«НІБУЛОН» заохочує до вирощування сорго на Півдні України

12 грудня на базі Перевантажувального термінала для зернових і олійних культур у м. Миколаєві відбулась ділова нарада на тему «Сорго як стратегічна та високорентабельна культура».

12 грудня на базі Перевантажувального термінала для зернових і олійних культур у м. Миколаєві відбулась ділова нарада на тему «Сорго як стратегічна та високорентабельна культура».  

У зустрічі взяли участь керівники компаній ТОВ «Сингента», ДП «Рейлін» і представники ТОВ СП «НІБУЛОН» на чолі з заступником генерального директора А.О.Вадатурським.

Головними темами наради стали принципи співробітництва і прогноз цін на сорго на 2010 рік, аналіз економічної ефективності вирощування гібридів зернового сорго в умовах Півдня України в 2003 - 2009 рр., комплексна система захисту зернового сорго.

За словами А.О.Вадатурського, «питання вирощування зернового сорго є наразі дуже актуальним. Зернове сорго займає четверте місце після пшениці, рису та кукурудзи у світовому виробництві. У світі сорго оцінюється з дисконтом 20 дол. чи 150-160 грн./т по відношенню до кукурудзи. За останні 50 років посівні площі під сорго в світі збільшилися на 60%. Основні виробники зернового сорго – Мексика, США, Аргентина і Японія. Відслідковуючи світові тенденції, ТОВ СП «НІБУЛОН» цього року з метою збільшення обсягів продукції розпочало посіви зернового сорго у філіях компанії у Миколаївській області. Урожайність цієї культури не зважаючи на несприятливі природно-кліматичні умови, була досить високою, наприклад, у ДП «Лідієвське» 50 ц/га. Програма просунення нової для вітчизняного сільського господарства культури вимагає зваженості та поступовості. Так на сьогодні актуальним є виробництво саме фуражного сорго. Аналізуючи кон’юнктуру ринку, ми дійшли висновку, що попит на фуражні групи є більшим ніж на продовольчі, адже за нашими прогнозами у 2009/2010 маркетинговому році великої різниці в ціні на продовольче і фуражне зерно не буде. Тому компанія «НІБУЛОН» готова сьогодні прийняти та експортувати до 1 млн. тон українського сорго».

Президент ДП «Рейлін» В.Т.Барбарук  і заступник генерального директора ТОВ «Сингента» О.М. Лапа також оцінили великий потенціал розвитку цього напрямку  в с/г України. Але, як зазначили представники компанії ТОВ «Сингента», сьогодні існує нагальна потреба у популяризації сорго серед українських господарств. Саме тому учасники наради вирішили розробити чіткий алгоритм і технологію виробництва цієї культури задля подальшого поширення цієї інформації серед аграріїв.

«Сьогодні і за прогнозами на наступний рік економіка вирощування сорго буде привабливішою, ніж вирощування ярового ячменю, який є збитковим на Півдні України. Вже зараз ціни на сорго на 150-200 грн./т вище, ніж на ячмінь. Це при врожайності сорго 4-8 т/га і ячменю – 1,8-3 т/га,» - зазначив А.О.Вадатурський.

Компанія «НІБУЛОН» знову доводить, що  не звикла зупинятися на досягнутому. Саме тому підприємство сьогодні прагне впроваджувати найновіші агротехнології, слідкує за останніми тенденціями світового ринку зерна, розробляє нові напрямки розвитку аграрного сектору в Україні. ТОВ СП «НІБУЛОН» прагнучи до власного розвитку та самовдосконалення залучає і об’єднує навколо себе компанії і господарства зі всієї країни заради єдиної мети – зробити Україну житницею світу, лідером з експорту зерна, багатою і високорозвинутою агарною державною.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН