«НІБУЛОН» - еталон розбудови інфраструктури зернового ринку в Україні

23 травня 2011 р. відбулась зустріч керівництва компанії «НІБУЛОН» з представниками Асоціації «Союз аграрних бірж України» та NYSE Euronext.

23 травня 2011 р. відбулась зустріч керівництва компанії «НІБУЛОН» з представниками Асоціації «Союз аграрних бірж України» та NYSE Euronext.

NYSE Euronext – це єдина міжнародна біржова система національних бірж, що була утворена з метою  ефективнішої торгівлі товарними дериватами і глобалізації біржового ринку. Нині у її складі фондові біржі Парижа, Нью-Йорка, Лісабона, Амстердама, Брюсселя, а також Лондонська міжнародна біржа фінансових ф`ючерсів і опціонів (LIFFE). Капіталізація NYSE Euronext – близько 22,3 трлн євро.

Метою приїзду представників такої серйозної фінансової інституції став розгляд можливості входу на український ринок. Протягом останніх двох років представники Асоціації «Союз аграрних бірж України» ведуть переговори з NYSE Euronext щодо співпраці у створенні Українського Товарного Ринку Ф’ючерсів та Опціонів. Україна обіймає вагоме місце у світовому виробництві та експорті зерна, але вона не має відповідних біржових механізмів, котрі сприяли б визначенню справедливих цін на зерно та інші сільськогосподарські культури. України займає унікальне географічне положення, котре здатне сприяти успішному функціонуванню Товарного ринку Ф’ючерсів та Опціонів Чорноморського регіону.

Інтеграція українського біржового ринку до глобалізованого світового біржового ринку дасть змогу впровадити механізми ефективного ціноутворення та страхування фінансових і цінових ризиків, котрі є важливими складовими при забезпеченні розвитку аграрного сектору, а також сприятиме створенню привабливого інвестиційного клімату в агропромисловому комплексі України.

 Наразі керівництво біржі цікавиться терміналами, що могли б бути біржовими складами. Тож по приїзді в Україну NYSE Euronext зустрілись з керівництвом саме компанії «НІБУЛОН», яку ЄБРР порекомендував відвідати фахівцям біржі як приклад розвиненої інфраструктури зернового ринку в Україні.

Так, за словами голови напрямку розвитку товарних продуктів NYSE Euronext Іена Даддена: «Однією з цілей візиту NYSE Euronext в Україну стала підготовка стандартизованих контрактів, що були б прив’язані до реальних елеваторів. На сьогодні NYSE Euronext є однією з лідируючих бірж на світовому ринку та має низку контрактів, що стали бенчмарком у співставленні цін на світовому ринку на кшталт Європейського контракту по пшениці. Наразі NYSE Euronext готова співпрацювати з необхідними асоціаціями, компаніями, аби допомогти створити розвинений ринок в Україні, якщо така зацікавленість сьогодні існує. Адже, на думку NYSE Euronext, створення контракту, прив’язного до чорноморської пшениці, розширить можливості для трейдерів у різних трейдингових стратегіях».

Іен Дадден та заступник генерального директора з торгівлі ТОВ СП «НІБУЛОН» Андрій Вадатурський погодились, що наразі в Україні існує проблема сприйняття біржових контрактів лише як можливості спекуляції. На думку Андрія Олексійовича, таке ставлення закладене у менталітеті людей ще з радянських часів і сьогодні стає на заваді побудови цивілізованої біржової торгівлі.

У ході ділової зустрічі генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський зазначив, що компанія «НІБУЛОН» давно інтегрована у світову торгову систему та співпрацює з міжнародними фінансовими інститутами: «Наразі ми готові у вигляді експерименту стати піонерами у співпраці з вами. Наша кампанія готова працювати за цими механізмами, але чи готова Україна так працювати – це ще велике питання. Непередбачуваність політики на ринку зерна, непрозорість у розподілі квот, незрозуміла стратегія на найближчі місяці. Крім того, існує колосальна корупція та відсутні будь-які гарантії захисту приватної власності. Незважаючи на все це, я переконаний, існують шляхи виходу з цієї ситуації, а наша країна має всі можливості, щоб стати цивілізованою ринковою країною». Порівнюючи ці проблеми  з ситуацією в Росії Олексій Опанасович зазначив: «Зерновий ринок України отримав лише перший удар, але інфраструктура вся збережена. Тож з вашою допомогою в Україні можливо створити цивілізований ринок».

Генеральний директор асоціації «Союз аграрних бірж України» Борис Беренштейн підтримав думку Олексія Опанасовича щодо нестабільності ситуації на зерновому ринку України. Так, Борис Леонідович зауважив на непрозорому та спекулятивному характері ціноутворення на українській Аграрній біржі, «коли в один тиждень однакові контракти укладаються за різними цінами».

Окрім ділових переговорів представники Асоціації «Союз аграрних бірж України» та NYSE Euronext також відвідали філію «Новоодеську» та Перевантажувальний термінал в м. Миколаєві та ознайомились з ходом впровадження інвестиційної програми ТОВ СП «НІБУЛОН» з відродження річкової логістики в Україні. Перевантажувальні термінали компанії викликали захоплення у фахівців NYSE Euronext: «Однією з цілей нашого перебування було ознайомлення з рівнем розвитку інфраструктури в Україні, - говорить Іен Дадден, -  тож відвідання підприємств компанії «НІБУЛОН» є дуже важливим для втілення в життя нашого проекту. Нас приємно вразили підприємства компанії “НІБУЛОН”».

«НІБУЛОН» зайвий раз підтверджує, що незважаючи на всі зовнішні перешкоди, прозорий та цивілізований стиль ведення бізнесу компанії, гласність та відкритість до громадськості роблять її привабливим та надійним партнером в очах міжнародних компаній та організацій. Успішний досвід інтеграції у міжнародний ринок дозволяє  «НІБУЛОНу» сьогодні включатись у проекти, що мають стратегічно важливе значення для розвитку української економіки.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН