Львівські студенти відкрили для себе суднобудівний потенціал України

Днями суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» відвідали студенти географічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Екскурсія відбулася у рамках масштабної загальногеографічної міжзональної практики першокурсників. За словами організаторів, знайомство з суднобудівною верф’ю – це унікальна можливість польових досліджень для майбутніх географів.

– Наші студенти тільки починають вчитися, і це їхня перша практика, яка має маршрут від Полісся до Південної України. Ключовим містом для наших досліджень є Миколаїв, а головним підприємством – ССЗ «НІБУЛОН». Для них судноремонт та суднобудування – це terra incognita. Молоді люди переважно не з цього регіону й ніколи не бачили машинобудівних підприємств. А про підприємства таких масштабів, як ваше, вони навіть й не уявляли, – зазначає Ольга Мамчур, одна із організаторів практики.

І справді, від самого початку екскурсії і до її закінчення подив та захоплення не зникали з облич усіх гостей:

– Це що, якась інша країна? – запитували студенти один в одного, переступивши прохідну суднобудівного заводу.

Фахівці суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» розповіли про історію створення підприємства, специфіку його роботи, а також про реалізацію суднобудівної програми та реконструкцію підприємства.

Довідалися студенти про особливості роботи основних виробничих потужностей суднобудівної верфі. Побачили склад металу з можливістю одночасного зберігання 10 000 т металу, дільницю очищення та ґрунтування металу з лінією консервації металу Rösler, металообробну дільницю, збірно-секційний цех, а також нові, введені в експлуатацію наприкінці 2018 року, склади ізоляційного обладнання (звукова, протипожежна ізоляція суден тощо) та лакофарбових матеріалів.

– Завод дуже вразив нас та наших студентів. Ви – справді прорив в Україні. Цінним є те, що ви комплексно займаєтеся розвитком суднобудівної галузі й розбудовуєте як саме підприємство, так й інфраструктуру. Це вимога часу. На жаль, не усі заводи в Україні такі. Приємно, що тут працює така кількість жінок, а також те, що тут працює велика кількість молоді, – зізнається Ольга Мамчур.

Особливе враження на студентів справили роботи, які тривали на стапельному майданчику підприємства: підготовка та монтаж секцій історичного судна NIBULON MAX.

– Я вперше на такому заводі, вперше я бачу й таке велике судно, і так зблизька (йдеться про NIBULON MAX). Дуже круто, що нам вдалося дізнатися скільки усього нового про процес суднобудування. Я впевнений, що отриманні сьогодні знання та досвід дадуть мені набагато більше, ніж просто прослухана лекція, – розповідає студент Іван.

Наприкінці зустрічі молодь подякувала керівництву компанії за насичену та цікаву екскурсію й запевнила, що отримані сьогодні унікальні знання та досвід стануть запорукою успішного звітування про проходження практики та гарної оцінки за виконану роботу.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН