«НІБУЛОН» – перший серед суднобудівних підприємств України

Проаналізувавши результати роботи українських суднобудівних підприємств у 2019 році, Асоціація суднобудівників України «Укрсудпром» визнала суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» найкращим та віддала компанії перше місце у всеукраїнському рейтингу.

Компанія знову очолила топ-3 верфей країни у 2019 році у рейтингу Асоціації суднобудівників України «Укрсудпром» як найрезультативніше суднобудівне підприємство. Приємно відзначити, що «НІБУЛОН»  уже визнавався лідером цього рейтингу минулого року. 

Сьогодні суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» – це повністю сучасне підприємство, яке мало не єдине в Україні будує повнокомплектні судна. Воно спеціалізується на зведенні суден і плавспоруд довжиною до 140 метрів. Усі роботи виконуються власними силами – від порізки металопрокату до виготовлення меблів, ізолювальних і фарбувальних робіт, пусконалагодження електрообладнання і обладнання автоматизації, трубопровідних, корпусних, механо-слюсарних робіт і технологічного супроводу. Займається компанія й судноремонтом та проєктно-конструкторськими роботами.

Тепер важко й повірити, що зовсім нещодавно, до моменту придбання «НІБУЛОНом» майнового комплексу Миколаївського суднобудівного заводу «Лиман» у 2012 році та реалізації колосальних модернізаційних та реконструктивних робіт, це підприємство   взагалі не будувало суден, а виконувало лише обмежений перелік робіт з ремонту спеціалізованих суден довжиною  усього до 70 метрів.

Компанія модернізувала заводський сліп та набережну, оновила кранове господарство, придбала найкращі станки і зварювальні машини, збудувала нові цехи та обладнала їх надсучасним обладнанням від провідних виробників світу, відремонтувала всі побутові приміщення, створила зону відпочинку, забезпечивши європейський рівень умов праці для колективу. Але модернізація триває далі, й після її завершення завод стане найсучаснішим в Україні і, без сумніву, одним з найкращих в Європі!

Завдяки масштабній реконструкції у 2019 році на ССЗ «НІБУЛОН» відбулася насправді визначна для компанії і усієї України подія – введено в експлуатацію 140-метровий самохідний плавкран проєкту П-140 NIBULON MAX. Це судно є найдовшим замовленням в історії ССЗ «НІБУЛОН», що засвідчує абсолютно новий вищий рівень суднобудівних потужностей компанії, та найдовшим крановим судном класу «річка-море» під прапором України, збудованим за роки незалежності України.

Також минулого року компанія завершила будівництво серії із чотирьох лінійних буксирів проєкту POSS-115, основним призначенням яких є проведення караванів несамохідних суден по Дніпру та БДЛК, та спустила на воду перше несамохідне судно-майданчик відкритого типу  нового проєкту В1500, що покликане здійснювати перевезення генеральних та навалювальних вантажів.

Щороку підприємство спускає на воду 6–8 суден залежно від складності замовлення та забезпечує роботою близько 800 кваліфікованих працівників. Наразі на заводі успішно триває реалізація виробничої програми. Флот компанії «НІБУЛОН» налічує 82 судна різного призначення та є найновішим та найсучаснішим в Україні.

Нещодавно в історії ССЗ «НІБУЛОН» сталася іще одна знаменна подія – було розроблено та запроваджено інтегровану систему менеджменту (ІСМ). У травні 2020 року всесвітньовідома компанія «Бюро Верітас Сертифікейшн Україна» успішно сертифікувала ІСМ підприємства на відповідність суворим вимогам основоположних міжнародних стандартів ISO, які охоплюють такі сфери застосування, як менеджмент якості (ISO 9001:2015), екологічний менеджмент (ISO 14001:2015) та менеджмент гігієни і безпеки праці (ISO 45001:2018). Це беззаперечне підтвердження сталого розвитку підприємства та значний крок українського суднобудівного заводу на шляху до глобального ринку суднобудування та судноремонту.

Сьогодні компанія «НІБУЛОН» є одним з найбільших інвесторів в економіку України – більше 2,3 млрд дол. США – та беззаперечним лідером з відродження національного суднобудування – 600 млн дол. США. Кожного року компанія відзначає нові досягнення та рекорди у різних сферах діяльності і ніколи не зупиниться на шляху розбудови нашої держави. Саме тому успіх «НІБУЛОНа» неодноразово визнавався як українськими, так і міжнародними експертами. Так, наприклад, компанія має 24 нагороди від «Національного морського рейтингу України». У 2019 році генеральний директор Олексій Вадатурський уже втретє посів перше місце в номінації «Людина року на водному транспорті», а компанія здобула першість у номінаціях «Відновлення флоту» та «Золота тонна». Також ССЗ «НІБУЛОН» увійшов до «Топ-7 відроджених заводів України» – підприємств, які відродились та почали працювати ще потужніше.

 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.