Представники японського бізнесу порівнюють ситуацію на зерновому ринку України з цунамі

23 квітня відбулась зустріч представників ТОВ СП «НІБУЛОН» та японської компанії «Міцуі». Іноземна делегація відвідала перевантажувальний термінал компанії в м. Миколаєві та нещодавно збудований річковий термінал в м. Нова Одеса.

23 квітня відбулась зустріч представників компанії  «НІБУЛОН» та японської компанії «Міцуі» (“Mitsui & Co”). Іноземна делегація відвідала як Перевантажувальний термінал компанії в м. Миколаєві, так і нещодавно збудований річковий термінал в м. Нова Одеса (Миколаївська обл.).

«Міцуі» - багатопрофільна торгово-інвестиційна корпорація зі сферою діяльності у таких галузях як сільське господарство, машинобудування, хімічна промисловість, енергетика, електроніка, споживчі товари та послуги, фінансовий сектор. Компанія активно працює на ринках країн колишнього СРСР.

«НІБУЛОН» зацікавив японських бізнесменів передусім як досвідчений учасник світового зернового ринку та успішний інвестор. За час свого існування «НІБУЛОН» інвестував в економіку України понад 7,3 млрд. гривень, в тому числі безпосередньо в розвиток виробництва сільськогосподарської продукції – 2,29 млрд. гривень. Японська «Міцуі» також є серйозним інвестором: загальний обсяг інвестицій компанії тільки в економіку Росії перевищує 3 млрд. дол. – це найбільший обсяг інвестицій серед японських компаній. Сьогодні «Міцуі» цікавить участь в інвестиційних проектах аграрної галузі України.

Тож на зустрічі були обговорені перспективи експорту зерна у наступному маркетинговому році та подальшого розвитку зернової інфраструктури України, можливості побудови довгострокового партнерства з ТОВ СП «НІБУЛОН». Зокрема, японських гостей зацікавив унікальний досвід компанії «НІБУЛОН» у відновленні та розвитку поставок зернових річками Дніпро та Південний Буг.

Особливе враження на представників компанії «Міцуі» справив новий адміністративний корпус перевантажувального термінала ТОВ СП «НІБУЛОН» з 3 лініями автотранспорту і найсучаснішою лабораторією. «Ми відвідали багато перевантажувальних терміналів в Америці та Європі, але такого комплексу ми ще не бачили, він є одним з найсучасніших, - говорить голова дивізіону зернового та фуражного бізнесу компанії «Міцуі» пан Ясухару Фудзійосі. – Наша компанія також має власні перевантажувальні термінали в США та Бразилії, але на жаль в них не має таких чудових лабораторій для тестування зернових».

Вразив японський гостей і новий перевантажувальний термінал ТОВ СП «НІБУЛОН» в м. Нова Одеса – перший елеваторний комплекс компаній на р. Південний Буг. Представники японського бізнесу мали можливість обговорити виробничі питання з директором філії В’ячеславом Клименко.

Стурбованість японської делегації викликала ситуація, що склалась сьогодні в Україні на ринку зернових культур. Тож більша частина питань японської сторони стосувалась перспектив експорту та проблеми квотування в Україні.

За словами начальника відділу маркетингу та зовнішньоекономічних зв’язків ТОВ СП «НІБУЛОН» Валерія Куницького, «на сьогодні в Україні на жаль неможливо будувати якісь довгострокові прогнози через непередбачуваність дій уряду. Якщо до введення квот «НІБУЛОН» експортував близько 5 млн. тонн на рік, то в цьому маркетинговому році на експорт відвантажено лише 1,7 млн. тонн, з них з початку 2011 року – 125 тис. тонн. В свою чергу ми звісно виступаємо за ведення відповідними міністерствами та урядом прозорої передбачуваної політики в аграрному секторі. У цьому питанні нас підтримують міжнародні банки, з якими ми тісно співпрацюємо. Але, на жаль, це питання досі залишається не вирішеним. На сьогоднішній день у Верховній Раді вже зареєстровані декілька законопроектів спрямованих на монополізацію зернового ринку».

«Через введення квотування більшість трейдерів залишили ринок. Основним гравцем на ринку стала компанія «Хлібіневстбуд», що отримала значну частку квот» - говорить начальник відділу виконання договорів ТОВ СП «НІБУЛОН» Костянтин Нагорняк.

Аналізуючи проблему квотування експорту зерна, представники японської компанії порівняли непрогнозованість ситуації на зерновому ринку України з тими природними катаклізмами, що спіткали місяць тому Японію. Хоча, нажаль, у спробах прогнозування дії деяких  українських можновладців програють навіть природним стихіям.

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.