«НІБУЛОН» продовжує реалізацію комплексної програми з відродження р. Південний Буг: розпочато будівництво нового перевантажувального термінала

23 жовтня 2015 року с. Бузьке (Вознесенський район, Миколаївська область) відбулася урочиста закладка нового перевантажувального термінала компанії «НІБУЛОН» філії «Прибужанівська».

Старт цьому будівництву був даний ще 16 жовтня 2015 року за участі Президента Україна Петра Порошенка. Тоді глава держави відвідав суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН», де взяв участь в низці історичних подій для Миколаївщини.

«Кожен мій приїзд до вас - це чергова важлива трудова перемога, черговий етап становлення українського суднобудування, українського машинобудування, української логістики - становлення України!», – відзначив Президент.

Сьогодні «НІБУЛОН» продовжує втілення започаткованої Президентом комплексної програми з відродження річки Південний Буг як головної транспортної артерії Миколаївщини на місцях. Участь у заході в с. Бузьке взяли мешканці більше ніж 10 населених пунктів Лівобережжя та Правобережжя Південного Бугу, які щиро підтримали початок будівництва нового термінала компанії «НІБУЛОН».

«Мій трудовий шлях починався тут на Вознесенщині, на станції Трикратне Олександрівської селищної ради, – звернувся до присутніх Герой України, генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський. – З цими роками пов’язані можливо мої найкращі юнацькі роки, період становлення мене як професіонала. Дякую, за той неоцінимий досвід роботи, який я отримав працюючи разом з вами, освоюючи нове виробництво Трикратського комбінату хлібопродуктів. Ми разом, пліч-о-пліч навчилися боротися і виживати у ті важкі часи, тому сьогодні мені дуже приємно повернутися сюди в якості інвестора і керівника великої успішної компанії, щоб будувати нове сучасне підприємство. Це початок великої справи – ми будемо отримувати зерно від товаровиробників найкоротшим шляхом, потім річкою, не розбиваючи автошляхи, транспортувати його до Миколаєва».

За день до цього, 22 жовтня стартували днопоглиблювальні роботи на Південному Бузі – власними силами, починаючи із с. Сапетня Миколаївського району компанія «НІБУЛОН» розпочала відродження ключової водної магістралі Миколаївщини. Сьогодні глибина цієї річки районі Вознесенська 1,30 м, а лише 25 років тому було 3 м. Річка обміліла. В планах компанії вже наступної осені дійти до Вознесенська і до річки Мертвовод. Що це дасть Вознесенщині? Завдяки цьому буде перевозитись до 1 млн тонн будівельних матеріалів до міста Миколаєва, почнуть працювати заводи з видобутку щебеню, граніту. Буде перевозитися близько 1 млн тонн зерна з Вознесенського району, Первомайського, з Кіровоградщини. Це дозволить зняти до 50 тис. великотоннажних автомобілів з автомобільних доріг. Вже сьогодні проектуються пасажирські судна, які будуть через рік ходити річкою Південний Буг, з’єднуючи і Новокантакузівку, і Бузьке, і всі села Правобережжя Південного Бугу з Вознесенщиною і з Новою Одесою.

За словами Олексія Вадатурського, цей проект «НІБУЛОН» планував реалізувати шість років тому, але протягом цих років компанії не давали дозвіл на виконання даних робіт: «Тільки завдяки тому, що змінилася влада, змінилося керівництво в державі, змінилося керівництво району, області, ми менше ніж за рік отримали всі дозвільні документи для виконання всіх цих робіт. Таким чином, сьогодні є всі підстави вважати легітимним виконання всіх будівельних робіт нашої компанії».

Сучасне високотехнологічне комп’ютеризоване підприємство у с. Бузьке стане третім елеваторним комплексом компанії на Миколаївщині і другим терміналом на р. Південний Буг та буде збудоване до 01 червня 2016 року – початку приймання зерна нового врожаю.

У присутності всіх гостей Олексію Вадатурський вручив директору філії «Прибужанівська» декларацію на початок виконання будівельних робіт. Один із найвідповідальніших моментів став символічний старт будівництва – забиття першої палі нового термінала.

За словами Олексія Вадатурського, на цьому будівництві буде забито 2700 паль, будуть завантажені заводи залізобетонних виробів м. Миколаєва, Вознесенська, Південноукраїнська атомна станція, буде покладено бетону на площу рівноцінну 5 км шляху шириною 9 м, змонтовано близько 3 тис. тонн металоконструкцій, що дорівнює більше 25 вагонів, задіяні близько 45 будівельних організацій, а це робочі місця для близько 1500 працівників на період будівництва, яке повним ходом буде вестися і взимку, і навесні.

«Ви на власні очі побачите, що таке будівельний стандарт і темп роботи компанії «НІБУЛОН». Це нове життя для ваших сіл, нові інвестицій, нові робочі місця. Таким чином, ця подія нікого не залишить осторонь і, я переконаний, всі відчують ті позитивні зміни,» – підкреслив він.

І справді, населені пункти, до яких приходить компанія «НІБУЛОН», оживають та отримують друге дихання. Впроваджуючи новітні енергозберігаючі технології, компанія приділяє велику увагу розвитку соціальної інфраструктури міст та селищ, збереженню та покращенню навколишнього природного середовища. В підтримку нового будівництва виступила голова Вознесенської районної державної адміністрації Наталія Баланюк:

«Сьогодні я бачу представників не тільки Бузької, але й Дорошівської, Олександрівської, Прибужанівсьої сільрад. Це говорить про те, що весь район зацікавлений у реалізації цього інвестиційного проекту, незалежно від того, на чий землі будується новий об’єкт, адже від цього виграють всі. Це робочі місця, додаткові кошти в бюджет, це утримання садочків, це можливість не закривати школи та бібліотеки і інші заклади соціальної сфери».

Наталія Баланюк згадала, як у 2010 році прийшла на посаду сільського голови і була отримана декларація на початок будівельних робіт, але нажаль старт цього будівництва затягнулося до 2015 року: «В душі сьогодні радість, серце співає, сонце сяє і ще раз підтверджує: нам не страшні хмари. Адже ті справи, які дійсно гарні, які дають наснаги та надію, такі підприємства, як «НІБУЛОН», не зупинити, незважаючи на різні перешкоди, вони йдуть вперед».

«Такого свята могло б не відбутися, якби ми не навчилися б робити поступки», – зазначив Вознесенський міський голова Віталій Луков. Очільник міста розповів, що довгі роки місто судилося з районом за цю землю: «Але ми зробили перший крок і відмовились від будь-яких судових скарг, тому що розуміли, що коли прийде такий інвестор, коли прийдуть такі капітали, то від цього виграють всі. До великих грошей ідуть великі гроші, до великих грошей ідуть робочі місця. Давайте ще раз порадіємо тому, що об’єднавшись спільними зусиллями ми змогли дати старт прекрасній справі і я бажаю всім нам у цьому ж складі перерізати стрічку, коли ми будемо зустрічати тут перше несамохідне судно».

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.