Непередбачуваний 2020 рік: як він змінив компанію «НІБУЛОН»

Чому навчив нас непередбачуваний 2020 рік.

2020 став роком незвичних форматів та нестандартних рішень, переоцінки цінностей та зміни векторів діяльності для багатьох галузей бізнесу. Сильні та гнучкі рухались вперед, переорієнтовуючись на нові, несподівані для себе інструменти та навіть сфери діяльності. В цьому році наша компанія традиційно була в авангарді, відповідаючи на тренди нового часу і задаючи іншим приклад стратегічно мислячого, свідомого бізнесу. Бути попереду, не реагувати, а передбачувати – складна і відповідальна доля переможця і лідера. «Гарні гравці знаходяться там, де шайба. Великі – там, де вона буде». І сьогодні ми вже там, де на нас чекають виклики майбутнього. Ми стали сильнішими та готовими до нових перемог.

Отже, чому навчив нас непередбачуваний 2020 рік : 

  • Цінувати старих друзів і партнерів 

Вся історія нашої компанії – це показовий приклад ефективного партнерства та надійної співпраці. Протягом 29 років діяльності ми зберігаємо високу довіру іноземних фінансових інститутів, першокласних європейських та українських банків, що є свідченням високої ділової репутації нашої компанії.

Керівництво нашого давнього стратегічного партнера АТ «Креді Агріколь Банк», відвідавши підприємства компанії у червні цього року, відзначило, що незважаючи на коронакризу та загальносвітовий спад економіки, «НІБУЛОН» не збавив темпів росту, стаючи важливим стимулом для відновлення та росту економіки. І велика заслуга в цьому, безумовно, керівництва компанії.  

А в липні Європейський банк реконструкції та розвитку – найбільший міжнародний фінансовий інвестор в Україні і наш багаторічний партнер – надав групі компаній «НІБУЛОН» позику до 27 мільйонів доларів США для забезпечення стабільних обсягів торгівлі, незважаючи на вплив пандемії коронавірусу. Фінансування є частиною пакету солідарності ЄБРР, який спрямований на забезпечення безперервності роботи основних підприємств та послуг, які зазнали економічного впливу від Covid-19. Всього ЄБРР розраховує спрямувати інвестиції в бізнес до 21 мільярда євро за 2020-2021 рр. для боротьби з коронавірусною кризою.

  • Розширяти свою географію 

У 2020 році, незважаючи на коронакризу, ми інвестували 23 млн дол. США у будівництво нового перевантажувального термінала в с. Мар'янське Апостолівського району Дніпропетровської області. Новозбудована філія «Зеленодольська» стала 10-м об'єктом компанії на каскаді Дніпра і першим у цьому регіоні. Термінал побудували протягом трьох місяців із дотриманням усіх заходів безпеки, коли Україна перебувала в умовах карантину через пандемію коронавірусної інфекції. Незважаючи на це, компанії вдалося створити 1500 робочих місць для будівельників з 73 різних організацій зі всієї України, а також забезпечити поставку сучасного обладнання з Італії, Іспанії, Німеччини, Великобританії та інших країн.

На цьому збільшення потужностей компанії у 2020 році не завершилося: у січні ми ввели в експлуатацію нові потужності зі зберігання сільськогосподарської продукції перевантажувального термінала філії «Вознесенська» (Миколаївська обл.), а у грудні – і ємності на філії «Голопристанська».

  • Завжди орієнтуватись на перемогу

Все ж таки у 2020 році знайшлося місце і гарним традиціям.  Вже втретє експерти Національного морського рейтингу України визнали Олексія Вадатурського «Людиною року на водному транспорті». Провідні представники галузі відзначили внесок генерального директора нашої компанії у розвиток інфраструктури внутрішніх водних шляхів і малого суднобудування, розвиток вантажоперевезень Дніпром. Його назвали «єдиним бізнесменом, який намагається побудувати в Україні багатопрофільне підприємство, яке включає в себе морські і річкові перевезення, будівництво суден на українських підприємствах».  

 Традиційно поза конкуренцією «НІБУЛОН» залишається і в номінації «Відновлення флоту». Цього разу компанія отримала перемогу за будівництво найбільшого в історії незалежної України 140-метровго кранового судна NIBULON MAX на суднобудівному заводі «НІБУЛОН». Також серед досягнень 2019 року у розвитку річкового транспорту експерти відзначили введення в експлуатацію в 2019-го нового потужного перевантажувального термінала з відвантаженням зернових та олійних культур компанії «НІБУЛОН» у с. Тернівка Вільнянського району Запорізької області, а також початок будівництва компанією перевантажувального термінала в с. Мар’янське Апостолівського району Дніпропетровської області.

  • Відповідати найвищим стандартам

 У травні 2020 року у нашій компанії відбулася насправді історична подія. Ми пройшли сертифікацію на відповідність ІСМ вимогам міжнародних стандартів ISO, які охоплюють такі сфери застосування як менеджмент якості (ISO 9001:2015 «Системи менеджменту якістю. Вимоги»), екологічний менеджмент (ISO 14001:2015 «Системи екологічного менеджменту. Вимоги») та менеджмент гігієни і безпеки праці (ISO 45001:2018 «Системи менеджменту гігієни та безпеки праці. Вимоги»). Сертифікати підтверджують відповідність ІСМ суднобудівної верфі як міжнародним стандартам на системи управління (ISO), так і національним (ДСТУ). Це дозволить успішно розвивати наші позиції на вітчизняному та міжнародному ринках малого й середньотоннажного суднобудування та судноремонту.

Також суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» має Свідоцтво про відповідність підприємства, видане Регістром судноплавства України, на виконання судноремонтних, суднобудівних та проєктно-конструкторських робіт.

Сьогодні наш ССЗ «НІБУЛОН» – це найсучасніший український суднобудівний завод, на якому працює кожен 5-й суднобудівник країни. Практично кожного місяця із заводського сліпу на воду спускається нове судно. Щороку завод переробляє 10 тис. тонн суднобудівного металу (у тому числі сталь та алюміній). Усі збудовані на нашій суднобудівній верфі судна – це власні проєкти нашої компанії, розроблені з урахуванням великого досвіду будівництва та експлуатації флоту.

  • Прагнути незалежності

 У 2020 році ми почали самостійно здійснювати подачу і забирання вагонів з колії станції Миколаїв-Вантажний до нашого перевантажувального термінала. 

До цього ми провели  величезну роботу: придбали 108 вагонів-хоперів бункерного типу для перевезення зерна моделі 19-6869, локомотив ТГМ 4, а також збудували та ввели в експлуатацію пункт технічного обслуговування залізничного транспорту для огляду, ремонту та мийки тепловозів у Миколаєві. Тепер, отримавши відповідний дозвіл від АТ «Укрзалізниця», тепловоз  «НІБУЛОН» виконуватиме весь комплекс робіт по подачі і забиранню вагонів зі станції Миколаїв-Вантажний до перевантажувального терміналу компанії, оптимізуючи власну роботу та заощаджуючи кошти. Як говорить генеральний директор компанії Олексій Вадатурський, вагони мають бути не просто складом на колесах – а засобом ефективної доставки товару.

  • Цінувати і піклуватися про своє здоров’я та здоров’я інших

Це, напевно, головний висновок, який всі ми зробили в цьому році. Щоб реалізувати найграндіозніші плани, необхідне міцне здоров’я. У 2020 році Україну та весь світ сколихнула пандемія COVID-19. Українські медичні заклади не були готові до такого лиха. 

 Ми миттєво відреагували на ситуацію та зосередили усі свої сили на найголовнішому – боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції. У зв’язку з цим на Миколаївщині було розгорнуто масштабний комплексний проєкт.

Найперше, для діагностики коронавірусу на базі Миколаївського обласного лабораторного центру МОЗ України компанія організувала повноцінний сучасний лабораторний центр, передавши власне обладнання, у якому можна проводити 400 аналізів на наявність/ відсутність коронавірусу в людини методом ПЛР на добу.

 Наступний крок – відновлення опорного медичного закладу Миколаївської області у боротьбі з коронавірусною хворобою – КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб», який на той час перебував у жахливому стані та не був готовий до пандемії. Ми перетворили цей заклад у сучасне медичне містечко, проробивши практично нереальну роботу за такий короткий час.

 На цьому допомога компанії у боротьбі з поширенням пандемії COVID-19 не спиняється. У стислі терміни ми провели капітальний ремонт системи медичного газопостачання та створили 38 нових точок подачі кисню в палати в КНП Миколаївської міської ради «Міська дитяча лікарня №2». Сьогодні компанія реалізує благодійні проєкти вже в 1-ій міській лікарні Миколаєва, що значно підвищить її можливості.

 Для медичних закладів по всій Україні компанія організувала передачу захисних костюмів (близько 4000 одиниць), щитків, респіраторів та експрес-тестів для діагностики COVID-19. Передано й апарати штучної вентиляції легень для Миколаївської міської лікарні швидкої медичної допомоги та Голопристанської центральної районної лікарні (Херсонська обл.).

 Усього на боротьбу з COVID-19 компанія уже направила близько 100 млн грн.

 У нашій компанії працюють 7000 людей, і для нас надважливим є здоров’я і благополуччя їхніх сімей. Тому керівництво робить все, щоб забезпечити їх добробут, робочі місця, нові надходження до бюджету країни. Ми, як соціально відповідальний роботодавець, пишаємось тим, що у непростий час в нашій компанії збережені робочі місця та заробітна плата працівників, їх добробут і здоров’я. Наша компанія продовжує реалізовувати свою інвестиційну програму, дотримуючись усіх заходів для запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 між працівниками компанії. 


 Події 2020 року називають «чорним лебедем» світової економіки. Вони застали світ зненацька і навчили всіх бути готовими до випробувань, крок за кроком відбудовуючи свої сильні сторони та невразливість. Саме ці принципи компанія «НІБУЛОН» сповідує вже 29 років: бути чесними та прозорими, новаторами та інвесторами, лідерами та меценатами. Вести за собою інших, залишаючись першими. 

Ми змінилися і стали сильнішими, але 2020 року не вдалося розчарувати нас у наших друзях і партнерах, ми продовжили нашу інвестиційну діяльність, набули нових знань і зберегли найголовніше – здоров’я і волю до нових перемог. 

З нетерпінням чекаємо, що приготував для нас новий 2021 рік!

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.