Підприємства «НІБУЛОНа» відвідали представники Посольства Канади в Україні

Днями Олексій Вадатурський зустрівся із керівником комерційного відділу Посольства Канади в Україні Адамом Барболетом та президентом канадської компанії «Refraction Asset Management» Майклом Юрковичем. Напередодні очільник «НІБУЛОНа» провів зустріч з Послом Канади в Україні Романом Ващуком.

Нагадаємо, що вперше Посол Канади Роман Ващук відвідав перевантажувальний термінал і суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН», екскурсію якими провів особисто генеральний директор компанії, ще у березні 2016 року. Посол високо оцінив досягнення компанії не лише в масштабах України, а й усього світу.

Під час зустрічі представники дипломатичної місії познайомилися з миколаївськими підприємствами компанії та обговорили напрями можливої співпраці між Канадою та Україною.

Першою зупинкою став суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН», екскурсію яким провів Андрій Волік, заступник генерального директора з будівництва, експлуатації флоту та безпеки судноплавства. Спочатку гостям розповіли про реалізацію суднобудівної програми, яка розписана на три роки вперед, і  реконструкцію підприємства. Такі масштаби вразили представників Канади, і  вони з захватом продовжили знайомитись із виробничими потужностями верфі. Гості побували у новозбудованих цехах: побачили процеси обробки металу, виготовлення деталей, а  також формування секцій майбутніх суднобудівних замовлень.

Пройшлися гості й стапельним майданчиком, на якому активно триває реконструкція спуско-підйомного пристрою, а також побачили флот компанії, зокрема славнозвісного потужного «Миколаївця», який успішно днопоглиблює українські річки, роблячи їх судноплавними. Проте особливе враження на присутніх справив 140-метровий плавкран «NIBULON MAХ», будівництво якого сьогодні у самому розпалі. Це найбільше судно в історії підприємства і найдовше кранове судно класу "річка-море" за 25 років незалежної України.

Продовжилась екскурсія  на перевантажувальному терміналі для перевалки зернових та олійних культур. Гостям показали сучасний триповерховий  лабораторно-адміністративний корпус,  спеціалісти компанії продемонстрували  роботу потужного  імпортного обладнання,  за допомогою якого відбуваються визначення показників якості й  наукові дослідження із зерном і продуктами його переробки. Розповіли  про реальні досягнення компанії «НІБУЛОН» зі створення системи закупівлі, обробки зерна, відвантаження його на річковий флот та ін.

Після екскурсії гості зустрілися з Олексієм Вадатурським. Генеральний директор «НІБУЛОНа» разом з канадською делегацією згадав про успішне співробітництво Канади та України, започаткованої компанією ще у 2003 році. Тоді агентство Еxport Development Canada за сприяння Державного експортно-імпортного банку України надало фінансування в $1,1 млн на зведення одного з двох славнозвісних куполів-зерносховищ, збудованих за сучасною французькою технологією під керівництвом канадської фірми «Domexpert, Inc.», на перевантажувальному терміналі для перевалки зернових та олійних культур в Миколаєві. Також Канадою було виготовлено одну з оболонок для куполів-зерносховищ, другу підготувала – Іспанія. На сьогодні ці куполи-зерносховища залишаються найбільшими у світі ємностями для зберігання зерна.

Також Олексій Вадатурський поділився історією компанії, про нелегкі часи численних перешкод, з якими доводилося боротися, щоб розвиватися, досягати нових цілей, створюючи нові робочі місця для українців, розбудовуючи економіку й зміцнюючи Україну.

- Будувати судна ми почали з 2009 року, а у 2014 році було створено суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН». Десять років тому я й подумати не міг, що буду займатися суднобудуванням, а вже сьогодні флот компанії складає 72 одиниці, і скільки ще попереду. Охочих працювати на наших підприємствах досить багато. Зараз у черзі на працевлаштування на суднобудівну верф очікує 9 тис., а в судноплавну компанію – близько 1,6 тис.  чоловік, – зазначає Олексій Вадатурський.

У свою чергу, Адам Барболет висловив захоплення діяльністю  компанії «НІБУЛОН», її конкретними здобутками у аграрній сфері, у розбудові річкового судноплавства й зазначив:

- Мене вражають інтегровані компанії, в основі роботи яких ланцюговий принцип, і я думав, що «НІБУЛОН» приклад такого підприємства. Але тепер бачу, що ви пішли набагато далі. Ви не лише інтегрували внутрішні процеси, ви навіть будуєте власні судна.

А Майкл Юркович додав:

- Мене дуже цікавить ваш флот, а особливо судна льодового класу. У  нас є судна, але вони не ходять в льодовий період, і це є проблемою. Я певен, що охочих в Канаді мати у своєму флоті такі судна чимало, і ми б хотіли співпрацювати з вами у цьому напрямі.

Генеральний директор відмітив, що компанія завжди відкрита до переговорів та нових партнерських відносин, і запросив працівників Посольства та представників бізнесу Канади познайомитися з «НІБУЛОНом» ближче, завітати на підприємства, провести зустрічі з метою обміну досвідом та ін. За словами Олексія Вадатурського, гарною можливістю налагодити зв’язки між країнами є й міжнародний Форум TRANS EXPO ODESA-MYKOLAIV 2019, у рамках якого відбудеться масштабна виставка «Суднобудування і водний транспорт-2019», що пройде у Миколаєві 20–21 вересня, де ми також чекатимемо на гостей з Канади. Цього року очікується понад 100 іноземних компаній-учасниць.

Наприкінці зустрічі представники Посольства Канади висловили вдячність Олексію Вадатурському за організацію візиту до «НІБУЛОНа» й зазначили, що можливість на власні очі побачити підприємства компанії, процес будівництва суден зсередини й особисто поспілкуватися з генеральним директором, це великий привілей для них.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН