Побудувати перевантажувальний термінал за 3 місяці – реально

20 березня поточного року «НІБУЛОН» розпочав масові загальнобудівельні роботи зі зведення сучасного перевантажувального термінала, а вже через три місяці потому підприємство готується провести пробний запуск нового підприємства.

Про це і багато іншого генеральний директор компанії Олексій Вадатурський повідомив під час виробничої наради, яка відбулася 17 червня на філії «Вознесенська».

Цього тижня, до переліку вже введених в експлуатацію кафе, вагової та адміністративно-лабораторного корпусу, додалися майстерні з пожежним депо, складом, кімнатою відпочинку для водіїв, в якій поставили 6 ліжок, тумбочки, шафи, повісили занавіски та обладнали санвузли і душові. Тут водії зможуть відпочити з дороги.

Керівник «НІБУЛОНу» також зазначив, що лабораторія філії пройшла сертифікацію, тому лаборанти можуть уже приступити до роботи.

На підприємстві встановили огорожу, введений контрольно-пропускний режим. Готові до експлуатації сушильні агрегати, каналізація, водо- і газопроводи, трансформатори на 10 кВт та 35 кВт.

Активно ведеться монтаж металоконструкцій ємностей для зберігання зерна. Вже змонтовано 6 металевих ємностей загальним об’ємом одночасного зберігання понад 27 тисяч тонн. На жаль, до вже раніше згаданої затримки поставки обладнання для металевих ємностей з боку іспанської компанії «Symaga», додалася і інша непередбачувана подія - страйк польських митників на контрольно-пропускних пунктах. Тож вантажівки з обладнанням змушені були стояти на кордоні в очікуванні своєї черги.

Однак ця затримка не вплине на  роботу термінала і після 22 червня він зможе приймати від сільгоспвиробників перше зерно. «Ми вже проінформували аграріїв Миколаївської, Кіровоградської та інших областей України про введення в експлуатацію перевантажувального термінала. Вони чекають на цей день з нетерпінням. Для них це вигідно з декількох причин. По-перше, це краща ціна. По-друге, сільгоспвиробники зможуть більш ефективно використовувати свій автотранспорт, тому що відстань перевезення зерна зменшиться приблизно з 300 км до 100 км. Це дасть можливість меншою кількістю вантажівок перевезти необхідний обсяг урожаю. По-третє, термінал розташований таким чином, що господарствам Вознесенського, Первомайського, Братського та Арбузинського районів не доведеться везти зерно аж у порти Одеси і Миколаєва», - відмітив генеральний директор «НІБУЛОНа».

Протягом найближчого тижня підрядні організації займатимуться на підприємстві благоустроєм території та пусконалагоджувальними роботами.

Площа термінала – 12 га. Перед початком будівельних робіт звідси вивезли близько 100 тис. т чорнозему. Потім майданчик засипали піском, піднявши при цьому його рівень на 2 м. Це було зроблено для того, щоб від збільшення рівня води в р. Південний Буг не підтоплювались технологічні лінії. Тепер для благоустрою перевантажувального термінала сюди треба завезти біля 60 тис. т чорнозему.

Незабаром на об’єкті проведуть технологічне випробування всіх ліній. «Ми завеземо наше зерно (урожай минулого року) і зробимо «промивку» технологічних ліній, в яких можуть бути шматки металу, скло, папірці і т. ін. Їх наявність недопустима при експорті зерна. Після «промивки» зерно віддадуть господарствам для годування птиці. Технологічне випробування потрібно зробити якнайшвидше, оскільки найближчими днями наші філії зі Снігурівського, Баштанського та Вознесенського районів вже почнуть збирати озимий ячмінь. Тому ми маємо бути готові до прийому нового врожаю», - зауважив керівник компанії.

Останній тиждень вимагатиме від підрядників великої віддачі та наснаги. Роботи на майданчику ускладнюють погодні умови. Так, упродовж останніх декількох днів, у Вознесенську йшли дощі, хоча синоптики їх уже не прогнозували. В результаті випало більше 70 мм опадів. Це при тому, що ґрунт і так вже досить зволожений. Але «НІБУЛОНівська» команда вірить у своїх партнерів та переконана – вони не підведуть.

Наприкінці наради Олексій Опанасович повідомив ще одну приємну новину: «Мені зателефонували із женевського офісу BNP Paribas і повідомили, що банк виділяє нам 25 млн дол. США торгового фінансування для співпраці з сільгоспвиробниками при підготовці зерна на експорт. Ще 10 млн дол. США банк виділить для придбання сільськогосподарської продукції для внутрішніх елеваторів. Окрім того, вчора я вів переговори з Укрексімбанком. Ми домовилися співпрацювати з ним за програмою Світового банку з енергозбереження. Сподіваємось, що найближчого місяця ми отримаємо від Світового банку кредит у розмірі 30 млн. дол. США на інвестиції в енергозбереження.

Наш інвестиційний проект, в рамках якого ми будуємо перевантажувальний термінал, судна проекту В2000 та днопоглиблюємо Південний Буг, повністю відповідає цій програмі. Так, використовуючи екологічний транспорт, наша компанія економить паливно-мастильні матеріали та зберігає навколишнє середовище. «НІБУЛОН» також має домовленість із Європейським банком реконструкції та розвитку щодо виділення близько 40 млн дол. США на будівництво перевантажувальних терміналів і освоєння Дніпра та Південного Бугу. Компанія також домовилась із Європейським інвестиційним банком про виділення 30-40 млн дол. США довгострокового кредиту на 7-10 років для реалізації інвестиційних проектів. Таким чином, фінансовий стан підприємства та показники його роботи відповідають усім вимогам передових фінансових установ світу для співпраці з нами».

Усі права захищені © 2022 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.