Перші ластівки проекту 121 спущено на воду!

На суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН», в присутності колективу компанії, на воду спущено перші два буксири проекту 121 – «Козацький» та «Переяславський».

Попри значущість даної події, що свідчить про подальше відродження суднобудівної галузі в країні, було прийнято рішення про проведення спусків у робочому режимі, без жодних урочистостей.

23 квітня 2015 року на спуску першого судна були присутні голова Регістра судноплавства України Кирило Шаламай, директор регіонального представництва Регістра судноплавства України в м. Миколаєві Сергій Назаров (на третьому фото – другий та перший зліва відповідно). Останні, ознайомившись з процесом будівництва піднаглядних Регістру буксирів, контролювали технологічну частину спуску, по завершенні якої відзначили злагодженість та професійність суднобудівників компанії, дотримання ними всіх нормативних вимог Державного класифікаційного товариства.

Після переведення судна зі стапеля до заводського пірса на ньому розпочалися добудовчі роботи, зокрема, монтаж електричного обладнання, механізмів, підйомної рубки тощо.

А менше ніж через тиждень, 28 квітня 2015 року, води торкнулося й друге судно проекту – буксир «Переяславський». Валентина Романчук, кранівниця заводу та Почесна матір судна, виконала символічне розбиття пляшки шампанського об його борт. Поздоровили нібулонівців з черговою перемогою і студенти Одеської національної академії харчових технологій, які завітали того дня на завод.

Наразі на заводі продовжується формування корпусу першого несамохідного судна проекту NBL-91. Відтак, стапельний майданчик буксири вже почали звільняти для першого «елеватора на воді» нового проекту.

А ось після цього Миколаїв, місто корабелів, відзначатиме знакову суднобудівну подію. На воду буде спущено третє судно («Кременчуцький»), що засвідчить початок завершального етапу будівництва першої серії буксирів нового проекту та розгортання будівництва нової серії несамохідних суден.

Варто відзначити, що дані буксири – це сучасні високотехнологічні судна, розроблені виключно для компанії «НІБУЛОН» та для експлуатації внутрішніми водними шляхами України (адже враховують їх особливості), мають змішаний клас плавання, відповідають нормам екологічного законодавства Європейського Союзу. Проектантом серії суден виступила українська конструкторська організація «Судокомпозит».

Вже у травні три буксири, пройшовши швартовні та ходові випробування й ставши на відповідний клас Регістра судноплавства України, увійдуть до складу «флотської сім’ї» компанії та розпочнуть свою повноцінну роботу.

А з першим днем 2015/16 маркетингового року до них почнуть приєднуватися три несамохідних судна проекту NBL-91, продовживши разом працевлаштування українських водних артерій.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН