Перші на землі та на воді: 10 найзначніших досягнень компанії «НІБУЛОН» у 2017 році

Чим сьогодні найбільше пишається «НІБУЛОН»? Які досягнення компанії сильніше за все надихнули українське суспільство у 2017 році? І які події в житті підприємства назавжди залишаться на сторінках історії нашої країни?

Ось і добігає кінця 2017 рік. У наших спогадах він назавжди залишиться роком визначних перемог та справжніх випробувань на міцність. Разом зі всією Україною ми вболівали за долю нашої держави, допомагаючи їй не на словах, а на ділі: розбудовуючи вітчизняну логістику, відроджуючи флот та розвиваючи аграрну галузь. 2017 рік зробив нас згуртованішими і міцнішими, ставши новою сходинкою в історії розвитку компанії. Ми віримо, що наші досягнення стануть тим важливим поштовхом, якого потребує сьогодні економіка нашої держави.

2017 рік ми зустріли на хвилі перемог. 19 грудня 2016 року вперше за роки незалежності України, без гарантій з боку держави чи європейських банків, а тільки під зобов’язання компанії «НІБУЛОН», у Брюсселі в будівлі Європейської комісії відбулось підписання угоди про виділення Європейським інвестиційним банком 74 млн доларів США безпосередньо приватній компанії «НІБУЛОН» на розвиток та модернізацію логістичної інфраструктури в Україні. Це дало поштовх для реалізації у 2017 році фантастичного інвестиційного проекту компанії. На сьогодні компанією вже збудовано два перевантажувальні термінали на Дніпрі у Запорізькій та Херсонській областях та один елеваторний комплекс у м. Сватове Луганської області, добудовано перевантажувальний термінал філії «Козацька» на Херсонщині, завдяки чому на будівництві кожного підприємства роботою були забезпечені 1500 будівельників, а загалом створено 300 додаткових робочих місць. Продовжено і реалізацію суднобудівної програми компанії та проведено модернізацію суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», зокрема введено в експлуатацію два нових цехи. Сьогодні компанія взялася за перебудову сліпу, що підніме на новий рівень наше суднобудівне підприємство та дозволить у майбутньому спускати та обслуговувати 140-метрові судна.

Отже, чим сьогодні найбільше пишається «НІБУЛОН»? Які досягнення компанії сильніше за все надихнули українське суспільство у 2017 році? І які події в житті підприємства назавжди залишаться на сторінках історії нашої країни? До вашої уваги 10 найвизначніших досягнень нашої компанії  у цьому році.

1.      Два перевантажувальних термінали за 100 днів.  У 2017 році «НІБУЛОН» продемонстрував чергове будівельне диво, звівши два сучасних річкових перевантажувальних термінали всього за три місяці. Урочисте відкриття нового перевантажувального термінала з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт у с. Біленьке Запорізької області відбулось у присутності Прем'єр-міністра України В. Гройсмана.

А вже за місяць у присутності представників уряду, керівників  провідних міжнародних фінансових установ та іноземних дипломатів  «НІБУЛОН» ввів в експлуатацію перевантажувальний термінал у м. Гола Пристань Херсонської області.

 

 Також у 2017 році компанією «НІБУЛОН» добудовано та збільшено на 16 тис. тонн потужності філії «Козацька», що на Херсонщині.

 

Згадуючи об’єкти, збудовані у 2017 році, неможливо не розповісти про комплекс з приймання та відвантаження зернових та олійних культур на залізничний і автомобільний транспорт у м. Сватове Луганської області. У липні компанія завершила другу чергу будівництва комплексу, орієнтованого на безперервну перевалку збіжжя з українського Сходу.

 

Сьогодні «НІБУЛОН» продовжує інвестувати, в рамках співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією, у збільшення елеваторних потужностей: на території  перевантажувального термінала в Миколаєві компанія будує комплекс з перевалки зернових та олійних культур ємністю близько 43 тис. тонн.  Роботи розпочались наприкінці 2017 року і будуть завершені вже на початку лютого 2018 року. Із введенням в експлуатацію нового комплексу з перевалки на перевантажувальному терміналі можна буде роздільно та одночасно зберігати сім різних культур. Окрім того, протягом усього маркетингового року термінал матиме змогу без обмежень приймати всі культури та забезпечувати безперебійне  обслуговування перевезень сільгосппродукції Південним Бугом.

Таким чином, загальний обсяг зберігання сільгосппродукції компанії всього за рік зріс на 8 % і на сьогодні становить 1,945 млн тонн.

2.      Бездоганна фінансова репутація. Незважаючи на непростий для нашої країни час, «НІБУЛОН» зберігає високу довіру іноземних фінансових інститутів, першокласних європейських та українських банків. І 2017 рік став красномовним продовженням гарної багаторічної кредитної історії компанії.

Ще на початку року, у березні, МБРР разом із АТ «Укрексімбанк» надали нашій компанії довгостроковий кредит у розмірі 18 млн доларів США на 5 років у рамках програми енергоефективності МБРР.

 

 А у червні довгострокове фінансування в розмірі до 110 млн доларів США, зокрема на сприяння зміцненню інфраструктури, компанії «НІБУЛОН» надала Міжнародна фінансова корпорація.

 

 

У липні вже Європейський банк реконструкції та розвитку в рамках довгострокової співпраці підтвердив надання синдикованого кредиту в розмірі 90 млн доларів компанії «НІБУЛОН». Інвестиції спрямовані на фінансування торговельної та експортної діяльності. Ця угода продовжує успішне співробітництво між компанією «НІБУЛОН» та ЄБРР, що розпочате в 2010 році. Зокрема у вересні 2017 року в рамках візиту до України Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку в повному складі відвідала філію «Градизьк» компанії «НІБУЛОН» (Полтавська область), що збудована за підтримки саме цього міжнародного фінансово-кредитного інституту.

 

 

Таким чином, ми стали першою українською приватною компанією, що одночасно залучила кошти провідних фінансових установ світу: ЄБРР, МФК, МБРР та ЄІБ.  

3.      Збереження автошляхів. Наша компанія сформувала найсучасніший в Україні автопарк вантажного транспорту, що дозволить підвищити ефективність не тільки автомобільної, але і річкової логістики вантажних перевезень компанії. У 2017 році «НІБУЛОН» збільшив власний автопарк за рахунок придбання 60 нових тягачів – автомобілі Volvo, Mercedes і Scania. Вони мають з’єднати річкові термінали компанії з сільгосптоваровиробниками в радіусі 80-100 км. Адже одне з основних завдань, вирішенням яких сьогодні займається  компанія «НІБУЛОН», – суттєве зменшення техногенного навантаження на автошляхи України за рахунок подальшого розвитку вантажного судноплавства.

 

 У сфері транспортної логістики наша компанія дотримується позиції, що вантажівки з зерном взагалі не мають заїжджати в міста. У найближчі роки логістика компанії практично повністю буде переорієнтована на водний транспорт. Запланована у 2017/18 МР частка до 10 % зерна, що припадає на автомобільні перевезення, – це переміщення продукції з елеваторів на перевантажувальні термінали, які розташовані на річках.

4.      Лідер з експорту. У 2016/17 МР група компаній «НІБУЛОН» досягла одного з кращих експортних показників. Більше сільгосппродукції компанії вдалося експортувати лише у 2009/10 МР та за попередній звітній період (2015/16 МР). Таким чином, у рейтингу українських експортерів «НІБУЛОН» впевнено посів перше місце, експортувавши 4,65 млн тонн сільгосппродукції.   

Незважаючи на щорічне зростання кількості експортерів, групі компаній «НІБУЛОН» вдається зберігати долю ринку і залишатися на лідерських позиціях, що свідчить про дійсно високий рівень конкурентоспроможності підприємства.

 

 

 5.      На захисті продовольчої безпеки. У грудні 2017 року у Каїрі (Єгипет) Продовольча сільськогосподарська організація ООН (FAO) та «НІБУЛОН» підписали Меморандум про співпрацю з метою покращення ефективності роботи єгипетських компаній, які займаються виробництвом зернових, їх зберіганням та транспортуванням.

Досягнення Цілей сталого розвитку ООН, зокрема подолання голоду та недоїдання до 2030 року, потребуватиме тіснішої співпраці між державним і приватним секторами, стратегічних союзів та впровадження інноваційних підходів. Тож питання залучення довгострокових інвестицій та невідкладність значної активізації зусиль для покращення продовольчої безпеки Єгипту формують основу порядку денного FAO.

 

 

(Частина ІІ. На воді)

Цього року ми зосередились на комплексному розвитку річкових перевезень Дніпром, адже річковий транспорт відіграє одну з вирішальних ролей в економічному становищі будь-якої країни. Але, на превеликий жаль, на сьогодні величезний потенціал річкових ресурсів України реалізовується в мінімальному обсязі. За останні 20 років загальний український дедвейт зменшився приблизно в 14 разів. За 25 років судноплавні шляхи в Україні скоротилися, приблизно з 4000 км до 1500 км. Тому наша компанія взялася за реалізацію комплексного проекту з розвитку річкових перевезень Дніпром: це і днопоглиблення, і будівництво інфраструктури, і зведення флоту, і реконструкція суднобудівно-судноремонтного заводу.

Детальніше про проекти, реалізовані у 2017 році, у нашому огляді 10 найвизначніших досягнень компанії.

6.      Відродження суднобудування. Сьогодні суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» у м. Миколаєві – це мало не єдине в Україні підприємство, що будує повнокомплектні судна. Упродовж 2012-2016 рр. компанією було проведено перший етап реконструкції і модернізації наявних потужностей заводу. А у 2017 році в рамках співпраці української компанії з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) «НІБУЛОН» перейшов до другого етапу реконструкції ССЗ. Так, у травні на заводі в рамках роботи міжнародних виставок «Суднобудування» та «Водний транспорт» відбулось урочисте введення в експлуатацію автоматичної лінії очищення і ґрунтування металопрокату та цеху металообробки з машинами плазмової і газової різки. Це новітнє західне обладнання відповідає останнім тенденціям у суднобудуванні і виводить «НІБУЛОН» у лідери регіону за рівнем оснащеності суднобудівних потужностей.

 

 Усерпні 2017 року суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» відвідав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який з інтересом сприйняв інформацію про наміри компанії  «НІБУЛОН» щодо розширення виробничої лінії, нові проекти, потужності і переваги  збудованих на власному заводі буксирів, маршрути пасажирських перевезень та про плани щодо днопоглиблення Дніпра, у чому очільник уряду пообіцяв свою підтримку.

 У листопаді в рамках модернізації на заводі «НІБУЛОН» було введено в експлуатацію збірно-секційний цех, який оснащено чотирма мостовими радіокерованими кранами  вантажопідйомністю по 10 т кожний та сучасним зварювальним обладнанням. Тільки цей новий цех завдяки своїм потужностями виготовлятиме близько 4000 т металоконструкцій на рік.

 

 Таким чином, компанія повністю вийшла на самостійний цикл обробки металу і тепер значно збільшить об’єми та підвищить якість обробленого металу. Так, за результатами 2017-го року на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» було збудовано та спущено на воду 8 суден. Для порівняння, у 2014 році – 2 судна, у 2015 році – 6, у 2016 році – 7. Якщо в минулому році завод будував переважно несамохідні судна, то в цьому році ми освоювали більш складні проекти: буксири, днопоглиблювальне судно, перевантажувач.

Сьогодні «НІБУЛОН» успішно продовжує модернізацію потужностей заводу. Так, після введення в експлуатацію в цьому році двох нових цехів власного суднобудівно-судноремонтного заводу, компанія взялася за перебудову сліпу, що дозволить спускати та обслуговувати 100-метрові судна.

7.      Увічнення пам’яті про видатних українських суднобудівників. У нашій компанії вірять, що суднобудування і водні перевезення – це не минуле України і Миколаєва, це наше майбутнє. У 2017 році ми вирішили відновити справедливість та привернути увагу до майбутнього суднобудування, аби в українців була не лише пам'ять про видатних земляків, а й впевненість у перспективності суднобудування. На власному суднобудівному заводі «НІБУЛОН» побудував і спустив на воду три буксири проекту 121М, призначених для роботи в мілководних акваторіях, у тому числі і в північних притоках Дніпра – на Десні та Прип'яті. Усі три судна були названі на честь відомих суднобудівників Миколаївщини – Юрія Макарова, Анатолія Ганькевича та Нодарі Чантурії.

 

 

 

 Сьогодні «НІБУЛОН» продовжує самостійне будівництво вантажного флоту. Підприємство повністю завантажене суднобудівними замовленнями на найближчі кілька років.

8.      Найпопулярніший в Україні кавун. У серпні 2017 року «НІБУЛОН» транспортував Дніпром до Києва першу партію херсонських кавунів у рамках пілотного проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)«Створення ефективного логістичного ланцюга постачання плодово-овочевої продукції». 

 

Ця подія буквально підірвала інформаційний простір і стала топ-новиною інформагенцій та соціальних мереж у масштабах цілої країни. У Твіттері було створено персональну стрічку @kavun_z_barzhi, а за рухом  буксира «Козацький» та несамохідного судна, завантаженого першою партією кавунів, зібраних херсонськими фермерськими господарствами, вся Україна слідкувала онлайн.

 

Наша компанія отримала величезну кількість запитів із проханням дати більше інформації про плани щодо розвитку нашою компанією водних перевезень. Повідомляємо, що 2018 рік стане роком масових перевезень річкою сільськогосподарської продукції, зокрема овочів та фруктів. Херсонські фермери розраховують на те, що новий шлях доставки плодоовочевої продукції із півдня України на північ зможе значно зменшити їх втрати і допомогти в розширенні ринків збуту сезонних овочів і фруктів.

 9.      Повернення легендарних «ракет». У 2017 році «НІБУЛОН» повернув моду на водні пасажирські перевезення. Такий популярний у Європі водний транспорт знову став улюбленим серед українських пасажирів. Насолодитися прогулянкою на легендарних «ракетах» змогли більше 24 000 пасажирів, у т. ч. діти, учасники АТО, громадські активісти, волонтери, правозахисники та інші, які скористалися послугами у ході благодійних рейсів по Дніпру у Києві, Каневі, Кременчуці, Черкасах та інших містах України.

 

Здійснити пасажирські рейси на суднах «НІБУЛОН Експрес» приходили всією родиною – декілька поколінь українців: ті, хто ще пам’ятає, коли водні пасажирські перевезення були регулярними, та ті, для кого це з дитинства було мрією, яка сьогодні нарешті здійснилася завдяки компанії «НІБУЛОН». За цей короткий проміжок часу ми отримали безліч позитивних відгуків та звернень запустити наші пасажирські маршрути у їхніх населених пунктах.

Особливо популярними стали рейси на Кінбурнську косу. Коса до цього часу завжди вважалася важкодоступним туристичним маршрутом. І цього літа багато хто вперше відвідав унікальний природний заповідник, адже раніше для них це було неможливо (мало хто хотів би розпочати свій відпочинок, добираючись туди на перекладних, сумнівними плавзасобами, що стають у морі за кілька десятків метрів від берегу, а далі – по пояс у холодній воді). Набагато краще – з комфортом на високошвидкісній «ракеті». Як у дитинстві. До спеціально обладнаного компанією «НІБУЛОН» цивілізованого причалу.

 

Сьогодні компанія веде повномасштабну реконструкцію суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» таким чином, щоб розмістити на його території дві потокові лінії: для пасажирського і спеціалізованого флоту, а також торгових суден. Компанія має намір виробляти власні пасажирські судна на підводних крилах нового покоління і невеликі пасажирські лайнери.

10.      Унікальний «МИКОЛАЇВЕЦЬ». Як ми вже зазначали на початку розповіді, на превеликий жаль, судноплавні шляхи в Україні з кожним роком зменшуються. За 25 років вони скоротилися приблизно з 4000 км до 1500 км. Фактично кожен рік зникає 100 км судноплавних шляхів – на судноплавній мапі України буквально зникають цілі річки!

Уже зараз через відсутність належних глибин на річках судна вимушені ходити недозавантаженими. «НІБУЛОН» сьогодні практично виконує обов’язки держави, здійснюючи днопоглиблення річок за власний кошт та власними силами. У минулому році завдяки лідеру аграрного ринку України було відновлено судноплавство на Південному Бузі.

Сьогодні «НІБУЛОН» інвестує в проведення днопоглиблювальних робіт на Дніпрі. З цією метою у 2017 році на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» було збудовано і  спущено на воду унікальне самохідне надпотужне днопоглиблювальне судно проекту СДС-15 із символічною назвою «МИКОЛАЇВЕЦЬ». Судно, аналогу якому немає в Україні, оснащене потужним інженерним комплексом. Потужності цього універсального судна дозволять поглибити Дніпро, Південний Буг, а також акваторії портів та терміналів до тих глибин, які необхідні для ефективної роботи флоту, який працює на наших річках і в акваторіях. Також для реалізації проекту нашою компанією придбані дві самохідні шаланди. Програма реалізована спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією.

 

У листопаді «НІБУЛОН» продемонстрував роботу унікального судна, успішно провівши в реальних умовах експериментальні роботи з поглиблення скелястого дна на одному з порогів Дніпра в районі м. Кам'янське Дніпропетровської області.

У планах нашої компанії подальше будівництво нових перевантажувальних терміналів на Дніпрі, завершення реконструкції суднобудівно-судноремонтного заводу і подальше будівництво флоту з доведенням загальної водотоннажності до 250 тис. тонн, а також відновлення українських судноплавних шляхів.  «НІБУЛОН» планує побудувати ще мінімум 10 річкових перевантажувальних терміналів на берегах Дніпра, Південного Бугу та інших судноплавних річок країни, а також збільшити в найближчі роки флот до 100 одиниць. Цього буде достатньо, щоб економіка України отримали потужний потенціал розвитку.

Останні дні 2017 року компанія «НІБУЛОН» вирішила відзначити новими важливими подіями. Так, уже завтра «МИКОЛАЇВЕЦЬ» розпочинає другий етап днопоглиблювальних робіт на судновому ході  р.  Південний  Буг. Роботи стартують з  найбільшого перекату на річці – Костянтинівського.

У 2018 році ми плануємо продовжити реалізацію наших амбіційних інвестиційних планів. Зокрема вже сьогодні в рамках попередньої багаторічної співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку і з урахуванням повного та вчасного погашення у 2017 році попереднього інвестиційного кредиту потенційно розглядається інвестиційний кредит компанії в розмірі 50 млн дол. на 7 років. Переконані, що наша співпраця з провідними фінансовими установами світу, такими як ЄІБ, ЄБРР та МФК стане важливим поштовхом для створення нових робочих місць, розвитку судноплавства і суднобудування, зменшення навантаження на автошляхи, розвитку економіки України загалом.

Ми хочемо зробити більше для України,  її економічного розвитку та побудови прогресивної європейської логістичної системи. 2018 рік – нова сторінка в історії нашої компанії і ми впевнені, що він буде сповнений не менш визначними досягненнями. Тож уже за рік чекайте на нашу нову розповідь про нові досягнення компанії «НІБУЛОН» у 2018 році. 

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН