «НІБУЛОН» у м. Миколаєві відвідали представники регіональних відділень – акціонери «Креді Агріколь Банк». Саме від цих людей сьогодні  залежить робота та присутність французького банку в Україні.

«Креді Агріколь Банк» – це універсальний банк, власником якого є одна з найбільших фінансових груп Європи – «Credit Agricole Group» (Франція). Банк працює на фінансовому ринку України з 1993 року і надає повний спектр сучасних банківських послуг корпоративним і приватним клієнтам. Відповідно до класифікації Нацбанку України банк входить до групи великих банків. «Credit Agricole Group» – визнаний світовий лідер на ринку фінансових послуг, найбільший банк Європи за рівнем доходів від роздрібного банківського бізнесу, володіє 28% ринку роздрібних банківських послуг Франції. Входить до ТОП-10 найбільших світових банків за розміром акціонерного капіталу і займає третє місце за обсягом загальних активів.

Із «Credit Agricole Group» ТОВ СП «НІБУЛОН» співпрацює з 2008 року.

11-12 травня 2010 року представники «Credit Agricole Group» у складі офіційної французької делегації були в гостях у миколаївської компанії і відвідали перевантажувальний термінал та філію «Снігурівську».

16 червня 2011 року підприємства компанії «НІБУЛОН» відвідало керівництво «Креді Агріколь Банк». У складі делегації – Голова наглядової ради «Креді Агріколь Банк» Франсуа Піншон, Голова Правління Філіп Гідез, Член Правління Лариса Бондарєва, Радник Правління з питань сільського господарства Жан-Жак Ерве, директор Одеської міжрегіональної дирекції Руслан Сивопляс.

8 липня 2011 року французька делегація вирішила відвідати термінал миколаївського партнера – як зразок успішно функціонуючого підприємства з сучасною лабораторією, високим контролем якості продукції, забезпеченням найкращих умов як для працівників так і для партнерів компанії.

У рамках візиту відбулась зустріч представників «Креді Агріколь Банк» з генеральним директором ТОВ СП «НІБУЛОН», Героєм України Олексієм Вадатурським.

У ході бесіди представники «Креді Агріколь Банк» звернулись до Олексія Опанасовича з питаннями, що сьогодні є найбільш актуальними та нагальними для іноземних інвесторів. Переважна більшість їх стосувалась умов роботи та інвестування в Україні для українських та іноземних компаній, а також проблем, викликаних нестабільністю державної політики в аграрному секторі України.

«Якщо вас цікавить сільське господарство України, то ви можете звернутися до нас – і ми розповімо про все, що відбувалося і нині відбувається в українській аграрній сфері», – розпочав на правах господаря Олексій Вадатурський.

Розповівши про історію становлення компанії «НІБУЛОН», він зупинився на співпраці із фінансовими установами, зокрема французькими, відмітивши: «Ми вдячні за плідну співпрацю банкам Франції – нашим партнерам («BNP Paribas Bank», «Credit Agricole Group», Natixis та ін.). На нашу думку, це одні із найбільш потужних банків серед усіх європейських країн – це підтверджує й те, що минулорічна фінансова криза їх майже не торкнулася».

«Що стосується українських реалій, – мовив далі Олексій Вадатурський, – то останнім часом спостерігається відхід від вільного економічного розвитку, простежується вплив окремих державних органів на діяльність бізнесу. Наша компанія відчуває на собі вплив державних органів, зокрема податкових, митних та інших. Наприклад, ми були позбавлені квот на експорт сільськогосподарської продукції і п’ять місяців підприємство фактично простоювало. Але ми звернулися до суду і законним шляхом відстояли свої права. Тож виходячи на міжнародний ринок, ми змушені боротися ще й на зовнішньому ринку – із державним протекціонізмом транснаціональних компаній. Україна, на жаль, такої підтримки своїм компаніям не надає».

Українські реалії викликали нерозуміння та осуд у французьких гостей, відтак діалог розвинувся.

«На Вашу думку, кому важче працювати в Україні – іноземній компанії або все ж таки компанії вітчизняній?» – поцікавилися гості у Олексія Вадатурського.

«На мою думку, вітчизняним компаніям набагато складніше працювати в Україні, аніж закордонним. Європейські компанії, розвиваючи бізнес в Україні, відчувають підтримку з боку своєї держави, яка захищає їх інвестиції. Та попри все ви можете зустрінути скритий супротив – вирішення ваших питань може затягнутися на роки, ви зіштовхнетеся із корупцією в усіх ешелонах влади. Нашій компанії доводиться боротися із такими проявами щодня, відстоюючи права в судах. Яскравий приклад – квотування експорту і сам процес розподілу квот, який прозорим аж ніяк не назвеш. В результаті таких дій окремих державних чиновників і наша компанія, й інші європейські підприємства були позбавлені права експортувати зерно. А збитки від цього несе не лише великий бізнес, а й звичайний аграрій».

Зацікавила гостей і фінансова складова «НІБУЛОНа», на що вони отримали змістовну відповідь.

«Наша компанія проходить аудит в «Ernst & Young» вже більше 12 років. Наш річний прибуток складає від 65 до 168 млн.грн. У 2008-2009 МР (який наразі є найуспішнішим за всю нашу історію) ми експортували майже 5 млн. тонн зернових, а дохід компанії склав 1,5 млрд. доларів».

Розповідаючи про плани подальшої співпраці із фінансовими установами Франції, Олексій Вадатурський зупинив увагу гостей на тих побажаннях, реалізацію яких чекають від закордонних фінансових партнерів: фінансування агарного сектору на 18 місяців; торговельне фінансування в умовах України має бути розраховане мінімум на рік (а не 3 місяці – враховуючи втручання держави у вільний економічний розвиток); тривалість інвестиційного фінансування має складати 5-7 років.

По завершенні зустрічі французькі партнери подякували Олексію Вадатурському за теплу зустріч: «Ми дуже щасливі знов відвідати таке чудове підприємство. Представники нашого банку сьогодні безумовно переконались, що «НІБУЛОН» – це дуже прогресивне підприємство, діяльність якого націлена на майбутнє. Наш банк має досвід співпраці з багатьма французькими сільськогосподарськими компаніями і Ваше підприємство справді нас дуже вразило», – висловив думку колег Радник Правління «Креді Агріколь Банк» з питань сільського господарства Жан-Жак Ерве.

«Ми – патріоти України і прагнемо кращого майбутнього для нашої Батьківщини, - підкреслив Олексій Вадатурський. –  Саме тому ми хочемо співпрацювати з Вами, щоб разом будувати майбутнє України. Саме тому сьогодні я агітую вас співпрацювати з нашою країною!»

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН