Обіцяли – виконали: Миколаївський суднобудівний завод «Океан» спустив «первістка «НІБУЛОНівської» флотилії»

31 травня 2011 року на Миколаївському суднобудівному заводі «Океан» на воду було спущено першого з шести буксирів проекту POSS-115, «NIBULON-1». Будівництво серії цих суден було розпочато 30 червня 2010 року.

31 травня 2011 року на Миколаївському суднобудівному заводі «Океан» на воду було спущено першого з шести буксирів проекту POSS-115, «NIBULON-1». Будівництво серії цих суден було розпочато 30 червня 2010 року.

Заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації В’ячеслав Михайлович Рукоманов від імені губернатора Миколаївщини Миколи Петровича Круглова висловив повагу у тому, що, незважаючи на всі складнощі, сьогодні відбувається спуск першого буксира «NIBULON-1», та побажав успіхів «первістку «НІБУЛОНівської» флотилії».

Підтримав заводчан та «НІБУЛОНівців» і секретар Миколаївської міськради Володимир Іванович Коренюгін: «Миколаїв – це місто суднобудівельників і доки нові кораблі виходять із доків – живе суднобудування». Володимир Іванович подякував генеральному директору ТОВ СП «НІБУЛОН», Герою України  Олексію Опанасовичу Вадатурському за те, що «він виступав і продовжує виступати  замовником, незважаючи на складні часи для компанії, продовжує забезпечувати роботою колектив заводу».

«Незважаючи на складності та проблеми, що сьогодні існують, інвестиційний проект, що розпочала реалізовувати компанія «НІБУЛОН» з відродження судноплавства Дніпром та Південним Бугом, не спиняється, - говорить  Голова Миколаївської обласної організації роботодавців «Промисловців та підприємці Миколаївщини» Олександр Олександрович Шпіль. – Тішить те, що сьогодні ці замовлення дають змогу реалізовуватись нашому миколаївському заводу «Океан».

У своєму виступі перед колективами Миколаївського суднобудівного заводу «Океан» та ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексій Опанасович Вадатурський підкреслив велике значення цієї події для економіки України та Миколаєва: «Сьогодні на Україні нараховується 56 буксирів такої потужності, тобто кожний шостий буксир в Україні такого рівня – «НІБУЛОНівський».

Буксирів-штовхачів такого класу, як наш, всього 17: 60% буксирів-штовхачів в Україні – буксири «НІБУЛОНа».

Така ситуація в суднобудівній галузі говорить про те, що держава не збирається відновлювати судноплавство водними шляхами по Україні, так як не будуються буксири-штовхачі і  підкреслюється це тим, що за всі роки незалежності України жодного буксира такого рівня ще не було збудовано!

Сьогодні на суднобудівельних заводах України розміщено лише 13 замовлень, з них 7 – будівництво неповнокомплектних суден, іншими словами - будівництво лише корпуса. А значить, ці судна будуть оснащуватись енергетичним устаткуванням, двигунами і т. ін. за кордоном!

Наша ж компанія разом з миколаївськими заводчанами будує повнокомплектні найсучасніші судна за проектом української проектної організації «Торола Дизайн Груп», з українського металу, під наглядом українського регістру, а працювати вони будуть під українським прапором.

Вражає той факт, що за роки незалежності України вітчизняні суднобудівельні заводи будували переважно для іноземних партнерів, а, відповідно, українські замовники розміщують замовлення переважно за кордоном.

Тобто, якщо одне замовлення розміщується на українському суднобудівному підприємстві, то  4 – на закордонних суднобудівних підприємствах, переважно Румунії та Прибалтики.

Наше ж замовлення 100% українське! І український завод повнокомплектно виконує всі роботи до завершення будівництва кожного з буксирів».

За словами Олексія Опанасовича Вадатурського, «сьогодні в Україні середній вік буксирів 25-30 років, лише 3 буксири мають строк експлуатації 3-4 роки. Тобто термін експлуатації  буксирного флоту України збіг, а отже – підлягає списанню.

Інвестиційна програма компанії «НІБУЛОН» з відродження судноплавства Дніпром та Південним Бугом з будівництва несамохідних суден та буксирів передбачає інвестиції у розмірі 80 млн дол. Яка б ще компанія за роки незалежності і тим більш в умовах кризи зважилась на реалізацію такого проекту?

Під час реалізації суднобудівної програми компанія додатково організує 100 робочих місць, а в цілому реалізація інвестиційної програми з будівництва елеваторів і флоту передбачає додатково реалізацію 1000 робочих місць.

Наступною важливою рисою для всього аграрного сектору є те, що українська аграрна компанія вперше в історії будує флот, сама займається організацією фінансування будівництва флоту, фахівці компанії повністю займаються комплектацією першокласним обладнанням кращих світових зразків.

«НІБУЛОН» працює напряму зі всіма контрагентами: монтажниками складного обладнання, електромонтажниками, електронниками, фахівцями з радіонавігаційного обладнання. Фахівці компанії напряму заключають контракти і займаються дооснащенням цього буксира.

Це унікальна подія, що свідчить про те, що в компанії вміють не лише добре вирощувати зерно, володіти системою логістики і займати високі позиції на світовому та внутрішньому ринку, але тим самим розкривається талант фахівців компанії, що займаються суднобудуванням і відродженням українського флоту. Таким чином, можна сказати, що ми повноцінно займаємось і суднобудуванням.

Такого рівня якості і досконалості нема більше буксирів в Україні. Це будуть кращі, найсучасніші, європейського рівня буксири-штовхачі  в Україні!

Характеристики даних буксирів-штовхачі говорять про те, що лише ємність для збереження дизельного палива складає 140 днів, а автономність плавання такого буксира дозволяє плавати до 30 днів без дозаправки!

Не менш важливе те, що команда буксирів буде комплектуватись виключно з тих спеціалістів, що пройшли школу «НІБУЛОНа» і прийняли філософію роботи нашої компанії.

Участь в будівництві буксирів бере Європейський банк реконструкції і розвитку, Укрексімбанк і уряд Швеції, Голландії через свої експортно-кредитні фонди,   OTP Leasing LTD.

Генеральний директор компанії «НІБУЛОН» у своєму виступі повідомив, що безумовно наша компанія набралась досвіду співпраці із заводом «Океан». Ми готові і надалі розвивати співпрацю і завантажити суднобудівний завод «Океан» цілодобовою роботою  на 2 роки вперед, розмістивши свої замовлення з будівництва 12 буксирів та 12 несамохідних суден спеціально для ріки Південний Буг, екологічно чистих катамаранів для відновлення пасажирських перевезень (одночасно до 80 пасажирів!), понтонів та більш цікавих замовлень. Але ми цього не робимо через те, що у діяльність нашої компанії постійно втручається Міністерство аграрної політики, по волі якого нас позбавили можливості забезпечувати відвантаження на експорт зерна, і наша компанія простояла 5 місяців. Ми постійно відчуваємо на собі тиск з боку правоохоронних та інших контролюючих органів, що заважає нашій нормальній роботі.

Але, незважаючи на всі складнощі, ту інвестиційну програму, що була запланована нами разом з губернатором області Миколою Петровичем Кругловим з будівництва 6 буксирів, ми безумовно завершимо!

Враховуючи те, що цей проект має колосальне значення як для будівельників, так і для суднобудівельників, я хотів би, аби Микола Петрович, висловився однозначно, чи потрібна наша компанія Миколаївській області та України. Якщо потрібна, то необхідно сприяти тому, аби компанію залишили у спокої і дали можливість працювати 4,5 тисячному колективу ТОВ СП «НІБУЛОН»!

Я впевнений, що усе, що робиться високопоставленими чиновниками по відношенню до компанії «НІБУЛОН», здійснюється без відома Президента України. Оскільки наша діяльність відповідає тим програмним цілям, які Президент виконує. Я переконаний, що ми доб’ємось справедливості!»

Олексій Опанасович подякував всім заводчанам «за їх титанічну працю у створенні цього буксира».

За словами Президента ПАО «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» Леоніда Михайловича Шуміла, замовлення компанії «НІБУЛОН» дали можливість заводу зберегти потужності та робочі місця: «Дякую Олексію Опанасовичу Вадатурському за надійне та відкрите партнерство у виконанні інвестиційного проекту. Ми особливо потребуємо тих замовлень, що компанія планує розмістити на нашому заводі. На сьогодні світова фінансова криза призвела до зниження обсягів річних та морських транспортних перевезень і як наслідок – безпосереднього зниження попиту на продукцію суднобудування. Тому для нас як суднобудівельного підприємства важливо, щоб у діяльність компанії «НІБУЛОН» не втручались і дали нормально працювати. Переконаний, що партнерство заводу і «НІБУЛОНа» і надалі буде нести конструктивний характер та давати позитивні результати у реалізації спільної для нас усіх мети. Завдяки співпраці з компанією «НІБУЛОН» ми забезпечені роботою на тривалий період. Разом з компанією «НІБУЛОН» ми зможемо втілити у життя цілі та задачі Програми економічних реформ Президента України. Створення висококласної суднобудівельної продукції відповідає  національним інтересам і сприяє відновленню статусу України як сильної морської держави з розвиненою морською інфраструктурою і сучасним флотом. Я переконаний, лише об`єднаними зусиллями нам удасться  відтворити минулу потужність вітчизняних суднобудівельних підприємств».

Стурбовані такою складною ситуацією і звичайні заводчани. І щоб допомогти перш за все собі та своїм сім’ям суднобудівельники звернулись до Президента, Прем’єр-Міністра України та Губернатора Миколаївської області. Зокрема, бригадир  суднозбиральників цеху 12 Валерій Володимирович Козлов, що виступав від імені колективу «Океан», закликав керівництво держави та області спинити чиновницьке свавілля проти компанії «НІБУЛОН»: «Ми просимо вас захистити українську компанію від свавілля, тиску і переслідування з боку владних структур і правоохоронних органів, захистити  реальні інвестиції в економіку нашої країни. А ми, заводчани, у свою чергу, відродимо українське суднобудування, виконуючи суднобудівельні замовлення компанії і поповнюючи «НІБУЛОНівський» флот новими суднами, які виготовлені нашими руками з української сталі і  які борознитимуть простори під українським прапором. Ми не хочемо поневірятися по світу і шукати заробітки на чужині. Ми хочемо жити вдома і працювати на своєму миколаївському підприємстві!»

Компанія «НІБУЛОН» на ділі доводить, незважаючи на всі складнощі, що українська аграрна компанія може виступати як локомотив економіки, суднобудування і вона своїми діями показує, що майбутнє за аграрним сектором України.

 

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН